انجمن های تخصصی فلش خور

نسخه‌ی کامل: خودروی مک‌لارن MSO Carbon Series LT رونمایی شد
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
خودروی مک‌لارن MSO Carbon Series LT رونمایی شد 1


مک‌لارن MSO Carbon Series LT که نسخه‌ای از مدل 675 LT Spider F بوده با بدنه‌ای فیبر کربنی معرفی شد. در ساخت این خودرو نسبت به مدل 675 LT Spider تا 40 درصد بیشتر از فیبر کربن استفاده شده که باعث به وجود آمدن بدنه‌ای پر زرق و برق برای این سوپر اسپرت گشته و مک‌لارن از آن با عنوان زیبای وحشی یاد می‌کند.

این کمپانی بریتانیایی می‌گوید مدل MSO Carbon Series LT در پی درخواست‌ مشتریانی تولید شد که با دیدن بدنه‌ی فیبر کربنی مدل مک‌لارن P1 در نمایشگاه اتومبیل ژنو، خواستار تولید چنین ساختاری برای تولیدات جدید مک‌لارن شدند. چنین طراحی باعث شده تا وزن این ماشین به حداقل رسیده و عملکرد آیرودینامیکی آن به بهترین حالت ممکن برسد.

مک‌لارن MSO Carbon Series LT ؛ زیبای وحشی

بسیاری از قطعات استفاده شده در مدل اسپایدر 675 LT که از فیبر کربن ساخته شده در مدل مک‌لارن MSO Carbon Series LT نیز به عاریه گرفته شده است. این قطعات شامل سپر‌های عقب و جلو، رکاب‌ها، دیفیوزر، دریچه‌های ورودی هوای جانبی و دریچه‌های ورودی هوا در زیر خودرو می‌شود.

در مدل جدید مک‌لارن این فیبر کربنی براق به دیگر نقاط این خودرو نیز کشیده شده است. سقف الکتریکی جمع شدنی آن، ستون‌ها، کاپوت و بال عقب از جمله بخش‌هایی است که در طراحی آن‌ها از این ساختار استفاده شده است.

در زیر کاپوت و در دل این خودرو همان موتور V8 توربو شارژر دو قلوی 3.8 لیتری که در مدل‌های اسپایدر و کوپه نیز مورد استفاده قرار گرفته، دیده می‌شود. برای بهینه‌سازی این مدل جدید، سیستم انتقال قدرت با قطعات جدیدی چون توربو کارآمدتر و یک میل بادامک جدید با میله‌های اتصال سبک به‌روز شده است؛ اما با این وجود، آمار و ارقام مربوط به قدرت و گشتاور موتور بدون تغییر باقی مانده است.

خودروی مک‌لارن MSO Carbon Series LT رونمایی شد 1

این موتور برای مک‌لارن MSO Carbon Series LT قدرتی برابر با 666 اسب بخار و در دور موتوری بین 5000 – 6500 دور در دقیقه، گشتاوری برابر با 700 نیوتن – متر تولید می‌کند. با چنین موتور قدرتمندی مک‌لارن توانسته این خودرو را در مدت 2.9 ثانیه از حالت سکون به‎سرعت 100 کیلومتر بر ساعت برساند. حداکثر سرعت این خودرو درست به‎مانند مدل‌های اسپایدر و کوپه همان 326 کیلومتر بر ساعت باقی مانده است.

برنامه ریزی برای تولید مک‌لارن MSO Carbon Series LT در اواخر امسال صورت خواهد گرفت و به نظر می‌رسد اولین تحویل آن در پایان سال جاری اتفاق افتد. تنها 25 دستگاه از این خودرو برای تحویل در بازار‌های جهانی تولید خواهد شد. مک‌لارن قیمت گذاری برای این مدل را هنوز اعلام نکرده؛ اما با توجه به قیمت 415,600 دلاری (حدود 1.45 میلیارد تومان) اسپایدر، مطمئنا قیمت این مدل جدید نیز اشک از چشمانمان جاری خواهد کرد.