انجمن های تخصصی فلش خور

نسخه‌ی کامل: تویوتا سوپرا جدید به پیشرانه‌ی V6 توئین توربو لکسوس مجهز خواهد شد
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
به‌تازگی اخبار جدیدی حول توسعه‌ی نسل بعدی سوپر اسپورت تویوتا سوپرا منتشرشده و گویا برنامه‌ی همکاری ژاپنی آلمانی، قرار است با موتور شش سیلندر وی شکل شرکت لکسوس تکمیل شود. برای جزئیات بیش‌تر با گجت نیوز همراه شوید.مدت زیادی است که از انتشار اولین گزارش منتسب به همکاری تویوتا و بی ام و می‌گذرد؛ طی این همکاری، ظاهرا قرار دو مدل خودرو ساخته شود که در این میان‌ یکی از آن‌ها برای چشم‌بادامی‌ها و دیگری نصیب ژرمن‌ها خواهد شد.
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
تویوتا سوپرا جدید به پیشرانه‌ی V6 توئین توربو لکسوس مجهز خواهد شد 1

درحالی‌که این پروژه‌ سال‌ها است در مرحله‌ی اجرا و توسعه قرار دارد اما جزئیات بسیار کمی در مورد آن، به‌خصوص سیستم تولید و انتقال قدرت منتشرشده است. برخی از گمانه‌زنی‌ها حکایت از این دارند که خودروهای در حال طراحی، از سیستم هیبریدی استفاده خواهند کرد و بر اساس دیگر باور‌ها، پیشرانه‌ی شرکت بی ام و به کار گرفته خواهد شد.

اما حالا، نشریاتی از کشور ژاپن مدعی هستند که این خودرو به‌جای استفاده از موارد قیدشده، پیشرانه‌‌ی شش سیلندر وی شکل با دو توربوشارژر خواهد داشت. همچنین مجلات Meg-X و Car Keys گزارش داده‌اند که تویوتا در حال کار بر روی اولین موتور V6 توئین توربو خود است که ظاهرا در نسل‌های آینده‌ی لکسوس GS و LS به کار گرفته خواهد شد. اگر شایعات صحیح باشند و نسل جدید تویوتا سوپرا چنین تولید کننده‌ی نیرویی زیر کاپوت خود داشته باشد، حدس می‌زنیم شاهد قدرتی بیش از 400 اسب بخار و گشتاور 406 نیوتون متر ( 300 پوند فوت ) باشیم.
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
تویوتا سوپرا جدید به پیشرانه‌ی V6 توئین توربو لکسوس مجهز خواهد شد 1

با تمامی این حرف و حدیث‌ها، مدتی است که صحبت‌ها راجع به بازنشستگی بی ام و Z4 زیاد شده است؛ از این رو عاشقان سوپر اسپورت، باید منتظر معرفی دو خودرو تمام‌عیار جدید باشند. همین یک هفته پیش بود که تعدادی از منابع نامعلوم گزارش دادند که تویوتا سوپرا جدید از یک پیشرانه و موتور الکتریکی ساخت کمپانی بی ام و استفاده کرد که قدرت را به هر چهارچرخ آن منتقل می‌کند، چنین ادعایی کاملا متناقض با پیشرانه‌ی V6 است که تویوتا مشغول توسعه آن است.