انجمن های تخصصی فلش خور

نسخه‌ی کامل: عکس خصوصی رومینا اشرفی و دوست پسرش که باعث سر بریدنش شد
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه‌ها: 1 2
عکس خصوصی رومینا اشرفی و دوست پسرش که باعث سر بریدنش شد 1
مردی به نام بهمن که دوست پسر رومینا اشرفی دختر 13 ساله تالشی بود با ارسال یک عکس خصوصی ازین دختر به پدرش باعث قتل وی شد .بهمن پسری که با رومینا اشرفی فرار کرده بودند، عکس های شان را برای پدر رومینا فرستاد و مرد اقدام به قتل دختر 13 ساله تالشی کرد.

رومینا اشرفی دختر 13 ساله تالشی پس از اینکه توسط پلیس به پدر خانواده تحویل داده می شود، بهمن عکس خلوتی خود با رومینا اشرفی را برای پدر رومینا ارسال می کند مرد تالشی با دیدن عکس های دخترش جریحه دار می شود و گردن دخترش را هنگام خواب با داس می برد نکته قابل ذکر اینکه بهمن 29 سال دارد رومینا 13 سال و پدر رومینا 37 ساله سن دارد.
رومینا اشرفی نمی خواست نزد خانواده اش برگردد

اهالی تالش اول خرداد شاهد جنایت هولناکی در محله بودند که مرگ تلخ دختر 13 ساله را رقم زده بود.

رومینا اشرفی در خواب به قتل رسیده بود. رومینا، دانش‌آموز ۱۳ساله تالشی به جرم فرار با پسری که دوستش داشت دستگیر و علیرغم اینکه اصرار کرده بود او را به پدرش تحویل ندهند، به خانواده‌اش بازگردانده شد.

عصر یکم خرداد کانال های محلی تالش از یک قتل فجیع ناموسی خبر دادند. دختری 13 ساله در سفید سنگان لمیر از بخش حویق به دست پدرش در خواب سر بریده شد. رومینا دلباخته یکی از پسرهای همشهری شده بود. به گفته محلی ها، مخالفت های شدید پدر دختر با ازدواج این دو به دلیل تفاوت های فرهنگی، آنها را به فکر فرار از منزل وا داشت. اما پیگیری های خانواده ها به دستگیری آنها توسط پلیس منجر می شود . به گفته افراد محلی رومینا به دلیل حفظ امنیت جانی خود و آشنایی با خلقیات پدرش تمایل به بازگشت به خانه نداشته اما به ناچار و طبق قوانین به پدر خانواده تحویل داده می شود.

عکس های عاشقانه رومینا اشرفی با بهمن به قتل تلخ ختم شد

شنیده ها حاکی از آن است که پس از بازگشت رومینا به خانه، جو حاکم بر خانه نه تنها آرام نمی گیرد بلکه اختلافات و تحریکات خانوادگی بالا گرفته و آتش خشم پدر شعله ور تر میشود تا جایی که پدر در روز یک خرداد با خلوت کردن خانه ، گردن رومینای ۱3 ساله را با استفاده از داس درحالی که او در خواب بود به طرز فجیعی از تن جدا می کند.

پدر رومینا که خشم خود را از رفتار دخترش پنهان نگه داشته بوده به دنبال فرصت برای خالی کردن عصبانیت خودش داشته است تا اینکه مادر رومینا به حمام می رود و دختر 13 ساله نیز در حال استراحت بوده که پدر رومینا با در دست داشتن یک داس به بالای سر دخترش رفته و با ضربات محکم به گردن دخترش به زندگی او پایان داد.

به گفته افراد محلی، پدر بعد از ارتکاب جرم با در دست داشتن داس از خانه خارج شده و به قتل دخترش اعتراف می کند و توسط پلیس بازداشت و به مراجع قضایی سپرده می شود.

واکنش ها به قتل رومینا دختر 13 ساله تالشی زیاد بود

مطابق با ماده ۲۲۰ قانون مجازات اسلامی پدر در جایگاه ولی دم در قتل فرزند، قصاص نمی شود بلکه قصاص تبدیل به دیه و تعزیر می شود. هرچند هنوز باید منتظر مراحل قضائی آن باشیم. در هر صورت قتل رومینا با واکنش های مختلفی از سوی اهالی منطقه این دختر نوجوان و افکار عمومی مواجه شده است.
کل دستاورد زندگیش فرارکردن از خونه بود و الان کلی معروف شده
معروف شد چون احمق بود و باباش احمق تر...
معروفیت بعد از مرگش به چه دردی میخوره |:
این پسره چیه اخه بخاطرش فرار کنی Dodgy
چرا نمیمیری...؟   ♪

