انجمن های تخصصی فلش خور

نسخه‌ی کامل: اخبار news
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
لطفا لايي نكشيد

106 تصادف، 186 اعزام آمبولانس، 477 مجروح و 62 كشته آمار هفته حوادث ويژه ترافيكي در ظرف يك هفته در تيرماه بود.

تصادف دو دستگاه پرايد در محور كازرون – شيراز در استان فارس كه منجر به كشته شدن 5 نفر و مجروح شدن 30 نفر از هموطنان‌مان شد، شديدترين حادثه ترافيكي اين هفته بود.

حالا شما بنشينيد حساب كنيد كه اگر ماشين‌ها دو تا دو تا يا سه تا سه تا به هم خورده باشند چند تا ماشين در اين قضيه دخيل بوده‌اند!

دكتر شريعتي يك جمله زيبايي دارد كه مي‌گويد: خدايا چگونه زيستن را به من بياموز من خودم چگونه مردن را خواهم آموخت. به نظر من يكي از راه‌هاي چگونه مردن، سفر جاده‌اي است! از هر چند تا مسافري كه دل به دريا مي‌زنند يكي‌شان حتما راهي ديار ابدي مي‌شود!

برخي از اين رانندگان وقتي مي‌بينند يك عابر پياده دارد رد مي‌شود سرعتشان را تند‌تر مي‌كنند. اين‌ها خيابان را با بازي‌هاي پلي‌استيشن اشتباه مي‌گيرند و فكر مي‌كنند هر چقدر عابر بيچاره را محكم‌تر بزنند امتياز بيشتري كسب مي‌كنند و به مرحله بعد مي‌روند. اصلا هم نگران گيم اور شدن نيستند.

جوانان محترم لطفا اين قدر لايي نكشيد،‌ پشت فرمان چرت نزنيد، سيگار هم نكشيد، حواستان به ماجراي دير رسيدن و هرگز نرسيدن باشد...

دو زنه يا يك زنه، مسئله اين است

همش تقصير خانم آزاده نامداري و برنامه جمع ما بود كه يك مرد سه زنه را به برنامه‌اش آورد و دوباره اين پرونده كهنه را باز كرد. هر كسي يك موضعي گرفت. بعضي‌ها گفتند اين آقاهه بدآموزي دارد. بعضي‌ها گفتند چرا به مهمانتان گفتيد بالاي چشمش ابروست، سه تا زن گرفته! از ديوار خونه مردم كه بالا نرفته! بعضي‌ها گفتند ما ديگه تلويزيون نگاه نمي‌كنيم. بعضي‌ها هم گفتند بايد همان جا چشم‌هايش را در مي‌آورديد تا درس عبرتي شود براي ديگر مردان.

مي‌‌گويند بزرگ‌ترين جنگ دنيا پس از جنگ جهاني اول و دوم جنگ بين زن و شوهرهاست. اول كه اين جمله را بشنويد ممكن است از تعجب شاخ در بياوريد اما كمي كه دقت كنيد شما هم سرتان را به نشانه تاييد تكان مي‌دهيد. براي درك اين مطلب بايد تعداد زن و شوهرهاي دنيا را در نظر بگيريد و تعداد روزهايي كه در سال با هم سر مسايل مختلف بحث مي‌كنند. همچنين تعداد موضوعاتي كه زوجين با هم در آن اختلاف‌نظر دارند و...

از آن طرف خيلي از مجله‌ها رفتند سراغ اين كه چند زنه بودن چه ضررها و احتمالا چه فوايدي دارد.

چند نفر مرد صدا كلفت هم با دفتر مجله تماس گرفته‌اند و گفته‌اند زودتر تكليف ما را مشخص كنيد كه ما بالاخره زن دوم بگيريم يا نه! خيلي از جوان‌هاي مجرد هم با دفتر مجله تماس گرفته‌اند و گفته‌اند هفت شهر عشق را عطار گشت ما هنوز ‌اندر خم يك كوچه‌ايم. بگذاريد اولي‌اش را بگيريم دومي پيشكش. يعني اين كه ما دنبال ازدواج دايم با فقط و فقط يك زن هستيم. چرا كسي به فكر ما نيست؟!

نوشابه مي‌خورد طلاقش دادم

مرور جديدترين آمار ثبت احوال كشور نشان مي‌دهد ميزان طلاق در پنج سال گذشته، 37 درصد رشد داشته و بيشترين آنها مربوط به زوج‌هاي با سن زير 30 سال است.

