انجمن های تخصصی فلش خور

نسخه‌ی کامل: دوپینگ کردن ورزشکاران معروف جهان + عکس
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
دوپینگ وزنه‌بردار جوان و رکوردشکن روسیه، شوک خبری بزرگ برای ورزش دنیا بود که خاطرات تلخ استفاده از مواد نیروزا توسط قهرمانان محبوب جهان و المپیک در سالیان گذشته را دوباره زنده کرد. نبرد با آهن سرد و بالابردن وزنه ۲۶۴ کیلوگرمی توسط «الکسی لوچوف» روس در نخستین ساعات روز هشتم آذرماه سال جاری، پایانی بود براقتدار وزنه‌برداری ایران در دسته سنگین وزن جهان. این جوان روسی در حرکت یک ضربه با مهار وزنه ۲۱۱ کیلوگرمی قهرمان جهان شد و در حرکت دو ضرب با موفقیت برابر وزنه ۲۶۴ کیلوگرمی، رکوردی که از المپیک سیدنی در اختیار حسین رضازاده بود را یک کیلوگرم ارتقا داد و در مجموع با ۴۷۵ کیلوگرم، نام وزنه‌بردار کشورمان را پس از مدتها از فهرست رکورداران دنیا حذف کرد.
رکوردشکنی این جوان روسی که با ناکامی تیم ملی وزنه‌برداری ایران در غیاب بهداد سلیمی مصدوم تکمیل شد، روز تلخی را برای مردم و ورزش کشور رقم زد اما ناراحتی ایرانی‌ها به خاطر از دست رفتن این رکورد افسانه‌ای تنها ۲۵ روز دوام داشت زیرا عصر روز سوم دی‌ماه سایت فدراسیون جهانی وزنه‌برداری از دوپینگی بودن «لچوف» و حذف رکوردهایش از فدراسیون جهانی خبر داد.
این شوک خبری تلخ و تکان‌دهنده هرچند ورزش دنیا را تحت تاثیر قرار داد اما برای ورزش ایران اتفاق خوبی بود زیرا باعث بازگشت نام حسین رضازاده که بارها اعلام کرده «دوست دارم رکوردهایم توسط یک ایرانی شکسته شود» در فهرست رکورداران این وزن دنیا شد. هرچند مقامات روسی با طرح این ادعای عجیب که وزنه‌بردار فوق سنگین این کشور از قبل مجاز به استفاده از دارو بوده زیرا از ناحیه رباط آسیب دیدگی داشته است، سعی در زیر سوال بردن این اتفاق تلخ بودند اما بار دیگر پدیده شوم دوپینگ یک قربانی بزرگ گرفت تا چهره ورزش قهرمانی دنیا خصوصا در رشته وزنه‌برداری را مخدوش‌تر کند.
در گذشته هم چهره‌های مطرحی بودند که به خاطر دوپینگ برای مدت کوتاه یا بصورت همیشگی با ورزش قهرمانی وداع کردند، چهره‌هایی که گاه هواداران بسیار خود را به خاطر این اقدام ناجوانمردانه مایوس کردند. در زیر به برخی از این چهره‌های مشهور اشاره می‌شود.
نخستین دوپینگی تاریخ
دوپینگ کردن ورزشکاران معروف جهان + عکس 1
هانس گونار لیجینوال ورزشکار سوئدی به نوعی نخستین مورد مثبت دوپینگ پس از تشکل کمیته بین‌المللی دوپینگ در سال ۱۹۶۷ میلادی بوده است. او که در رشته ۵ گانه «دوندگی در شرایط سخت، سوارکاری، تیراندازی، شنا و شمشیربازی» فعالیت داشت در المپیک سال ۱۹۶۴ در شهر توکیو به مقام سوم دست پیدا کرد.
در سال ۱۹۶۸ و در جریان بازی‌های المپیک در مکزیکو سیتی این ورزشکار به همراه تیم سوئد در رشته ۵ گانه شرکت کرد و با وجود این که اعضای این تیم موفق شدند تا در این ۵ رشته مدال‌های مختلفی را کسب کنند اما در جواب آزمایش ها مشخص شد لیجوانل الکل مصرف کرده است. این مساله باعث شد تا هم مدال‌های این ورزشکار  و هم مدال سایر نفرات این تیم پس گرفته شود.