من به شخصه اگه همچین دختری داشتم خیلی خب نابود میشدم حرصم میگرفت پدره خیلی رگ ناموسیش زده بالا که به این درجه رسیده مطمئنم صد درصد هزاران نفر دیگه هم جاش بودن حرکات خطرناکی میزدن و در آخر پشیمان!  پدر وظیفش حمایته  گراز ام تولید مثل رو بلده اگه قصد بچه دار شدن داری باید به یه بلوغی برسونی خودت رو و آینده رو متصور بشی! ؛ میشه هدفمند تر عمل کرد، ناموس بازی کور کورانه و فلان رو چشم پوشی کرد و به داد بچه رسید..
از بحث قتل که بگذریم یکی از بی درو پیکر ترین چیزای این دنیا عشقه خیلی محدود به چارچوب نیست ولی احساس میکنم یه حماقتی هم تو اون دختر و امثالش هست (سن پایین) یجوری تفکرات ملوسی دارن،بنظرم جامعه از لحاظ فرهنگی از اتفاقاتی که امروز میفته خیلی پایینه،قضیه های ناموسی رو بگیر تا اینکه یه دختر وارد رابطه با یه آدم خیلی بزرگتر از خودش میشه، کلا وارد رابطه شدن تو سن پایین از روی خامی و خوش خیالیه چه برسه به این مورد.. اینا همش یه توجه میخواد تو مدرسه کارهای مفید تر از بیهوده گویی هم میشه کرد فرهنگ سازی میخواد جامعه و آدم هایی رو میخواد که آپدیت باشن تفکرات شعب ابی طالبی نداشته باشن جامعه توجه میخواد ، آدما توجه میخوان ...
حداقل برای من اینطور بوده که بیشتر از اینکه اصل قضیه  باعث ناراحتیم بشه کامنتای زیر پستای مربوط بهش باعث اذیت شدنم می شه که مردم زیرش نوشتن درود بر شرف پدر با غیرتش... !

وقتی ذهن یه سری، تو فرهنگ بسته ی دوره های قدیم شکل می گیره به خاطر حالا روستایی و سنتی بودنشون! چنین اتفاق های دردناکی هم رخ می ده و کم نیستن چنین افراد هم... قانون، جامعه، فرهنگ ها و اعتقادات قدیمی و پوسیده و... همه ی اینا مقصرن تو این قضیه... به خاطر چی؟

فرهنگمون به خاطر مرد سالاری و ریاست به زنان توسط مرد و محدودیت های بی خود و کهنه که اسمشو گذاشتن غیرت روی ناموس! و همچنین امکان ازدواج دخترا تو سن کم! همه ی اینا مقصرن... (من نمی گم با این قضیه نباید برخورد می شد... چرا، ولی نه اینطور وحشیانه، که به قتل منجر شه... باید منطقی باهاش برخورد می شد)

قانون بخاطر این که کودک آزاری رو اونقدری بی اهمیت جلوه داده که هر ناکسی به خودش به آسونی جرعتش  رو می ده که هر کاری حتی "قتل" رو مخصوصا تو این زمینه انجام بده، مقصره چون حداقل هشتاد درصد آموزش توی مدارس محدود شده به درس، درس، درس، درس...و هیچکی نمیاد درمورد روابط صحبت کنه! چرا؟ خب معلومه دیگه چون وظیفه ی خانواده اشه، به آموزش چه ربطی داره اصن؟ به اونا چه؟ و این چقدرر اشتباهه!! اگه اون دختر آموزش می دید و این اشتباه های جا گرفته تو ذهن، درست می شد احتمال این که الان یه رابطه منطقی رو شروع می کرد بیشتر بود! و یکی دیگه از دلایل مهم جواز ازدواج کودک همسرانه اس ..

در کل هم دختر و هم پدر توی این قضیه مقصرن؛ پدرِ به خاطر همین اندیشه و طرز تفکر بسته و محدود که اینم خانواده اشون براشون درست کردن و فرو کردن تو مخ پدرِ که حتی تو این زمان هم حاضر نیست طرز اندیشه غلطش رو درست کنه و اگر هم مدرنیته باشه مردم اون روستا بهش بر چسب بی غیرتی می زنن چون همه ی افراد روستا طبیعتا مثل همین مرد فکر می کنن و الان شاید اونا هم مشکلی نداشته باشن با قتل دختر و حق رو بدن به پدر و تو دلشون بگن که منم بودم همین کارو می کردم! دقیقنن دقیقنن مثل اون کامنت های زیر پستای مربوط به این قضیه... که بالا هم گفتم

می خوام بگم دختر هم مقصره و دلیل بیارم براش ولی هر چقدر فکر می کنم می بینم که ریشه ی اصلی بر می گرده به خانواده اش و اون فرهنگ و افکار...

