انجمن های تخصصی فلش خور

نسخه‌ی کامل: کاهش تولید تندر ۹۰ قطعه سازان داخلی را بیکار کرد
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
کاهش تولید تندر ۹۰ قطعه سازان داخلی را بیکار کرد 1

مدیر عامل آذین خودرو بابیان اینکه در حال حاضر ۷۰ درصد قطعات مورد نیاز تندر ۹۰ داخلی سازی شده و فقط ۳۰ درصد قطعات وارداتی است، گفت: کاهش حجم تولید خودروی تندر ۹۰ قطعه سازان داخلی را با مشکلات زیادی روبه رو ساخته است.

رضا رضایی با اشاره به اینکه کاهش حجم تولید خودروی تندر 90 قطعه سازان داخلی را با مشکلات زیادی روبه رو ساخته است، اظهارداشت: هم اکنون حجم زیادی از ظرفیت شرکت‌های قطعه سازی بلا استفاده مانده است.

وی با بیان اینکه قرار بود تندر 90 با ظرفیت روزانه هزار دستگاه توسط دو شرکت بزرگ خودرو سازی کشور تولید شود، افزود: اما به مرور به دلیل اعمال تحریم ها و موارد دیگر این موضوع محقق نشد.

مدیر عامل آذین خودرو با تأکید براینکه در حال حاضر 70 درصد قطعات مورد نیاز تندر 90 داخلی سازی شده و فقط 30 درصد قطعات وارداتی است، گفت: از همان روزهای آغاز همکاری خودروسازان ایرانی با شرکت رنو در تولید تند 90 قرار بود 5 مدل خودرو دیگر از پلتفرم این خودرو تولید شود اما این موضوع هم با مشکلاتی همراه شد.

رضایی اضافه کرد: علاوه بر اعمال تحریم ها یکی از مواردی که همکاری شرکت رنو را با خودروسازان داخلی کاهش داده عدم انتقال پول قطعات ارسالی به ایران است .