دوپینگی با پرونده‌ هزار صفحه‌ای
دوپینگ کردن ورزشکاران معروف جهان + عکس 1
لانس آرمسترانگ عجیب‌ترین و طولانی‌ترین پرونده دوپینگ در دنیا مربوط به این دوچرخه‌سوار آمریکایی است. فاتح هفت دوره «تور دو فرانس» که یکی از بزرگ‌ترین و قدیمی‌ترین رقابتهای دنیا محسوب می‌شود و قهرمان عرصه نبرد با سرطان است. لانس آرمسترانگ که در سال ۱۹۹۶ به سرطان مبتلا شد، در تصمیمی قابل تحسین، دست به مبارزه با این بیماری کشنده زد و پس از حدود یکسال، در سال۱۹۹۷ به تیم ملی دوچرخه‌سواری آمریکا بازگشت تا در سال‌های ۱۹۹۹ تا ۲۰۰۵ افتخارات بزرگی را در این رشته ورزشی خصوصا در تور دو فرانس کسب کند.

پس از این موفقیت‌ها اما آژانس مبارزه با دوپینگ آمریکا در گزارشی هزار صفحه‌ای آرمسترانگ را متهم به دوپینگ کرد تا پرده از پیچیده‌ترین و حرفه‌ای‌ترین دوپینگ تاریخ ورزش بردارد. گزارش این آژانس شامل شهادت با قید سوگند ۲۶ نفر از جمله ۱۵ نفر از هم تیمی‌های پیشین او بود. این دوچرخه‌سوار مشهور در این خصوص اظهار نظری نکرد اما از ریاست بنیاد خیریه سرطان «لایو استرانگ» استعفا داد.
در پی این اتهام، فدراسیون بین‌المللی دوچرخه‌سواری با تایید محرومیت‌های آژانس ضد دوپینگ آمریکا، آرمسترانگ را تا آخر عمر از فعالیت‌های مرتبط با دوچرخه‌سواری محروم کرد و تمام عنوان‌هایش را پس گرفت. همچنین اعلام کرد تمامی عنوان‌هایی که این اسطوره بزرگ دوچرخه‌سواری از ژانویه سال ۱۹۹۸ میلادی به بعد کسب کرده، به خاطر استفاده پیگیر از مواد انرژی‌زا از درجه اعتبار ساقط است.
سریعترین مردی که محروم شد
دوپینگ کردن ورزشکاران معروف جهان + عکس 1
بن جانسون دونده سیاه پوست کانادایی که متولد کشور جامائیکا بوده، یکی از موارد مشهور در عرصه دوپینگ است. این ورزشکار در دهه ۸۰ میلادی در تیم ملی دوومیدانی کانادا عضو بود و در المپیک ۱۹۸۴ موفق شد تا یک مدال برنز در رقابت ۴ در ۱۰۰ متری انفرادی و همچنین مسابقات تیمی کسب کند. در فاصله این بازی‌ها تا المپیک ۱۹۸۸ وی توانست رکوردهای بسیاری را در ورزش دوومیدانی ثبت کند.
او در این سال‌ها رقابت شدیدی را با «کارل لویس» دونده آمریکایی داشت و لویس به دوپینگ کردن رقیبش مشکوک بود. در مسابقات المپیک سال ۱۹۸۸ لویس در دور مقدماتی ۱۰۰ متر اول شد اما نهایتا این جانسون بود که مدال طلا را به دست آورد. اما سه روز بعد ماده ممنوعه «Stanozolol» در نمونه ادرار جانسون کشف شد، مدالش پس گرفته و از ورزش محروم شد. وی در سال ۱۹۹۱ میلادی دوباره به ورزش بازگشت اما مجددا به دلیل دوپینگ محروم شد تا مادام‌العمر از حضور در فعالیت‌های ورزشی محروم شود.
تنیسور مشهور و فرار از محرومیت
دوپینگ کردن ورزشکاران معروف جهان + عکس 1
آندره آغاسی تنیسور بزرگ آمریکایی که ۹ مسابقه جایزه بزرگ تنیس را با کسب عنوان قهرمانی پشت سر گذاشت و مدت‌ها در رتبه نخست رده بندی بهترین‌های تنیس جهان قرار داشت، در سال ۲۰۰۳ از دنیای از دنیای قهرمانی خداحافظی کرد.
