انجمن های تخصصی فلش خور

نسخه‌ی کامل: شاعر ایرانی دکترقيصر امين پور
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
دكتر امين‌پور در دوم ارديبهشت ماه ۱۳۳۸

در گتوند دزفول به دنيا آمد. تحصيلات ابتدايي را در

دزفول ادامه داد و در سال ۵۷ در رشته دامپزشكي

دانشگاه تهران پذيرفته شد ولي پس از مدتي از اين

رشته انصراف داد.

قيصرامين‌پور، در سال ۶۳ بار ديگر و اين بار

در رشته زبان و ادبيات فارسي به دانشگاه رفت و اين رشته را تا مقطع دكترا گذراند و در سال ۷۶ از پايان‌نامه دكتراي خود با راهنمايي دكتر محمدرضا شفيعى كدكني با عنوان «سنت و نوآورى در شعر معاصر» دفاع كرد. اين پايان‌نامه در سال ۸۳ و از سوي انتشارات علمي و فرهنگي منتشر شد.

دكتر امين‌پور در سال ۸۲ به‌عنوان عضو پيوسته فرهنگستان زبان و ادبيات فارسي برگزيده شد. در سال 1367 سردبير مجله سروش نوجوان شد درهمين سال نيز به عنوان عضوفرهنگستان ادب و زبان فارسي انتخاب شد.

اولين مجموعه شعرش را با عنوان "تنفس صبح" كه 1382 بخش عمده آن غزل بود و حدود بيست قطعه شعر آزاد؛ از سوى انتشارات حوزه هنرى در سال 63 منتشر كرد يكي از راههاي ارتباط با كودكان و نوجوانان در شعر استفاده از وزن ريتميك و واژه هاي موزون و خوش آهنگ است و امين پور از اين اوزان و نيز ديگر اوزان براي عام در شعرهايش به تنوع استفاده كرده است ايشان در بامداد سه شنبه، ۸ آبان ۱۳۸۶ در ۴۸ سالگي در بيمارستان دي تهران درگذشت.

شعر هاي"يك خط در ميان"ودر فارسي بخوانيم پايه چهارم ابتدايي و شعر"دهكده خوب ما" ازآثار وي مي باشند.
منتقل شد به زندگینامه بزرگان.
خیلی ممنونمHeart

ممنونمHeart
من از عهد آدم تو را دوست دارم
از آغاز عالم تو را دوست دارم

+قیصر امین پور