انجمن های تخصصی فلش خور

نسخه‌ی کامل: تولید رنو و فیات در ترکیه خوابید ..
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
تولید رنو و فیات در ترکیه خوابید .. 1

خطوط تولید دو کارخانه خودروسازی ترکیه که خودروسازان اروپایی رنو و فیات در آن سهم دارند، با اعتراض کارکنان به شرایط اشتغالشان متوقف مانده است.

کارکنان بزرگترین کارخانه خودرو در ترکیه که توسط اویاک رنو اداره می‌شود از روز پنج شنبه به اعتصاب دست زده اند. اویاک رنو سرمایه گذاری مشترک میان خودروساز فرانسوی رنو و صندوق بازنشستگی ارتش ترکیه (Oyak) است.

کارکنان این کارخانه پس از اینکه مشاهده کردند کارمندان یک کارخانه قطعه سازی در نزدیکی آنها با تلاشهای همان اتحادیه کارگری که نماینده کارکنان رنو است، افزایش حقوق 60 درصدی دریافت کرده اند به خشم آمدند و اعتصاب کردند.

کارکنان Tofas که سرمایه گذاری مشترک میان فیات ایتالیا و کوچ هولدینگ ترکیه است، روز جمعه فعالیت در کارخانه شان را که همانند کارخانه اویاک رنو در شهر بورسا قرار دارد، متوقف کردند.

سخنگوی اویاک رنو اظهار کرده است مذاکرات برای حل اختلاف با کارکنان این شرکت ادامه دارد. وی در ادامه افزود توقف غیرمنتظره تولید تا روز جاری ادامه یافته و مجموعا 2500 کارگر در داخل و بیرون کارخانه هستند.

اما هنوز در Tofas که گفته می‌شود اعتصاب کارکنانش برای سومین روز ادامه یافته، کسی حاضر به اظهارنظر نشده است.

طبق آمارهای رسمی، اویاک رنو سال گذشته حدود 318 هزار خودرو تولید کرد و در بیش از 43 درصد از کل بازار سهم داشت.

بر اساس گزارش رویترز، شرکت Tofas که خودروی فیات لینه آ، ون دوبلو و مدلهای دیگر برای پژو، سیتروئن و اوپل می‌سازد، 240 هزار دستگاه خودرو در سال 2013 تولید کرده است.