انجمن های تخصصی فلش خور

نسخه‌ی کامل: از همه امکانات استفاده کنید
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
روزي پسربچه‎اي‎، مشغول بازي با ماسه‎ها در ساحل بود. چند ماشين كاميون و بيلي پلاستيكي‎ قرمزرنگ همراه خود داشت‎. در حال درست كردن جاده و تونل با ماسه‎هاي نرم‎، ناگهان سنگ بزرگي را سد راه خود ديد. پسربچه هر چه تلاش كرد، نتوانست سنگ بزرگ را از سر راه خود كنار بزند. هرچه‎ تلاش مي‎كرد، سنگ كمي تكان مي‎خورد، ولي دوباره به سرعت سر جاي اول خود باز مي‎گشت‎. سرانجام‎، از فرط نااميدي به گريه افتاد. پدرش تمام مدت از پشت پنجره خانه‎شان‎، تلاش‎هاي او را نظاره‎ مي‎كرد. وقتي متوجه اشك‎هاي پسرش شد، كنار او آمد. با لحني مهرباني‎، ولي محكم گفت‎: «پسرم چرا از همه توانت براي كنار زدن سنگ استفاده نكردي‎؟» پسرك هق‎هق كنان و نااميد گفت‎: «پدر، همه تلاشم‎ را به كار بستم‎، ولي موفق نشدم‎!» پدر با مهرباني گفت‎: «نه پسرم‎، تو از همه امكانات قابل دسترست‎ استفاده نكردي‎، چون از من درخواست كمك نكردي‎.» سپس خم شد و سنگ را از سر راه پسرش‎ برداشت‎. آيا شما نيز به سنگ‎هاي بزرگ در راه زندگي‎تان برخورد كرده‎ايد؟ آيا به خاطر عدم موفقيت و جابجايي آن‎ها، دچار احساس خشم و نااميدي شده‎ايد؟ اميد خود را از دست ندهيد و دست از تلاش‎ نكشيد، چون اگر خوب به اطراف خود بنگريد، در خواهيد يافت كه دستاني ياري‎بخش به سوي شما دراز شده‎اند!

منبع:مجله راه زندګی
ولی من آگه سنگی تو زندگیم باشه از کسی کمک نمی خوام خودم حلش می کنم
ولی همیشه که نمی تونی بلندش کنی!!!
بعضی وقت ها انقدر سنګین هست که با دستان خالی و بدون کمک دیګران نمی شود زره ای تکانش داد.
به نظر من این سنگینی از کار هایی که خودمون انجام میدیم ساخته شده

هر چی این مشکلات و زودتر حل کنیم روی هم انبار نمیشه

من با دیگران مشورت میکنم و بهتر بگم تجربه کسب می کنم ولی به جز این ازشون کمک نمی خوام
نقل قول: من با دیگران مشورت میکنم و بهتر بگم تجربه کسب می کنم ولی به جز این ازشون کمک نمی خوام
این خودش میشه استفاده از امکانات.
نقل قول: به نظر من این سنگینی از کار هایی که خودمون انجام میدیم ساخته شده
نه همشون، خیلی از سنګ ها و سنګینی ها مشکلاتی هستن که بقیه برامون ایجاد می کنن و یا اتفاق غیر قابل پیش بینی روخ می دهد.
اینم هست ولی نظر با نظر فرق داره