این تنیسور در کتاب زندگینامه خود اشاره کرده که در سال ۱۹۹۷ از مواد نیروزا استفاده کرده اما به دروغ به مسئولان آزمایش دوپینگ گفته است که به طور سهوی با مصرف یک نوشیدنی دچار این اتفاق شده است. پس از اعتراف آغاسی، راجر فدرر و مارات سافین با انتقاد از او خواستار پس گیری تمامی مدال‌هایش شدند اما هیچ وقت این اتفاق نیفتاد تا او با خوش شانسی مشکلش ختم به خیر شود.
خاموشی زودهنگام چهره‌های ایرانی
دوپینگ کردن ورزشکاران معروف جهان + عکس 1
امیر علی‌اکبری و سعید علی‌حسینی دو چهره نام آشنای ورزش ایران هستند، ستارگان جوانی که خیلی‌ها آنها را قهرمانان رشته‌های خود در عرصه مسابقات بین‌المللی می‌دانستند و حتی مدال طلا المپیک را هم برای‌شان کنار گذاشته بودند.
علی‌اکبری فرنگی‌کار سنگین وزن ایران بود که ابتدا به دلیل دوپینگ حضور در مسابقات المپیک ۲۰۱۰ لندن را از دست داد، چهره‌ای که مدعی اصلی مدال طلای آن رقابتها بود و سپس بعد از درخشش در مسابقات جهانی ۲۰۱۳ پوداپست مجارستان و کسب مدال طلا، بازهم آزمایشش مثبت درآمد تا برای همیشه از حضور در عرصه کشتی محروم شود. او که در وزن خود بی‌رقیب بود، می‌توانست با ادامه روند روبه رشدش در المپیک آینده هم طلا بگیرد اما اسیر پدیده شوم دوپینگ شد.
علی‌حسینی هم نابغه جوان وزنه‌برداری ایران بود که ابتدا در ۵ روز مانده به مسابقات جهانی ۲۰۰۶، نامش در بین ۱۰ وزنه‌بردار دوپینگی قرار گرفت و پس از اینکه در سال ۱۳۸۹، دوباره به انجام دوپینگ محکوم شد، وداع تلخی با عرصه قهرمانی داشت. هرچند پرونده این ورزشکار همچنان مفتتوح بود زیرا خیلی‌ها معتقدند سعید اسیر دسیسه‌ای بزرگ شده است. هرچند دادگاه عالی ورزش محکومیت این ورزشکار را به ۱۲ سال تقلیل داده اما همچنان این امیدواری وجود دارد که محرومیتش کمتر هم شود.
از مارادونا تا فوتبالیست‌هایی که تست ندادند
دوپینگ کردن ورزشکاران معروف جهان + عکس 1
ستاره‌ افسانه‌ای تاریخ فوتبال جهان که در جام جهانی سال‌های ۱۹۸۶ و ۱۹۹۰ با آرژانتین خوش درخشیده بود، پس از مثبت شدن آزمایش دوپینگش در جام جهانی ۱۹۹۴، با برجا گذاشتن خاطره‌ای تلخ به کشورش بازگردانده شد. مارادونا که مدتی هم به کوکائین معتاد شد، اعلام کرد با توافق فیفا از داروی کاهش وزن برای حضور در جام جهانی 1994 استفاده کرده و این اتهام را نپذیرفت، هرچند بزودی از عرصه بازیگری کنار رفت.
ریو فردیناند دیگر چهره مشهور فوتبال است که اسیر مشکلات دوپینگ شد. البته او از دادن آزمایش دوپینگ امتناع کرد تا با محرومیت ۸ ماه و پرداخت جریمه ۵۰ هزار پوندی محکوم شود. مدافع منچستریونایتد که به عنوان اولین بازیکن فوتبال به علت ندادن تست دوپینگ دچار محرومیت شد، به همین دلیل فرصت حضور در یورو ۲۰۰۴ را از دست داد.
از سوی دیگر و در سال ۲۰۱۱ حبیب کولوتوره از دادن آزمایش دوپینگ پس از دربی منچستر اجتناب کرد زیرا چند قرص رژیمی همسرش را به اشتباه مصرف کرده بود. مدافع باشگاه منچسترسیتی به دلیل مثبت شدن آزمایش دوپینگش ۶ هفته دستمزد (معادل ۷۴۰ هزار پوند) دریافت نکرد و ۶ ماه نیز از سوی اتحادیه فوتبال انگلیس محروم شد.
