انجمن های تخصصی فلش خور

نسخه‌ی کامل: عرضه برنامه وی چت در خودروهای ب ام و
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
عرضه برنامه وی چت در خودروهای ب ام و 1

ب ام و سرگرم کار برای عرضه برنامه پیام رسان موبایلی وی چت شرکت تنسنت در خودروهایش در چین بدون انجام تغییرات در نرم افزار این غول اینترنتی است.

با شدت گرفتن رقابت خودروسازان در چین و متمایل شدن آن به عرضه امکانات فناوری، مدیران شرکت‌های خودروسازی می‌گویند مشتریانشان خواستار دسترسی به برنامه‌های پیام رسان موبایلی در خودروهایشان هستند.

وی چت که ماهانه حدود نیم میلیارد کاربر دارد، در حال حاضر به صورت پیش نصب شده در خودروهای عرضه شده در بازار چین وجود ندارد.

فورد موتور اعلام کرده با تنسنت هولدینگز برای استفاده از وی چت در خودروهایش مذاکراتی داشته است اما ب ام و قصد دارد روشی را طراحی کند که نیاز به انجام تغییرات در نرم افزار این شرکت نداشته باشد.

رنه وایز، مدیر مرکز تحقیقات و توسعه ب ام و چین در این باره اظهار کرد: احتمالا یک سال طول خواهد کشید تا این برنامه که با فرمان‌های صوتی قابل کنترل خواهد بود در خودروهای ب ام و معرفی شود با اینهمه اگر تنسنت راضی شود در برنامه خود تغییراتی صورت دهد در این صورت این زمان به کمتر از یک سال کاهش خواهد یافت.

بر اساس گزارش رویترز، سایر خودروسازان هم درصدد عرضه برنامه‌ها و خدمات آنلاین هستند.

جنرال موتورز و تنسنت در اوت پلتفرمی را برای دارندگان خودروهای جنرال موتورز عرضه کردند که به آنها امکان می‌دهد با استفاده از وی چت نزدیک‌ترین نمایندگی‌های خودرو را پیدا کنند یا مشخصات مکان حضورشان را به دوستانشان ارسال کنند.

نیسان موتور هم اعلام کرد مایل این این برنامه را در خودروهایش داشته باشد. دایملر که مالک برند مرسدس بنز است سرگرم تحقیقات درباره نحوه گنجاندن برنامه‌ها و خدمات تنسنت و رقیبانش شامل بایدو و علی بابا در خودروهایش است.