انجمن های تخصصی فلش خور

نسخه‌ی کامل: روش خواندن درس دین و زندگی و زبان انگلیسی توسط توسط رتبه یک کنکور ریاضی
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
در مورد درس دین و زندگی نکته جالب توجه اینه که من از هیچ کتاب تستی استفاده نکردم و فقط تستای کنکورهای قبل رو میزدم که برای ما فقط 2 سال 86 و 87 بود ولی شما 4 سال رو در اختیار دارین و هر سال 5 مجموعه …جمعا میشه حدود500 تا سوال که اگه به نظرم کتاب تست تهیه کنین بهتر باشه ولی کتاب تست رو فقط واسه تستای کنکورش کار کنین نه تستای تالیفی نه مطالب آموزشی به درد نخور.ببینین تو هرکتاب دین و زندگی یه سری نکات راجع به هر آیه و حدیث نوشته که ممکنه خیلی فراتر از کتاب باشه و فقط نشون دهنده سطح سواد نویسنده!!!باشه!!!پس به اونا توجه نکنین….من کتابی رو در دوران جمع بندی خریدم(آیات و نکات گاج) که خیلی کمک میکرد چون همه چیزایی رو که نیاز داشتم تو یه کتاب کوچیک جمع کرده بود….من سوالای 2 سال قبل رو بررسی کرده بودم(86و87)و دیده بودم که بویژه تو سال 87 اکثر سوالا از آیات کتاب میاد و تو خیلی از تستا شما باید آیه رو حفظ باشین و بدونین که قبل آیه و بعد آیه تو کتاب راجع به چی صحبت کرده…مثلا یه تست تو کنکور 88 رو من هرچی جوابارو میخوندم میدیدم همه جوابا درسته !!!!!!!!بعد تو ذهنم اون صفحه کتابو آوردم که راجع به چی صحبت کرده بود…نزدیکترین چیز به اون آیه تو کتابو زدم و خوشبختانه درست شد….خیلی از تستای دین و زندگی اینجورین حتی دبیراتونم میگن یه گزینه درسته و عقل شما میگه یه گزینه دیگه درسته ولی طراح محترم سوال نظر دیگه ای دارن…!!!!
البته تستای 88 نسبت به 87 منطقی تر شده بود و این طور که شنیدم تستای 89 منطقی تر بوده البته هنوز خودم بررسی نکردمشون….ولی اگه اینطوری پیش بره تستای 90 باید هلو باشن دیگه….خوش به حالتون….
من خودم پارسال تابستون یه صفحه هم دین و زندگی نخوندم….نه 2 نه 3 و نه پیش….و از اول مهر با آزمونای قلمچی پیش رفتم…دین و زندگی 3 رو خوب خونده بودم چون معلممون میگفت واسه امتحان نهایی همه متنو باید حفظ باشین تقریبا و برا امتحان نهایی هم وقت دین و زندگی که اولین امتحان بود زیاد بود….و دیگه خوردمش:دی
اما دین و زندگی 2 رو خوب نخونده بودم….و با دین و زندگی 2 زوج درس قلم چی رو شروع کردم….هر آزمون 2 یا 3 درس بود که معمولا تو هفته دوم آزمونا میخوندم…..و تستای کنکورش رو هم میزدم و میرفتم سر جلسه….خوندن دین و زندگی فکر نمیکنم شیوه خاصی داشته باشه….خرخونی محض میخواد…..فقط باید بگم از همین الان سعی کنین آیه ها رو حفظ کنین….کتاب آیات و نکات گاج رو بگیرین و نکات مربوط به هرآیه که از تو تستای کنکور سال قبل استخراج شده رو بخونین….درسته واسه هرآزمون که آیه ها رو حفظ کنین تا آزمون بعدی یادتون میره ولی نگران نباشین…اگه با برنامه پیش برین تو دوران جمع بندی میتونین کاملا آیه ها رو حفظ کنین…..مث کاری که من کردم…..
در پایان مطلب این درس هم بگم به اونایی که مدرسه میرن و پیش 1 رو تو تایستون میخونن توصیه میکنم دینی رو از اول مهر با آزمونا پیش برین….ولی اونایی که میخوان تو تابستون پایه رو جمع کنن باید کاملا 2 کتاب 2و3 دینی رو بخورن!!!به معنای واقعی کلمه…..
گاهی وقتا اعصابم از دین و زندگی به هم میریخت….ماهه آخر هم که بیشتر وقتمو داشتم دین و زندگی میخوندم…..دیگه داشتم دیوونه میشدم ولی آخرش دین و زندگی به رتبم کمک کرد…..واسه هر درسی زحمت بکشین نتیجشو میگیرین….مطمئن باشین…
زبان انگلیسی:
زبان درسیه که خیلی سوالاش کلیشه ایه….10تا لغت…..5 تا cloze test و 2تا reading با 10 تا سوال….
تستای لغت به جز یه سوال بقیش تو کتابه…..اون یه دونه هم به معلومات زبانتون بستگی داره…..
در مورد بقیه قسمتا من ترجیح میدم چیزی نگم چون فکر نمیکنم مهارتی تو cloze test یا reading داشته باشم…..فقط به شما توصیه میکنم از کتابایی که واسه این زمینه یعنی مخصوصا reading یا cloze test نوشته شده استفاده کنین….
در ضمن سعی میکنم از یه نفر که پارسال یا امسال امتحان داده و تو این زمینه اطلاعات خوبی داره خواهش کنم مطلبی بنویسه و من از طرفش میذارم تو سایت…..ازتون معذرت میخوام به هر حال….
پیروز و سربلند باشید……