آدرین موتو بازیکن چلسی با مصرف کوکائین، رسوایی بزرگی را ایجاد کرد. مورینیو پس از فهمیدن این جریان، بی‌درنگ این مهاجم رومانیایی را از ترکیب تیمش کنار گذاشت تا موتو علاوه بر مثبت شدن آزمایش دوپینگش دیگر محبوبیت گذشته را نداشته باشد.
اعتراف یک شوهر به دوپینگ همسر و ستاره‌های محروم
دوپینگ کردن ورزشکاران معروف جهان + عکس 1
ماریان جونز بانوی دونده آمریکایی یکی دیگر از موارد معروف دوپینگ در المپیک است. این دونده پیش از المپیک ۲۰۰۰ سیدنی در مسابقات اسپانیا و کره‌جنوبی مدال‌های طلا و نقره را کسب کرد اما بعد از المپیک و به خاطر اتفاقی جالب محروم شود. پس از پایان آن رقابتها «سی جی هانتر» همسر جونز که یک پرتاب‌گر وزنه است، اعتراف کرد که ماریان و خودش در آن رقابتها از ماده «steroids» استفاده کرده است، اتفاقی که باعث ضبط شدن مدال‌های این دونده و عدم بازگشتش به مسابقات بین‌المللی شد.
اتفاق تلخ دیگر در ورزش دوومیدانی به دوپینگ ستاره‌های دوی سرعت مربوط می‌شود؛ جائیکه با مثبت اعلام شدن آزمایش «آسافا پاول»، «تایسون گای» و چند ورزشکار دیگر، شوک بزرگی به این رشته وارد شد. هرچند پاول جامائیکایی که تا سال ۲۰۰۸ رکورددار دوی ۱۰۰ متر جهان بود، اعلام کرد که «هیچ ماده ممنوعه‌ای را عامدانه مصرف نکرده» و تایسون گای آمریکایی دومین مرد سریع تاریخ دوومیدانی با صراحت تاکید کرد «من اهل این جور داستان‌ها و خرابکاری‌ها نیست» اما به خاطر استفاده از مواد نیروزا از حضور در چندین مسابقه بین‌المللی محروم شد.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوپینگ کردن ورزشکاران معروف جهان + عکس 1
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوپینگ کردن ورزشکاران معروف جهان + عکس
دوپینگ کردن ورزشکاران معروف
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوپینگ کردن ورزشکاران معروف جهان + عکس 1
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دیدار دوستانه رونالدو با یک کودک مسلمان + عکس
رونالدو کودک مسلمان کریستیانو رونالدو
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوپینگ کردن ورزشکاران معروف جهان + عکس 1
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
ست لباس جالب دیوید بکهام و همسرش + عکس
دیوید بکهام عکس جالب ست لباس
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوپینگ کردن ورزشکاران معروف جهان + عکس 1
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سنگ قبر قرمز رنگ هادی نوروزی + عکس
سنگ قبر هادی نوروزی عکس
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوپینگ کردن ورزشکاران معروف جهان + عکس 1
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
پرسپولیسی های معروف در نمایشگاه نان + عکس
نمایشگاه پرسپولیس عکس
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوپینگ کردن ورزشکاران معروف جهان + عکس 1
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
بازیکنان برتر لیگ پانزدهم را بشناسید + جدول
بازیکنان برتر لیگ پانزدهم
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوپینگ کردن ورزشکاران معروف جهان + عکس 1
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
مهم‌ترین آمار تیم رئال مادرید و بارسلونا (ال کلاسیکو)
رئال مادرید بارسلونا ال کلاسیکو عکس
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوپینگ کردن ورزشکاران معروف جهان + عکس 1
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
جزئیات تصادف ملی پوشان کبدی + تصاویر تصاددف
جزئیات تصادف عکس تصادف ملی پوشان کبدی
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوپینگ کردن ورزشکاران معروف جهان + عکس 1
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
مشکلات ورزشگاه گوام برای بازی تیم ملی فوتبال + عکس
ورزشگاه گوام تیم ملی گوام عکس
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوپینگ کردن ورزشکاران معروف جهان + عکس 1
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
جنجالی ترین راننده اتومبیلرانی + عکس
لوییس همیلتون راننده اتومبیلرانی عکس
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوپینگ کردن ورزشکاران معروف جهان + عکس 1
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
بیوگرافی کریستیانو رونالدو | عکس و فیلم های جذاب رونالدو | همسر جدید رونالدو
بیوگرافی کریستیانو رونالدو کریستیانو ررونالدو رونالدو عکس رونالدو فیلم رونالدو زندگی خصوصی رونالدو همسر رونالدو
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوپینگ کردن ورزشکاران معروف جهان + عکس 1
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
تصاویر هوایی از استادیوم‌ های ورزشی المپیک ریو
تصاویر هوایی عکس استادیوم‌ استادیوم‌ های ورزشی
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوپینگ کردن ورزشکاران معروف جهان + عکس 1
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
عکس مهاجم تیم ملی با خواننده زیرزمینی + عکس
مهاجم تیم ملی رضا قوچانم نژاد حسین تهی
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوپینگ کردن ورزشکاران معروف جهان + عکس 1
