انجمن های تخصصی فلش خور

نسخه‌ی کامل: جلسه اخر اكورد شناسي
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
آکوردهای یازدهم :

هرگاه به آکوردهای نهم نُت جدیدی به فاصله یک و نیم پرده اضافه کنیم حاصل آکوردی شش صدایی خواهد بود که آکورد یازدهم همان آکورد نامیده میشود .
برای درک بهتر مطلب و مشاهده نحوه نوشتن نام این آکوردها به تصویر زیر دقّت کنید .

[تصویر: nCode.png] Click this bar to view the original image of 577x545px and 79KB.[تصویر: b274nitzw5c7eorfdrj.jpg]

ادامه آکوردها :

مهم در بحث آکوردها درک آکوردهای اولّیه و نحوه چگونگی نوشتن و اجرای آنها هست که تا اینجای کار با آنها آشنا شده اید . من خودم شخصاً در آهنگهای ایرانی چه قدیم و چه جدید آکوردی بیشتر از آکورد هفتم ندیده ام مگر در مواردی نادر ، علّت این رو خودتون میتونید بهش فکر کنید .

امّا در آهنگهای بلوز و جاز آکوردهایی که مؤرد استفاده قرار گرفته و میگیرند گسترده تر هستند و تمامی آکوردها رو شامل میشه که علّت این رو هم به خودتون واگذار میکنم که در مؤردش فکر کنید .

آنچه که در ادامه دروس بهش خواهیم پرداخت بیشتر آنالیز آکوردهای تعدادی آهنگ ایرانی و خارجی هست که بیشتر جهت کسب تجربه در آهنگهای مختلف بهشون پرداخته میشه و جوابگویی سؤالات احتمالی که ممکن هست برای دوستان علاقمند پیگیر دروس پیش بیاد .
در دو تصویر زیر تعداد زیادی از آکوردها رو مشاهده میکنید چنانچه در درک هر کدام سؤالی براتون وجود داره مطرح کنید .

[تصویر: nCode.png] Click this bar to view the original image of 858x684px and 132KB.[تصویر: 0685v2u8yihgv8dpw4zb.jpg]

[تصویر: nCode.png] Click this bar to view the original image of 870x591px and 123KB.[تصویر: zk95kygfpb8nsnjf636u.jpg]