انجمن های تخصصی فلش خور

نسخه‌ی کامل: سوال هوش
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
1. پادشاه وارد قصر شد و با ملکه مواجه شد که سراسیمه فریاد میزد: دزد، آن هم در قصر پادشاه! امنیت نداریم والا :دی
پادشاه در حالیکه او را به امنیت دعوت میکرد گفت: چه خبر شده؟ آرام باش تا ببینیم چه میشود کرد!
ملکه گفت که انگشترش را دزدیده اند و از این بابت مطمئن است
چون آن را در جای مخصوصش گذاشته بود ولی حالا آنجا نبود
پادشاه پرسید از دیشب تا حالا چه کسی به آنجا رفته؟
ملکه: فقط سه نفر، محافظ مخصوص من، محافظ مخصوص شما و ندیمه ام
پادشاه ترتیب باز جویی از آن سه نفر را داد
محافظ ملکه گفت: ندیمه آن را دزدیده است
ندیمه در بازجویی گفت: آری، من آن را دزدیده ام
محافظ پادشاه: من آن را ندزدیدم
میدانیم دزد دروغ گوست و لااقل یکی از دو نفر دیگر راست میگوید
دزد انگشتر کیست؟
2. کمی بعد از آنکه انگشتر ملکه پیدا شد، برای بار دوم به سرقت رفت و باز هم همان سه نفر مشکوک به دزدی شدند.
در بازجویی از آنها، آنها دوباره همان جملات را گفتند، فقط این بار معلوم شد که دزد دروغ گفته و دوتای دیگر هر دو دروغ یا هر دو راست گفتند.
این بار دزد کیست؟
1-در این صورت محافظ ملکه دزد است و اینکه میگفته ندیمه آن را دزدیده دروغ است.محافظ پادشاه هم راست میگوید که آن را ندزدیده ولی حرف ندیمه که میگوید خودش دزد است دروغ است!
2-در این صورت محافظ پادشاه دزد است.چون هم خودش دروغ میگفته هم محافظ ملکه(که به ندیمه تهمت زده)و هم ندیمه(که به دزدی اعتراف کرده)!
درست بود؟Huh
(28-07-2012، 21:27)mazii نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
[ -> ]
1-در این صورت محافظ ملکه دزد است و اینکه میگفته ندیمه آن را دزدیده دروغ است.محافظ پادشاه هم راست میگوید که آن را ندزدیده ولی حرف ندیمه که میگوید خودش دزد است دروغ است!
2-در این صورت محافظ پادشاه دزد است.چون هم خودش دروغ میگفته هم محافظ ملکه(که به ندیمه تهمت زده)و هم ندیمه(که به دزدی اعتراف کرده)!
درست بود؟Huh

بلی بلی
آفرین
دمت گرم
:29dz::29dz::29dz:
کاملا صحیح است
1 محافظ ملکه
2 یکم گیج کننده استHuh
دیگه جوابو گفتن من دوباره نمی گمBig GrinBig GrinBig Grin