انجمن های تخصصی فلش خور

نسخه‌ی کامل: چند واقعیت جالب درباره جام جهانی
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
۱-هیچ میدانستید در اولین دوره جام جهانی خیلی از کشور ها مجبور شدند سوار کشتی شوند و چند ماه روی دریا سفر کنند تا به قاره امریکا برسند؟۹۰ سال پیش هنوز سفر با هواپیما وجود نداشت ،برای همین اروپایی ها با کشتی به جام جهانی رسیدند.

۲-آیا می دانستید هندوستان هم یک بار به جام جهانی رسیده؟اما هندی ها چون ان وقت ها پول سفر به برزیل و خرید لباس و کفش را نداشتند ،به جام جهانی نرفتند. هندوستان الان دیگر کشور فقیری نیست ،اما دیگر موفق نشدند . به جام جهانی صعود کنند.

۳-اولین بار که مسابقات جام جهانی از تلویزیون پخش شد ،جام جهانی ۱۹۵۴ سویٔیس بود .دوربین ها ،مسابقات را ضبط می کردند و جند ساعت بعد پخش می شد . ان وقت ها خبری از پخش زنده نبود. اولین پخش زنده جام جهانی ۴۴ سال پیش در المان بود.

۴-در دوران جنگ جهانی دوم،اروپا در اتش جنگ می سوخت و همه کشور ها درگیر جنگ بودند. برای همین هم کاپ باارزش جام جهانی را یک نفر زیر تختش در جعبه کفش نگه می داشت. باورتان می شود؛جام جهانی شش سال این طوری پنهان شده بود؟!

۵-بیشترین تعداد تماشاگر به جام جهانی امریکا می رسد. ۲۴ سال پیش این مسابقات در امریکا انجام در ان دوره برای هر مسابقه نزدیک ۷۰ هزار تماشاگر به ورزشگاه رفتند و شلوغ ترین دوره جام جهانی شکل گرفت.

۶-جوان ترین ادمی که تا الان در جام جهانی شرکت کرده،یک ایرلندی است کسی به نام نورمن ساید که شمع تولد ۱۷ سالگی اش را فوت کرد و در جام جهانی شرکت کرد.

۷-قدرتمند ترین کشوری که تا الان در جام جهانی شرکت کرده،برزیل برزیلی ها تا حالا پنج بار قهرمان جام جهانی شده اند و قوی ترین کشور دنیا در فوتبال هستند.

۸-جامی که تیم قهرمان دنیا ان را برنده می شود،از طلا ساخته شده جامی که نقشه کره زمین را رویش کشیده اند و شش کیلوگرم طلای خالص دارد.

۹-باورتان می شود که یک تیم فوتبال در جام جهانی فراموش کرده باشد لباس ورزشی با خودش بیاورد؟ بله؛بازیکنان فرانسه یک بار مجبور شدند با لباس هایی که مال انها نبود مسابقه بدهند،چون لباس هایشان را در شهر دیگری جا گذاشته بودند.

امیدوارم لذت برده باشید و سپاس یادتون نره