انجمن های تخصصی فلش خور

نسخه‌ی کامل: نقد انیمیشن Cloudy With a Chance of Meatballs 2
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
نقد انیمیشن Cloudy With a Chance of Meatballs 2 1

انیمیشن ها در سال ۲۰۱۴ غوغا کردند که به نظر من یکی از گل های سر سبد آن همین انیمیشن است: “ابری با احتمال بارش ۲”

این انیمیشن با تکیه بر نویسندگان سابق خط داستانی اش را ادامه داده بطوریکه قسمت دوم از دنباله ی قسمت اول شروع میشود و…

کارگردانان این انیمیشن cody caмeron و ĸriѕ pearn میباشد.

خوشبختانه این کارگردانان همکاری خود را با استودیوی پیشین ادامه داده اند که در زمره ی بهترین ها میباشد و آن colυмвia picтυreѕ میباشد که در حالی مسئولیت ساخت این انیمین رت میگیرد که چندید فیلم و انیمیشن در حال ساخت داشت و اینجا از شرکت ѕony picтυreѕ aniмaтion نیز کمک میگیرد البته جای yaнoo! در اینجا را نمیدانم چیست که در لیبل آن وجود دارد؟

داستان:داستان از ادامه ی قسمت قبل شروع میشود و آنها به نظر خودشان ماشین غذا ساز را شکست داده اند و پس از مدتی بعد دکتری به نام “cнeѕтer v ” با گویندگی آقای will ғorтe با کپی هولوگرامی خود می آید و نکته اینکه او کسی بوده است که مشوق اصلی قهرمان فیلم ما یعنی ғlinт Locĸwood”” با گویندگی вill нader است.

پس ما در اینجا به چستر وی “وی ” میگوییم.

وی بخاطر محبوبیت زیاد در فکر فلینت پیشنهاد اینرا میدهد که محل زندگی شان را تمیز کند آنها در این مدت در شهری دیگر بروند و در شرکتش کار کند.

فلینت حدود ۶ ماه در شرکت وی کار میکند تا لباس مخصوص وی را دریافت کند اما نمیتواند پس در غم زیادی رفته و خود را مییبازد و وی پست به همچین فردی نیاز دارد تا نقشه ی پلیدش را اجرا کند.

آیا فلینت قصه ی ما میتواند راه درست را برود؟

آیا وی به تاریکی دست پیدا میکند؟

موسیقی: colυмвia picтυre استودیویی مشهور است و در هیچ موردی کم نمیگذارد پس در بحث موسیقی نیز با گروه موزیک بیشترین تلاش خود را انجام داده و یک موسیقی ناب و عالی را نظاره میکنیم.

اقای “мarĸ мoтнerѕвaυgн” مسئول موسیقی این انیمیشن میباشد.

در بخش موسیقی متن خیلی خوب کار کرده و بسته به نوع صحنه که شاد باشد و یا احساسی و یا … درست عمل کرده اند .

صدای محیط نیز خیلی خوب و روان بوده و هیچ گونه مشکلی دیده نمیشود.

در بین فیلم چند موزیک نیز بصورت پاره کار گذاشته شده است که انیمیشن را جذاب تر کرده است.

موسیقی خیلی نرم و روان است به گونه ای که کمترین یا هیچگونه صدای دلهره آور شنیده نمیشود و این برای انیمیشن های شادی مثل این دسته از فیلم ها بهتر است.

موسیقی یکپارچه بوده و به هیچ عنوان یکهویی تغییر نمیکند.

طراحی شخصیت و گرافیک:

ناظر و کارگردان طراحی اشخاص dave вleicн است و طراح اشخاص نیز craig ĸellмan میباشد.

خب این انیمیشن نسبت به قسمت اول خود که سال۲۰۱۱ پخش شد پیشرفت چشمگیری داشت چه از نظر موسیقی و چه از طراحی.

به لطف داستان این انیمیشن که فضای گسترده ای را شامل میشد طراحان مجبور بودند که فضای بیشتری را طراحی کنند و اینکه بدون اشتباه باشد حدداقل از قسمت اول عجیب تر نباشد.

که نتیجه ی آن همینی است که میبینید. فضا ها مخصوصا اجسام و حیوانات (گیاهان!!!) خیلی خوب طراحی شده اند نه اینکه دقیق باشند بخاطر جو کودکانه ی خود طراحی ها بسیار با نمک و زیبا بودند

نکته ی دیگر رنگ آمیزی زیبا ی محیط بود چه از نظر تنوع و چه از نظر هماهنگی

هیچگونه تناقض بین رنگ ها نبوده و بیشتر طراحی ها رنگ هایی گرم و همانگ داشته است که برای بیننده لذت بخش تر است.

