انجمن های تخصصی فلش خور

نسخه‌ی کامل: ۵ روزی که می‌تواند لیگ‌برتر را متوقف کند
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
۵ روزی که می‌تواند لیگ‌برتر را متوقف کند 1

هرچند زمان دقیق از سرگیری مجدد رقابت‌های لیگ برتر از سوی سازمان لیگ اعلام شد، اما طبق آنچه وزیر ورزش و جوانان اعلام کرد، اگر در فاصله زمانی ۲۰ تا ۲۵ خردادماه مشکل خاصی در مورد روند شیوع ویروس به وجود آید لیگ دو مرتبه متوقف می‌شود.

به گزارش ایسنا، تصمیم‌گیری نهایی در مورد سرنوشت برگزاری مسابقات لیگ‌برتر و سایر مسابقات فوتبال ایران در سطح لیگ‌های مختلف از سوی وزیر ورزش و جوانان به ۲۰ تا ۲۵ خرداد موکول شده بود و باید منتظر ماند و دید روند شیوع ویروس کرونا طی مدت اخیر و به ویژه بازه زمانی پنج روزه تعیین شده چگونه خواهد بود و با استعلام از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی چه تصمیمی به عنوان موضع پایانی از سوی متولیان ورزش کشور در این رابطه گرفته خواهد شد.

در جلسه‌ ستاد ملی مقابله با کرونا که با حضور رییس جمهوری در تاریخ ۲۷ اردیبهشت‌ سال جاری برگزار شد، ‌ مسعود سلطانی فر، وزیر ورزش و جوانان با اشاره به اینکه می‌توان تقریبا در شش یا هفت هفته به صورت پنج روز یکبار مسابقات فوتبال در سطح لیگ برتر را برگزار کرد، گفت: قطعا همه مسابقات بدون حضور تماشاگران و با رعایت‌ کامل پروتکل‌های بهداشتی و نظارت کامل برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: اگر در بازه زمانی ۲۰ تا ۲۵ خردادماه سال جاری خدای ناکرده مشکل خاصی داشتیم دو مرتبه این موضوع را متوقف می‌کنیم.

این درحالی است که در نامه حیدر بهاروند، رییس سازمان لیگ فوتبال ایران به مدیران باشگاه‌ها و روسای هیات‌های فوتبال لیگ برتری که ۱۸ خرداد ماه سال جاری رسانه‌ای شد، آمده است: نظر به برگزاری جلسه ویدئو کنفرانس نمایندگان سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال با مسئولان مسابقات AFC و لیگ قهرمانان آسیا و با عنایت به موارد مطروحه در این جلسه، به اطلاع می رساند کنفدراسیون فوتبال آسیا در نظر دارد دیدارهای باقی مانده مرحله مقدماتی و یک شانزدهم نهایی لیگ قهرمانان را با تأخیر نسبت به برنامه قبلی برگزار کند، به این ترتیب با توجه به فرصت ایجاد شده و به منظور افزایش زمان آماده سازی باشگاه‌ها وهمچنین بهبود شرایط جسمانی بازیکنان که سرمایه‌های اصلی باشگاه‌ها و فوتبال ملی هستند، سازمان لیگ نیز دیدارهای باقی‌مانده لیگ نوزدهم را با یک هفته تاخیر نسبت به تاریخ قبلی پیش بینی شده آغاز می کند.

در ادامه این نامه اعلام شده بود که دیدار معوقه فولاد خوزستان و استقلال تهران روز چهارشنبه مورخ چهارم تیرماه برگزار می شود و سپس مسابقات هفته بیست و دوم از روز یکشنبه هشتم تیرماه آغاز خواهد شد.

به گزارش ایسنا، همچنین ۱۵ خردادماه سال جاری فدراسیون پزشکی ورزشی برگزاری دیدارهای تدارکاتی برای تیم‌های فوتبال را بلامانع اعلام کرد. در نهایت اما باید منتظر ماند و دید آیا روند شیوع ویروس کرونا طی پنج روز اخیر و نیز وضعیت مبتلایان در باشگاه‌های مختلف لیگ‌برتری طی پنج روز پیش رو چگونه گزارش خواهد شد و در نهایت چه تصمیمی در مورد از سرگیری نهایی لیگ‌برتر یا توقف آن از سوی ستاد ملی مقابله با گسترش کرونا در ورزش،‌ وزارت ورزش و جوانان و نیز فدراسیون فوتبال به عنوان تصمیم‌گیرنده نهایی اتخاذ خواهد شد.