انجمن های تخصصی فلش خور

نسخه‌ی کامل: طرز تهیه ی چیکن استراگانوف
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
۱٫۲ سینه کامل مرغ
۱٫۲ کیلو قارچ
۱ عدد متوسط پیاز
نمک و فلفل و روغن به اندازه لازم
سس بشامل:
۲ لیوان شیر
۱ ق غ آرد
۱ ق غ کره

مراحل
یک عدد پیاز متوسط رو خرد میکنیم و کمی تفت میدیم، سینه ی مرغ رو به صورت خلالی یا تیکه های قیمه ای خرد میکنیم و به پیاز اضافه می کنیم.نمک و فلفل میزنیم.

مراحل دستور چیکن استراگانف عکس 1
وقتی مرغها به اندازه کافی سرخ شدند و رنگشون سفید شد، قارچ را خرد کرده و به مرغ و پیاز، اضافه میکنیم.در ظرف را میذاریم تا مرغ و قارچ با آبی که دارن بپزن.

مراحل دستور چیکن استراگانف عکس 2
بعد از پخت مرغ و قارچ

مراحل دستور چیکن استراگانف عکس 3
بعد باید سس بشامل رو درست کرد
طرز تهیه سس بشامل::
?️یک قاشق غذاخوری کره رو در یک قابلمه ی کوچک بریزید و بذارید روی حرارت تا باز بشه.بعد یک قاشق غذاخوری سر پر آرد هم بریزید و یکم تفت بدید تا خامی نداشته باشه.. شیر، نمک فلفل اضافه میکنیم و بهم بزنید تا به سفتی فرنی بشه. در آخر ۲ ق خامه هم میتونید اضافه کنید...من اضافه نکردم?️

مراحل دستور چیکن استراگانف عکس 4
شیر به آرد تفت داده شده اضافه کردم و صبر میکنیم به غلظت فرنی برسه.

مراحل دستور چیکن استراگانف عکس 5
سس بشامل رو به مواد اضافه میکنیم و هم میزنیم تا یکدست بشه. کمی روی حرارت میگذاریم تا مواد به خورد هم برن بعد توی ظرف سرو کشیده و سیب زمینی خلالی سرخ شده را روی مواد یا دور آن میریزیم.

مراحل دستور چیکن استراگانف عکس 6
غلظت سس

مراحل دستور چیکن استراگانف عکس 7
بعد از سرو و اضافه کردن سیب زمینی??

مراحل دستور چیکن استراگانف عکس 8
سیب زمینی هم با رنده درشت، رنده کردم. گذاشتم یک ساعت تو آب سرد بمونه.تا نشاسته سیب زمینی از بین بره. بعد ریختم داخل سبد تا کاملا آبش گرفته بشه و روی پارچه تمیز خشک کردم و بعد در روغن غوطه ور سرخ کردم. سیب زمینی رو کم کم داخل روغن بریزد تا به هم نچسبه.

مراحل دستور چیکن استراگانف عکس 9
نوش جان??

مراحل دستور چیکن استراگانف عکس 10