چون در عمق طراحی اختلاف زیادی دیده نمیشود و بر خلاف آن طراحی ها یکدست بوده و از رنگ های مورد استفاده را کمی کم رنگ کرده اند و با استفاده از طراحان و گرافیست ها و ادیتور های صحنه, محیط را روشن تر جلوه میدهند.

افراد زیادی و خیلی زیادی در این انیمیشن طراحی شده است که خیلی هم با دقت طراحی شده است چون شکل هیچکدامشان مثل هم نیست(البته قالب اصلی صورت شان مثل افراد ایالت тenneѕѕee است که اصلا هم مشکلی ندارد I Love тenneѕѕee)

دیگر نکته ی خنده دار عکس العمل های افراد و حیوانات در طول داستان است که خیلی طبیعی کار شده است و اگر دقت کنیم برایتان محیطی شاد را به ارمغان می آورد.

در صحنه های شب نیز کار های جالبی کرده اند مثل

۱٫باز سازی و طراحی دوباره از اجسام روز برای محیط های شب که حس شب را بهتر به بیننده منتقل کند چون در دیگر فیلم ها تنها چند افکت تاریک و … میگذارند که نتیجه غیر قابل دیدن است البته برای من

۲٫استفاده از ریزه کاری مثلل حیوانات شب تاب برای زیبا کردن محیط

۳٫کدر کردن اجسام برای نزدیکی بیشتر به محیط شب

نکته ی جالب دیگر طراحی های زیاد از روی موجودات واقعی بوده که روی میوه های واقعی باز یازی شده اند.

چیزی که لذت بخش تر است انتخاب خیلی صحیح و نزدیک به هم حیوان-میوه بوده است

مثلا اسب آبی را به سیب زمینی تشبیه کرده اند یا موز را به حیوانی سواری

البته چند حیوان را هم بدون اصل تشبیه طراحی کرده اند مثل: توت فرنگی یا کرفس

شخصیت پردازی: در این داستان خیلی درس ها را میتوان آموخت

۱٫هیچ چیز جای خانواده را نمیگیرد

۲٫فردی که دیروز خوب بوده, امروز تغییر میکند

۳٫هیچوقت دست از تلاش بر نداریم

و …

موضوعی که داستان را پیچ و تاب میدهد خود قهرمان فیلم است

که در قسمت اول میفهمیم که دوستی نداشته و برای اثبات خودش چه کار ها که نکرده

البته چیزی که در داستان جا گذاشته شده است نبود یک دوست خوب برای فلینت است چون اکثر بچه هایی که مادر ندارند و پدرشان سر کار است کم پیش می آید که دانشمند و مخترع شوند.

البته با تلاش هایی که برای اختراع آخرین وسیله ی خود که همان ماشین غذا ساز میباشد توانست چند دوست و البته یک دوست دختر پیدا کند و برای خود یک آزمایشگاه نیز بزند.

شخصیت منفی که برای فلینت مثل یک قهرمان است و آن کسی نیست بجز “وی” تنها به خودش فکر میکند و هر کاری را برای به ثمر رسیدن زحماتش میکند و هر کسی را نیز برای آن کار قربانی میکند

شخصیت های دیگری نیز در انیمیشن دیده میشود که هر کدام خصوصیات مختص و بالخصوص شخصی همراه خود دارد و هر کدام در هر گوشه از انی انیمیشن و داستان برای آن تلاش میکند

آن پسر مرغی که دوست داشت همیشه محبوب باشد و یا

پسر آقای پلیس که میخواست به پدرش نشان دهد که بزرگ شده است و حتی خود پلیس تظاهر میکرد که گریه کار مرد نیست

خب این انیمیشن فقط به قهرمان فیلم توجه خاصی نکرده بلکه برای دیگر اشخاص نیز توجه کرده تا از اتقادات کمی مصون بماند.

لذت بخشی: این انیمیشن با طول ۹۵ دقیقه تجربه ی خوب و شادی برای من بود و توانست بار دیگر طرفدارانش را خوشحال نماید و از چند جهت من نیز آنرا تحسین میکنم:

محیط شاد و رنگارنگ , شخصیت های زیاد و با استفاده در داستان و مرتبط به آن , استفاده از حیوانات و میوه های خوشمزه در انیمیشن , رنگ بندی خوب که ترکیب بندی جالبی نیز داشت , و …

البته کمدی زیاد آن که البته جاهای غمگین نیز کم ندارد

من این انیمیشن را به همه ی افراد شاد و غمگین و دوستان خودم پیشنهاد میدهم چون دو سر داستان را موضوعات مختلف مثل موفقیت و شکست و … تشکیل میدهد که دیدن آن خالی از لطف نیست با اینکه من کیفیت ۱۰۸۰p آنرا دیده ام که بالاترین درجه ی کیفیت میباشد البته بعد از ۴ĸ که هنوزهمه گیر نشده و … خب دیدن این انیمیشن با خانواده لذت بیشتری دارد و همین.

منبع: nagнadin.ir