می خوام بگم به دلیل عدم تامین نیاز های عاطفی که باز بر می گرده به خانواده اش که با بی توجهی و نداشتن محبت به اون دختر باعث کمبوداتش شدن

می خوام بگم به دلیل این که طرز فکر اون دختر این بوده که وقتی به سیزده چهارده سالگی رسید خودش رو آماده ی ازدواج بدونه که چنین کاری کنه با وجود این که شاید خیلی از مسائل رو درمورد ازدواج ندونه که این باز بر می گرده به همون فرهنگ سنتی که باعث شکل گیری این طرز اندیشه شده...

و در آخر ما با شنیدن این قضیه، فکرمون درگیر می شه، درموردش صحبت می کنیم، ابراز ناراحتی می کنیم، براش پست می ذاریم تو شبکه های اینترنتی و اینا همش واسه دو روزه و بعد می سپریمش به دست فراموشی و فراموش می شه و دوباره قضیه ای مشابه همین اتفاق رخ می ده و باز می گذره و دوباره رخ می ده و... می خوام بگم این اتفاق توی ایران، اتفاق تازه ای نیست
کم نیستن رومینا های دیگه... از قبل هم بودن و هیچ کس دردشون رو نفهمید و صداشون رو هم نشنید حتی و اونا هم قربانی اشتباه های این چنینی شدن، الان هم هستن و در آینده هم خواهند بود...

ولی امیدوارم... روزی برسه دیگه دست برداریم از این اشتباهاتمون، این اشتباه تا کِی؟...
نمی دونم ولی این جور اتفاق ها دارن ثابت می کنن که جنس مونث، تو مقام یه انسان ارزشی نداره و این رو خیلی جاها دیدیم...
(28-05-2020، 22:34)-HIDDEИ- نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
[ -> ]
 احساس میکنم یه حماقتی هم تو اون دختر و امثالش هست (سن پایین) یجوری تفکرات ملوسی دارن، بنظرم جامعه از لحاظ فرهنگی از اتفاقاتی که امروز میفته خیلی پایینه، قضیه های ناموسی رو بگیر تا اینکه یه دختر وارد رابطه با یه آدم خیلی بزرگتر از خودش میشه، کلا وارد رابطه شدن تو سن پایین از روی خامی و خوش خیالیه چه برسه به این مورد.. 

این که دوست پسر رومینا ۳۵ ساله بوده، هیچ چیزی رو نشون نمی‌ده جز اینکه از دختر سواستفاده‌ عاطفی یا حتی جنسی شده! اما چه کسی مجازات شده؟ خود دختری که قربانی این سو استفاده بوده . 

رومینا فقط ۱۳ سالش بوده، هر جای دنیا هم که بری و بخوای با کودک زیر ۱۸ سال رابطه برقرار کنی. حتی اگر با خواست و رضایت خودش بوده باشه. تویی که مجرم و متجاوز شناخته میشی و مجازات میشی! هیچکس انگشت اتهام رو نمی‌گیره سمت کودکی که نه عاقله و نه بالغ، هیچکس نمی‌گه اون بچه چرا به همچین رابطه‌ای تن داده. همه می‌دونن اون هنوز بچه‌ست! هنوز خیلی چیزارو نمی‌دونه و نمی‌فهمه، ولی اون بزرگسالی که می‌دونسته و می‌فهمیده، چرا از بچگی و سادگی اون سو استفاده کرده؟

ولی اینجا، در واقع قانون و عرف به مرد اول اجازه‌ این سو استفاده رو از یه کودک داده! مرد دوم هم که پدر باشه طبق قانون و عرف اجازه‌ی کشتن فرزند رو داشته!
دیگه تو خود حدیث مفصل بخوان از این مجمل : )
(29-05-2020، 13:40)Offred نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
[ -> ]
(28-05-2020، 22:34)-HIDDEИ- نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
[ -> ]
 احساس میکنم یه حماقتی هم تو اون دختر و امثالش هست (سن پایین) یجوری تفکرات ملوسی دارن، بنظرم جامعه از لحاظ فرهنگی از اتفاقاتی که امروز میفته خیلی پایینه، قضیه های ناموسی رو بگیر تا اینکه یه دختر وارد رابطه با یه آدم خیلی بزرگتر از خودش میشه، کلا وارد رابطه شدن تو سن پایین از روی خامی و خوش خیالیه چه برسه به این مورد.. 

این که دوست پسر رومینا ۳۵ ساله بوده، هیچ چیزی رو نشون نمی‌ده جز اینکه از دختر سواستفاده‌ عاطفی یا حتی جنسی شده! اما چه کسی مجازات شده؟ خود دختری که قربانی این سو استفاده بوده . 