به نظر من الان وضع يه جوري شده كه زن و شوهر تا به يه مسئله كوچك برخورد مي‌كنن به فكر طلاق مي‌افتن. بعضي‌ها هم ميرن خونه‌شون رو نزديك محضر طلاق مي‌گيرن كه وقتي دعواشون شد مجبور نباشن مسير زيادي رو طي كنن!

در اين رابطه با چند دختر و پسر طلاق گرفته مصاحبه كرديم و دلايلشان را در اين جا به صورت خلاصه آورديم.

دلايل خانم‌ها:‌ شوهر من، به من نمي‌گفت «شما»... مي‌گفت «تو» ازش جدا شدم، شوهر من به كارتون پلنگ صورتي علاقه داشت اما من به تام و جري. سر كانال عوض كردن دعوامون شد ازش جدا شدم، شوهر من بعد از اين كه سيگار مي‌كشيد آدامس نمي‌جويد، بوي سيگارش مي‌موند ازش طلاق گرفتم،‌ شوهر من موقع رد شدن از خيابون از محل خط‌كشي عابر پياده رد نمي‌شد، شوهر من نوشابه مي‌خورد گفتم دوغ بخور پوكي استخوان مي‌گيري توجه نكرد ازش جدا شدم و...

دلايل آقايون: به زنم گفتم زرشك‌پلو با مرغ بپز يادش رفت زرشك بريزه طلاقش دادم، زن من توي ماشين لباسشويي به جاي پودر ماشين، پودر دستشويي ريخت طلاقش دادم، من به پيتزاي مخصوص علاقه داشتم زنم به پيتزاي سبزيجات، با هم به توافق نرسيديم طلاقش دادم، ازدواج واسه من جذابيت خاصي نداشت طلاقش دادم و...

صندوق‌هاي خانوادگي، بي‌‌پارتي و بي‌‌دوندگي

اعلام شده كه صندوق‌هاي خانوادگي خيلي رونق پيدا كرده‌اند و در يكي از شهرستان‌ها به طور متوسط از هر پنج خانواده حداقل يك خانواده در صندوق‌هاي قرض‌الحسنه خانوادگي عضويت دارند.

اين صندوق‌ها چند تا فايده دارند. يكي اين كه شما براي وام گرفتن نيازي به دوندگي و پارتي نداريد. مديريتش را فردي به نام شهناز خانم و پريوش خانم به عهده دارد. تازگي‌ها رقم وام را بالا برده‌اند و تا 40 ميليون تومان هم وام مي‌دهند.

البته خبر رسيده كه بعضي از اين صندوق‌ها هم در آستانه تعطيلي هستند. چون بعضي‌هايشان دچار چشم و هم‌چشمي و اختلاف شده‌اند. مثلا اين طوري:

فخري خانم (مخبر محله)‌: خبر داري فلان محله يك صندوق زده 42 ميليون تومن وام مي‌ده؟ خيلي‌ها رفتن اون جا حساب باز كردن.

مهناز خانم (رييس صندوق): واقعا؟ ما چي‌مون از اونا كمتره. ما هم رقم واممون رو مي‌رسونيم به 42 ميليون تومن روشون كم بشه.

فخري خانم: خب اين طوري كه هر كس هر 30 سال يه بار نوبت وامش مي‌شه. بعدش هم با اون رقم بره چي بخره؟ تلويزيون ال‌سي‌دي 100 اينچ هم كه بخره باز هم پول اضافه مياره. تازه خبر نداري پشت سرت چه حرف‌هايي درآوردن. مي‌گن مهناز خانم ممكنه پول‌هاي ما رو برداره از اين محله بره. مي‌گن مهناز خانم يه حق حساب مي‌گيره كه توي قرعه‌كشي اسم كسي رو كه مي‌خواد در بياره.

مهناز خانم: كاري نداره ما هم از اين به بعد مي‌گيم هر كي وام مي‌خواد سند خونه‌اش رو بياره. يه تعهد كتبي هم بده كه حرف اضافه نزنه، قرعه‌كشي‌اش رو هم كامپيوتري انجام مي‌ديم...

اين جوري مي‌شه كه احتمالا مهناز خانم هم يه سيستم سفت و سخت اداري تشكيل مي‌ده و براي وام گرفتن از صندوقش بايد هفت خوان رستم رو طي كرد.
TongueTongueTongue