انجمن های تخصصی فلش خور

نسخه‌ی کامل: کدامیک از سلسله های ایران پس از اسلام آبادانی بیشتری فراهم آورده؟
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه‌ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9
ملاک های آبادانی:
1. گسترش متصرفات و فتوحات
2. توجه به کشاورزان و اقشار پایین جامعه
3. فراهم سازی بستری امن برای دانشمندان و حکیمان و هنرمندان
4. ...
اگه بقیر از گسترش فتوحات باشه
من نظرم روی پهلوی هستش!
هیچ کدوم.

همشون حکومت های امپریالیستی بودن.

وحکومت های عقب مونده فئودالی.
آل زیار و آل بویه Sleepy
درسته آل بویه حکومت شیعی خوب بود.
تمدن وهنر نیز وجود داشت.
من صفویه رو خوشم میاد
(07-08-2012، 23:39)P.R.K.SH نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
[ -> ]
من صفویه رو خوشم میاد

اگه علاقه داری این رو انتخاب کردی شما باید بگی به نظر شما کدوم بهتر بوده
از بابت ملاکهای گفته شده «امپراتوری مغول».

دوره تیموری واقعا دوران شکوفایی علم و هنر بوده، بطوریکه علم نجوم بقدری پیشرفت میکنه که آوازه اولوغ بیگ تیموری تمام جهان رو گرفته بوده.
به نظر من مورد اول رو نباید ملاک آبادانی قرار میدادیDodgy
به نظر من دوره ی زندیه دوره ی آرامش ایران بود Sleepy
کریم خان زند تو دوران حکومتش فقط یه جنگ داشته که اونم برای دفع تجاوز بوده نه غارت همسایه ها
وکیل الرعایا با مردم بسیار مهربان بود
رشد علم تو این دوران در حال شکل گیری بود ولی به دلیل کوتاهی زمان این دوره چندان چشمگیر نبود
به نظر من کریم خان زند بعد از اسلام بهترین فرمانروا برای میهنمون بودSmile
بله کریم خان زند فقط برای حفاظت از زائران ایرانی از دست عثمانی ها اون نبرد رو ترتیب داد.

دوره ی آبادانی وآرامش زندیه بود که با همسایگان نیز با دیپلوماسی رفتار شد وبه مناطق ایران امکان استقلال وآزادی دادن.

درمورد دوره تیموریان باید بگم که خود تیمور کشور وفرهنگ رو داغون کرد ودر جایی خونده بودم که میخواسته حافظ رو بکشه ومردمان زیادی رو نیز کشته بود.
اما زمان شاهرخ همه چیز به طرز عالی تغییر کرد وخوب شد.
پس از شاهرخ ضعف در حکومت تیموریان بوجود اومد وباعث شد این ضعف ها جنگ های داخلی ووضعیت آشفته ای رو برای کشور رقم بزنه.
صفحه‌ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9