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
جزئیات مصدومیت سردار آزمون + تصاویر و فیلم
مصدومیت سردار آزمون سردار آزمون عکس سردار آزمون تصاویر سردار آزمون تصاویر مصدوم شدن سردار آزموناین مطلب مفید بود دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دانلود تولبار سایت


تازه ترین مطالب
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
معرفی فوتبالیست هایی که تا کنون بازداشت شده اند + عکس
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
کارلوس کی روش و همسر دوم کی روش در رستوران + عکس
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
عکس های اینترنتی ورزشکاران ایرانی
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
عکس های اینترنتی ورزشکاران جهان + 27 عکس
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
شوخی های خنده دار با خیابانی در انتخابات + عکس
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
6 خودرو جالب و عجیب از بازیکنان فوتبال + عکس
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوپینگ کردن ورزشکاران معروف جهان + عکس
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دیدار جنجالی عادل و آقای وزیر در شب یلدا
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دیدار دوستانه رونالدو با یک کودک مسلمان + عکس
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
ست لباس جالب دیوید بکهام و همسرش + عکس
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سنگ قبر قرمز رنگ هادی نوروزی + عکس
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
پرسپولیسی های معروف در نمایشگاه نان + عکس
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
جاسم کرار و تیم جدیدش + عکس
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
بازیکنان برتر لیگ پانزدهم را بشناسید + جدول
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
مهم‌ترین آمار تیم رئال مادرید و بارسلونا (ال کلاسیکو)
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
جزئیات تصادف ملی پوشان کبدی + تصاویر تصاددف
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
حرکت ناشایست بهترین بازیکن فوتسال + عکس
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
مشکلات ورزشگاه گوام برای بازی تیم ملی فوتبال + عکس
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
جنجالی ترین راننده اتومبیلرانی + عکس
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
بیوگرافی کریستیانو رونالدو | عکس و فیلم های جذاب رونالدو | همسر جدید رونالدو
پربیننده ترین
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
عکس دختران تبریزی در جشن قهرمانی تراکتور
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
تصاویر هنرمندان در برزیل (25 عکس)
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
اسکی باز ایرانی در آغوش دختر برهنه +عکس
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
خوش تیپ ترین بازیکنان جام جهانی 2014 برزیل ؛ عکس
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
بوسیدن صورت یک دختر توسط هافبک استقلال + عکس
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
زیباترین دختر تماشاچی جام جهانی 2014 (عکس)
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
ازدواج مالک 77 ساله باشگاه با دختر ۲۸ ساله ؛ عکس
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
خانم پرستار و مهدی رحمتی + عکس
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
عکس دختر ایرانی که یک شب معروف شد (عکس)
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
خون دادن مهناز افشار در کنار مهدوی کیا ، عکس
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
لباس شرم آور زنان ورزشکار (عکس)
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
خاتون قلعه نویی پای سفره عقد (عکس)
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
هدیه گرانقیمت مسی به همسرش ، عکس
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
عکس دختران مدافع پرسپولیس
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
همسر کریس رونالدو در کنار غول روسی ، عکس
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
مدل موی جذاب علیرضا حقیقی (عکس)
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
عکس جنجالی ورزشکار معروف
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
خوش گذرانی علیرضاحقیقی ، عکس
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
عکس دختر ایرانی طرفدار برزیل در آزادی (عکس)
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
بازیکنان خوشتیپ ایرانی جام جهانی (عکس)
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
نظر شما
نام:

ایمیل:

* نظر:

* کد امنیتی:
دوپینگ کردن ورزشکاران معروف جهان + عکس 1
خیلی بده دوپینگ
اصن کاری ندارم به اینکه دوپینک کرده فقط این اخریه چرا زنشو لو داده من بجا زنه بودم چنان میزدمش تا چند روز به دیوار سلام بده