انجمن های تخصصی فلش خور

نسخه‌ی کامل: دوپینگ فرنگی‌کاران ۲ برابر کشتی‌گیران آزاد
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
دوپینگ فرنگی‌کاران ۲ برابر کشتی‌گیران آزاد 1

علیرضا دبیر گفت که فدراسیون کشتی عزم جدی برای مبارزه با معضل دوپینگ دارد.

به گزارش ایسنا، علیرضا دبیر با بیان این مطلب افزود: فدراسیون کشتی با انجام گسترده آزمایشات دوپینگ عزم خود را برای مبارزه با این معضل بزرگ جزم کرده است. از زمان آغاز به کار واحد ضد دوپینگ در فدراسیون کشتی، در چهار ماه گذشته آزمایشات مربوطه از کشتی گیران در مسابقات مختلف داخلی گرفته شده است که تعداد این آزمایشات نزدیک به دو برابر تست‌های گرفته شده در مدت زمان مشابه در سال گذشته است.

وی گفت: طبق گزارش کمیته پزشکی ورزشی، از آزمایشاتی که از کشتی گیران آزادکار به عمل آمده ۱۵ درصد مثبت شده و ۳۱ درصد آزمایشات فرنگی کاران مثبت بوده است.

دبیر تأکید کرد: نکته مهم آزمایشات به عمل آمده این است که این نمونه ها در مسابقات داخلی گرفته شده و با جلوگیری از حضور کشتی گیران در رقابت‌های برون مرزی، فدراسیون کشتی از بروز جرایم نقدی که مبالغ قابل توجهی است، جلوگیری کرده است.

وی افزود: این آزمایشات از طریق ستاد مبارزه با دوپینگ ایران بعمل آمده اما نهایتا از طریق سازمان جهانی مبارزه با دوپینگ (وادا) بررسی شده و نتایج تأیید شده است و محرومیت هایی برای متخلفان درنظر گرفته شده است و این جریمه ها توسط ما صادر نمی شود و قابل تخفیف نیست.

رئیس فدراسیون کشتی تأکید کرد: با همکاری ستاد مبارزه با دوپینگ ایران در تمامی مسابقات داخلی و بین المللی از جمله مسابقات قهرمانی کشور، لیگ، جام باشگاه های جهان، جام تختی و اردوهای تیم های ملی و حتی جاهایی که اردو نداریم به صورت سرزده با حضور در منزل کشتی گیران، آزمایشات دوپینگ گرفته می شود.

دبیر ادامه داد: سیاست فدراسیون کشتی در زمینه دوپینگ، اعلام اسامی نفرات متخلف می باشد و تمامی کشتی گیرانی که در رده های سنی و رشته های مختلف به اردوهای تیم ملی دعوت می شوند باید نسبت به پر کردن یک فرم اقدام نموده و تمامی تبعات و جرایم به وجود آمده از دوپینگ احتمالی که شامل محرومیت از حضور در مسابقات و ۱۰ هزار فرانک اتحادیه جهانی است را بر عهده بگیرند.

رئیس فدارسیون کشتی گفت: با توافقی که با ستاد مبارزه با دوپینگ ایران داریم، این آزمایشات در سال ۹۹ بیشتر خواهد شد و با هیچ‌کس تعارف نداریم و هرکس تخلف کند اسمش را روی سایت قرار می دهیم.

دبیر تصریح کرد: البته ما در بحث آموزش کشتی گیران و مربیان در مورد مسائل دوپینگ برنامه هایی را در دستور کار داریم تا آگاهی رسانی لازم به آن ها در این زمینه داده شود.

وی در پایان با تأکید بر اینکه فدراسیون به جد به دنبال برخورد با کسانی است که دوپینگ می کنند، خاطرنشان کرد: تمام هدف فدراسیون کشتی از انجام آزمایشات گسترده، عاری شدن این رشته از معضل بزرگ دوپینگ است و امیدوارم که با تداوم این راه و حمایت همه جانبه فدراسیون، هرچه زودتر به این هدف بزرگ دست یابیم و ریشه دوپینگ را خشک کنیم.