رومینا فقط ۱۳ سالش بوده، هر جای دنیا هم که بری و بخوای با کودک زیر ۱۸ سال رابطه برقرار کنی. حتی اگر با خواست و رضایت خودش بوده باشه. تویی که مجرم و متجاوز شناخته میشی و مجازات میشی! هیچکس انگشت اتهام رو نمی‌گیره سمت کودکی که نه عاقله و نه بالغ، هیچکس نمی‌گه اون بچه چرا به همچین رابطه‌ای تن داده. همه می‌دونن اون هنوز بچه‌ست! هنوز خیلی چیزارو نمی‌دونه و نمی‌فهمه، ولی اون بزرگسالی که می‌دونسته و می‌فهمیده، چرا از بچگی و سادگی اون سو استفاده کرده؟

ولی اینجا، در واقع قانون و عرف به مرد اول اجازه‌ این سو استفاده رو از یه کودک داده! مرد دوم هم که پدر باشه طبق قانون و عرف اجازه‌ی کشتن فرزند رو داشته!
کی مقصره که خود دختره مجازات شده یقه کی رو باید بگیریم؟ - جامعه معلم نیاز داره و کسایی که مسئول فرهنگ سازی در جامعه هستن شریک جرم محسوب میشن. اون پدر و دختر یه نمونش هستن یه رسانه ای شدن و آمار خیلی بالاست،
درسته همه جا زیر سن قانونی این کار جرمه،حالا من خبر ندارم جنسی و فلانش رو، بحث احساسیش رو میگم!
قانون فکر نمیکنم اوکی باشه با کشتن فرزند چیزی که میدونم اینه که یه سری قوانین از اول اسلام شروع شده برای بهتر شدن زندگی مردم که همونا تا الان ادامه پیدا کردن و با توجه به عوض شدن شرایط دنیا تغیر نکردن یا منطبق نشدن، فلسفه این کار رو باید توضیح داد که من نه سوادشو دارم نه وظیفش رو؛پولش رو کسای دیگه ای میگیرن و نتیجه اعمالشون یه تومور ضایعِ قابل مشاهده میشه تو جامعه.
[ -> ]
کی مقصره که خود دختره مجازات شده یقه کی رو باید بگیریم؟ - جامعه معلم نیاز داره و کسایی که مسئول فرهنگ سازی در جامعه هستن شریک جرم محسوب میشن. اون پدر و دختر یه نمونش هستن یه رسانه ای شدن و آمار خیلی بالاست،
درسته همه جا زیر سن قانونی این کار جرمه،حالا من خبر ندارم جنسی و فلانش رو، بحث احساسیش رو میگم!
قانون فکر نمیکنم اوکی باشه با کشتن فرزند چیزی که میدونم اینه که یه سری قوانین از اول اسلام شروع شده برای بهتر شدن زندگی مردم که همونا تا الان ادامه پیدا کردن و با توجه به عوض شدن شرایط دنیا تغیر نکردن یا منطبق نشدن، فلسفه این کار رو باید توضیح داد که من نه سوادشو دارم نه وظیفش رو؛پولش رو کسای دیگه ای میگیرن و نتیجه اعمالشون یه تومور ضایعِ قابل مشاهده میشه تو جامعه.

میفهمم. منم موافقم و میدونم که همه چیز از فقر فرهنگی نشات گرفته. همین فقر فرهنگیه که به پدرش یاد نداد بچه‌ت شرف و ناموس تو نیست. کودکت یک انسانه. فقر فرهنگی که به یک پدر جانی حق میده کودک سیزده سالشو بخاطر توی خواب سر ببره و کلماتی مثل غیرتی و مردانگی و شرف و آبرو رو بهش نسبت بده. فقر فرهنگی که حق تمام و کمال مالکیت یک مرد رو غیرت میخونه و بهش مینازه.

ولی قضیه اینجاست که همه جا فرهنگای اشتباه وجود دارن، ولی چی جلوشون رو می‌گیره و محدودشون می‌کنه؟ قانون!

گفتی فکر نمیکنی قانون با کشتن فرزند موافق باشه! خب معلومه قانون نمیاد بگه "آقا راحت باش بزن بچتو بکش ما کاریت نداریم، دمتم گرم!"
ولی همین که هیچ لایحه‌ای برای حمایت از کودکان تصویب نمی‌شه. ازدواج کودکان مسئله پیش پاافتاده و حاشیه‌ای خونده میشه، نشون میده هیچ قانونی نتونسته برای رومینا دربرابر فرهنگ‌های غلط امنیت بیاره.

و راجع به بحث احساسیم که گفتی، یه شعری هست از یه شاعر ترک، دیدَم ماداک. میگه:
چرا هر عشق
در نهایت
به تشئیع جنازه‌ی یک زن ختم می‌شود؟

که زیبا و مربوطه. (:
صفحه‌ها: 1 2