انجمن های تخصصی فلش خور

نسخه‌ی کامل: جهانبخش: آژاکس بالاترین رقم تاریخ خودش را به من پیشنهاد داد
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
جهانبخش: آژاکس بالاترین رقم تاریخ خودش را به من پیشنهاد داد 1

بازیکن ایرانی تیم برایتون فاش کرد آلکمار مانع از رفتن او به تیم فوتبال آژاکس شد.

به گزارش ایسنا و به نقل از اسپورت باکس، علیرضا جهانبخش بازیکن پیشین آلکمار (AZ) و بهترین گلزن اریودوییزه هلند در فصل ۲۰۱۸-۲۰۱۷ بود و به همین ترتیب این بازیکن ایرانی مجبور شد باشگاه جدید خود را از چند تیم بزرگ انتخاب کند. آژاکس حتی می‌خواست برای جذب او تا جایی پیش برود که رکورد نقل و انتقالات خود را بشکند.

جهانبخش سرانجام در تابستان سال ۲۰۱۸ با ۱۹ میلیون یورو به باشگاه لیگ برتری برایتون و هوو آلبیون رفت. در همین رابطه بازیکن ایرانی گفت: "من پیشنهادات جالب زیادی داشتم. جدی‌ترین‌ها از آژاکس و PSV بود. آژاکس حتی بیش‌تر از آن چه که قبلاً برای بازیکن انجام داده بودم پیشنهاد داد، اما AZ اجازه نداد که به باشگاه دیگر هلندی بروم. آن‌ها به من پیشنهاد بهتری دادند، اما من تصمیم گرفتم که لیگ هلند را ترک کنم. در آن زمان میرالم سلیمانی، گران‌ترین بازیکن آژاکس بود و می‌توان متصور بود که آژاکس دست کم ۱۷ میلیون یورو به جهانبخش پیشنهاد داده بود.

با این حال، این امر با علاقه تیم هلندی متوقف نمی‌شود، زیرا او می‌توانست در ایتالیا یا آلمان نیز بازی کند. بازیکن ایرانی در بخش دیگری از صحبت‌های خود گفت: "مذاکراتی با ناپولی انجام شد و پیشنهادهای خوبی از آلمان داشتم، از جمله از باشگاه‌هایی که همیشه در بین ۵ تیم برتر بود. من هنوز یک قرارداد ۲ ساله داشتم و AZ هم‌چنان به افزایش قیمت تاکید داشت و به همین خاطر تصمیم به رفتن به لیگ برتر انگلیس گرفتم.

در پایان سال ۲۰۱۹، علیرضا اولین گل خود را در برایتون به ثمر رساند. او به زیبایی توانست برای تیمش گلزنی کند و در بازی برابر بورنموث نیز گل دیگری برای تیمش به ثمر رساند.