انجمن های تخصصی فلش خور

نسخه‌ی کامل: شکاف علنی میان کادر فنی و مدیریت استقلال
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
شکاف علنی میان کادر فنی و مدیریت استقلال 1

با علنی شدن اختلافات کادر فنی و مدیریت باشگاه فوتبال استقلال چه آینده‌ای را برای این باشگاه باید متصور بود؟

به گزارش ایسنا،‌ یک‌شنبه شب بود که اکثر بازیکنان و کادر فنی باشگاه فوتبال استقلال با انتشار بیانیه‌ای خطاب به وزیر ورزش و جوانان،‌ از عملکرد احمد سعادتمند مدیرعامل جدید این باشگاه انتقاد کردند و به توضیح مطالبات خود پرداختند. آن‌ها در این بیانیه تاکید کردند که وزیر ورزش و جوانان با توجه به شرایط موجود مسئولیت اصلی باشگاه استقلال را بر عهده دارد.

بازیکنان استقلال همانطور که مشخص است مدت‌هاست توسط باشگاه پرداختی نداشتند و به خاطر بلاتکلیفی مدیریتی مدت‌هاست نتواسنتند به مطالبات خود دست پیدا کنند.

بعد از مدت‌ها بلاتکلیفی،‌ باشگاه استقلال در تاریخ ۱۱ فروردین به صورت رسمی مدیرعامل خود را شناخت و احمد سعادتمند رسما در تاریخ ۱۶ فروردین کار خود را در باشگاه آغاز کرد.

سعادتمند با شروع کار خود سعی داشت با اظهارات امیدبخش، هواداران استقلال را امیدوار نگه دارد. او تاکید کرد: «بنده از ۱۶ فروردین شروع به کار کرده و در این مدت نشست‌های زیادی برگزار کرده‌ایم. مشکلات کم نیست و ما به سوی تک تک آنها خواهیم رفت. انتظارات بالاست. حرف بنده این است اگر می خواهیم به قهرمانی برسیم، باید دارای یک تیم کامل باشیم. با یک تیم و بازیکنان خوب اما مدیریت ضعیف نمی‌شود به موفقیت رسید. همه مصمم برای ادامه کار هستند. ما کفش آهنی پوشیدیم که کار کنیم و مشکلات به حداقل برسانیم.»

همانطور که خود احمد سعادتمند می‌داند با مدیریت ضعیف کاری از پیش جلو نخواهد رفت. مدیرعامل جدید باشگاه استقلال در ابتدای کار خود،‌ چند وعده مهم و قابل توجه داده است که تا اینجای کار عملی نشده است. او در تاریخ ۲۵ فروردین اعلام کرد که تا پایان ماه، بازیکنان استقلال به درصدی از مطالبات خود دست پیدا می‌کنند که این مساله به وقوع نپیوست و بعد از پایان یافتن این مهلت، در وعده‌ای بی‌تاریخ اعلام شد که بازیکنان استقلال به ۱۰ درصد مطالبات می‌رسند.

وعده‌ بعدی که هنوز عملی نشده است، پرداختی بازیکنان خارجی استقلال یعنی شیخ دیاباته و هرویه میلیچ است. باشگاه استقلال در یک خبری اعلام کرد که درصدی از مطالبات میلیچ پرداخت شده است که او در مصاحبه‌های مختلف اظهار داشته هنوز به پولی نرسیده است.

شاید یکی از بزرگ‌ترین اشتباه احمد سعادتمند،‌ تشکر از هواداری بود که به ظاهر پول بازیکنان خارجی استقلال را پرداخت کرده است. این مساله در حالی رخ داده است هنوز هیچ پولی به حساب این دو بازیکن واریز نشده است و این هوادار همچنان مدعی است که می‌خواهد پول این دو بازیکن را پرداخت کند اما همچنان در حد حرف باقی مانده است.

مجموع این شرایط و اتفاقات گذشته باعث شده بازیکنان استقلال کاسه صبرشان لبریز شود و به صورت دسته جمعی علیه مدیریت انتقاداتی را مطرح کنند. اینکه یک بازیکن حق و مطالبات خود را می‌خواهد، امری طبیعی است و این را باید در نظر گرفت کادر مدیریتی استقلال تا اینجای کار اشتباهات استراتژیک فاحشی را مرتکب شدند و ادامه دادن این نوع خطاها عمر کادر مدیریت باشگاه استقلال را کوتاه می‌کند.

با توجه به اتفاقات پیش آمده، اختلاف میان مدیریت و کادر فنی باشگاه استقلال آشکار شده است و احمد سعادتمند برای طول عمر مدیریت خود باید با این مسائل مواجه شود و برای آن راهکاری بیاندیشد و باید دید با این شرایط چه سرنوشتی در انتظار آبی‌پوشان پایتخت خواهد بود.