انجمن های تخصصی فلش خور

نسخه‌ی کامل: شنبه‌ها با گیشه سینما شروع خوب ˝قصه‌ها˝ و فروش 4 میلیارد تومانی ˝ایران‌برگر˝‌
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
شنبه‌ها با گیشه سینما شروع خوب ˝قصه‌ها˝ و فروش 4 میلیارد تومانی ˝ایران‌برگر˝‌ 1

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
به گزارش سینماخبر، 
 هفته گذشته سه فیلم درسینماهای مختلف اکران شد. "من دیه گو مارادونا هستم"، "متل‌قو" و "قصه‌ها" ازجمله فیلم‌های اکران نیمه دوم از فصل بهار هستند که جایگزین چند فیلم اکران نوروزی شدند. 

برابر با سایت "سینماتیکت" مرتبط با موسسه "سینماشهر" وابسته به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است، آمار مکانیزه فروش به این شرح است:

فیلم "ایران برگر" به کارگردانی مسعود جعفری جوزانی تاکنون به بیش از ۴ میلیارد تومان در تهران و شهرستان‌ها فروش داشته است. این فیلم که حدود دو ماه از اکران عمومی آن می‌گذرد، جزو فیلم‌های پرفروش سینما لقب گرفت.

اکران فیلم "ایران برگر" همچنان با ۳۰ سالن سینما در تهران ادامه دارد. علی نصیریان، محسن تنابنده، گوهر خیراندیش، حمید گودرزی، سحر جعفری جوزانی، محمدرضا هدایتی، فریبا متخصص، نیوشا ضیغمی، سیاوش چراغی‌پور، بهرام افشاری و... از جمله بازیگران این فیلم هستند.

فیلم "رخ دیوانه" به کارگردانی ابوالحسن داوودی تاکنون نزدیک به دو میلیارد و هفتصد و سی میلیون تومان فروش داشته است.

در این فیلم که در رده فروش فیلم‌های اکران نوروزی است، بازیگرانی چون طناز طباطبایی، صابر ابر، ساعد سهیلی، نازنین بیاتی، امیر جدیدی، سحر هاشمی، رضا آحادی، فرنوش آل احمد، بیژن امکانیان، گوهر خیراندیش و امیرمحمد زند به ایفای نقش پرداخته‌اند.

"استراحت مطلق" به کارگردانی عبدالرضا کاهانی بعد از ۸ هفته نمایش در تهران با ۲۰ سالن، یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان فروش داشته است.

"استراخت مطلق" تازه‌ترین فیلم عبدالرضا کاهانی است که با بازی رضا عطاران، ترانه علیدوستی، بابک حمیدیان، مجید صالحی و... در حال اکران است.

اما گیشه سینما با سه فیلم جدید رنگ و بوی تازه‌ای به خود گرفته است. دو فیلم سینمایی "من دیه گو مارادونا هستم" به کارگردانی بهرام توکی و "متل قو" به کارگردانی مسعود نوابی زود‌تر از فیلم "قصه‌ها" به کارگردانی رخشان بنی‌اعتماد اکران عمومی شدند.

"قصه‌ها" به کارگردانی رخشان بنی‌اعتماد از چهارشنبه شانزدهم اردیبهشت ماه به گیشه سینمای ایران پیوست. این فیلم که اکران آن به صورت محدود آغاز شد به دلیل حواشی پیش از اکران این و نیز تجربه اکران کوتاه مدت فیلم "خانه پدری"، تاکنون تماشاگران زیادی را به سینماها کشانده است.

فروش این فیلم باتوجه به اکران آن در این چند روز به بیش از ۵۰ میلیون تومان رسیده است. "قصه‌ها" در سینماهای قدس، فرهنگ، پردیس ملت، پردیس زندگی، ایران، اریکه ایرانیان، مرکزی، ماندانا عصرجدید و پردیس کورش اکران شده است.

گلاب آدینه، صابر ابر، فرهاد اصلانی، نگار جواهریان، بابک حمیدیان، بهاره دانشگر، ریما رامین فر، حبیب رضایی، عاطفه رضوی، مهراوه شریفی نیا، خسرو شهراز، فوژان عارفپور، محمدرضا فروتن، شاهرخ فروتنیان، باران کوثری، پیمان معادی، فاطمه معتمدآریا، حسن معجونی، مهدی هاشمی در "قصه‌ها" ایفای نقش کرده‌اند.

همچنین "من دیه‌گو مارادونا هستم" به کارگردانی بهرام توکلی تا کنون با مجموع ۲۳ سالن در حدود ۱۰روز اکران، ۱۳۸ میلیون تومان فروش داشته است.

این فیلم در سی و سومین جشنواره فیلم فجر به نمایش در آمد و نامزد دریافت ۱۱ سمیرغ بلورین شد. همچنین جوایزی همچون بهترین بازیگر نقش مکمل مرد، بهترین صدابرداری و دیپلم افتخار بهترین کارگردانی را از آن خود کرد.

در خلاصه داستان فیلم آمده است: تو می‌دونی من از چیه مارادونا خوشم می‌آد؟ از اینکه تو زندگی‌اش هیچوقت واقعیت و رویا براش مرز نداشت، وقتی بازی می‌کرد با همه وجودش بازی می‌کرد، پرواز می‌کرد، بازی نمی‌کرد، وقتی معتاد شد یه کوه کوکائین می‌ریخت جلوش د بکش همه چیز و تا تهش می‌رفت، خودشو لوس نمی‌کرد… همه‌اش برای این بود که واقعیت و رویا براش مرز نداشت، اگه هم داشت اون نمی‌تونست مرزشونو تشخیص بده.

در این فیلم گلاب آدینه، صابر ابر، بابک حمیدیان، جمشید هاشم‌پور، سعید آقاخانی، هومن سیدی، ویشکا آسایش، مهسا علافر، سارا بهرامی، پانته‌آ پناهی‌ها، سهی بانو ذوالقدر، علی استادی، میثاق زارع و سجاد تابش به ایفای نقش می‌پردازند.

فیلم "متل قو" به کارگردانی مسعود نوابی و تهیه کنندگی بیژن امکانیان تا کنون۴۰ میلیون تومان فروش داشته است.

شنیده‌ها حاکی است اکران فیلم سینمایی "در دنیای تو ساعت چند است؟" به کارگردانی صفی یزدانیان از چهارشنبه ۲۳ اردیبهشت آغاز خواهد شد.  

منبع:هنرانلاين