انجمن های تخصصی فلش خور

نسخه‌ی کامل: نمایش نخستین خودروی ساخت پورشه
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
کمتر کسی می‌تواند تصور کند که دکتر فردیناند پورشه، در 116 سال پیش اولین خودروی خود را با یک موتور الکتریکی در خیابان‌های وین به حرکت درآورده است. اما موزه پورشه در اشتوتگارت به این خودرو دست یافته و آن را به نمایش گذاشته است.

نمایش نخستین خودروی ساخت پورشه 1
Porsche Egger-Lohner C.2 Phaeton P1

در سال 1898، پورشه مهندس 23 ساله‌ای بود که برای شرکت در مسابقات درشکه‌های الکتریکی، این وسیله را طراحی و ساخت. نام این درشکه Egger-Lohner C.2 Phaeton ملقب به P1 بود. در حالی که 130 کیلوگرم وزن داشت و موتور آن نیز 3 کیلووات معادل 5 اسب بخار نیرو تولید می‌کرد. برای انتقال نیرو از یک کنترلر 12 سرعته استفاده می‌شد و چیزی به اسم پدال گاز وجود نداشت. نهایت سرعت این درشکه، 35 کیلومتر بر ساعت بود و با باتری‌های ابتدایی آن زمان، می‌توانست با یک بار شارژ تا مسافت 80 کیلومتر را بپیماید.
نمایش نخستین خودروی ساخت پورشه 1
در مسابقاتی که در سال 1899 برگزار شد، این خودرو همراه با سه مسافر پیروز شد در حالی که فاصله آن با نزدیک‌ترین رقیب، 18 دقیقه بود و حتی نیمی از شرکت کنندگان نتوانستند حتی طول 28 کیلومتری مسابقه را طی و به خط پایان برسند.
  • نمایش نخستین خودروی ساخت پورشه 1
  • نمایش نخستین خودروی ساخت پورشه 1
  • نمایش نخستین خودروی ساخت پورشه 1
  • نمایش نخستین خودروی ساخت پورشه 1
حدود یک دهه پیش، طراحی این خودرو آن قدر نوه پورشه و مدیر فعلی پورشه و گروه فولکس واگن را تحت تأثیر قرار داد که دستور ساخت یک کپی از این خودرو را صادر کرد.