انجمن های تخصصی فلش خور

نسخه‌ی کامل: تاریخچه رپ ( رپ چگونه بوجود آمد )
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
چرا رپ بوجود اومد؟

رپ توسط سیاه پوستان آمریکایی در زمان برده داری و نژادپرستی بوجود اومد
سیاه پوستان برای اعتراض به نژادپرستی و برده داری سیاه ها نیاز به یک راه تاثیرگذار داشتند و خوب چه چیزی بهتر از موسیقی می تونه تاثیرگذار باشه واقعا؟
برای همین سعی کردند از موسیقی استفاده کنند اما به دلیل اینکه سوادی در موسیقی نداشتند و فقط کارگرانی ساده بودند تنها کاری که تونستن بکنند این بود که حرفهاشون رو به صورت ریتمیک بزنن.
و برای اینکه خیلی ساده و خالی نباشو چهاره و تاثیر حرفشون بیشتر بشه از یکسری بیت ها استفاده کردند.
اینطوری شد که یک حالت خاص از صحبت کردن بوجود اومد نه یک نوع جدید موسیقی.
در شعر رپ هیچ قاعده ای وجود نداره و شما می تونین هرچیزی رو به شکل رپ و ریتمیک بخونید برای اینکه این موضوع بهتون ثابت بشه می تونید همین موضوعی رو که من نوشتم رو به شکل ریتمیک بخونید و ببنید که مثل رپ میشه و همونطور که می دونید شعر و ترانه هر چقدر هم که ساده باشه یک سری قوانین و چهارچوب هایی پشتش هست
به طور کلی شما می تونید تمام حرفهای روزانتون رو به این شکل بگید
و  یک نکته که مهمه اینکه رپ یک حالت اعتراضی داره و اون حرفهایی که زده میشه باید اعتراضی باشه نه عاشقانه یا هرچیز دیگه.
پس اون افرادی که رپ میخونن تو شعرشون میگن دوستت دارم و عاشقتم و... باید بهشون بگم که رپ نمی خونن چون یک نکته که مهمه در هرکاری اینه که یکسری چهارچوب هارو باید رعایت کرد و اگه از چهارچوبش خارج بشه اونم یک همچین چیز به این مهمی دیگه اون کار از هدفش دور شده و ارزشی نداره.
اما چرا رپ موسیقی نیست؟
برای اینکه وارد این موضوع بشیم جا داره اول موسیقی رو تعریف کنم.
موسیقی به دو صورت مورد بررسی قرار میگیره
1. علمی
2. هنری
علمیش رو که می تونید از تو وبلاگ بخونید و تکرارش کار بیهوده ایه.
تعریف موسیقی از بعد هنری: به بیان احساسات توسط اصوات در یک چهارچوب خاص که دارای یک نظم مشخص باشه رو موسیقی میگن
این یک تعریف ساده و معمولی از موسیقی بود و باید بگم که تعریف برای این هنر بسیار زیاده.
حالا یک سوال: آیا رپ توی یکی از این تعاریف گنجونده میشه واقعا؟
نکته دیگه که جا داره بگم اینه که آیا هر چیزی که ریتمیک بود یعنی موسیقی؟
اگه با این حرف موافقید که هر چیز ریتمیک یعنی موسیقی باید بگم سخت در اشتباهین و برای اثبات حرفم دوست دارم گذری بزنم به یکی از کلاسهای استراوینسکی در هاروارد که میگه هر چیز آهنگین و ریتمیکی موسیقی نیست و فقط یک چیزی شبیه موسیقی است حتی اگه احساسات شما رو تحت تاثیر قرار بده و برای اینکه به یک موسیقی تبدیل بشه نیاز به یک نظم خاص داره که این نظم بوجود نمیاد مگه اینکه یک علم پشتش باشه به نام آهنگسازی.
همونطور که قبلا گفتم رپ یک نوع صحبت کردن ریتمیکه و چیزی بیشتر از این نیست.
کامل بود مرسی