انجمن های تخصصی فلش خور

نسخه‌ی کامل: انصراف تراکتور از لیگ برتر جدی‌تر شد
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
انصراف تراکتور از لیگ برتر جدی‌تر شد 1

در حالی که فقط ۳ هفته به شروع دوباره مسابقات فوتبال در کشور باقی است، شرایط تمرینی تراکتور نشانی از آماده بودن این تیم برای حضور در مسابقات ندارد و احتمال انصراف قرمزهای آذربایجان از لیگ جدی‌تر می‌شود.

به گزارش ایسنا، مقاومت باشگاه تراکتور برابر برگزاری ادامه لیگ نوزدهم وارد فاز جدیدی شده و حالا به قول معروف ابر و ماه و خورشید و فلک هم دست به دست هم دادند تا این تیم نتواند در لیگ برتر حاضر شود. چندی قبل باشگاه تراکتور همراه با ۳ باشگاه دیگر در نامه‌ای به وزارت ورزش و جوانان اعلام کردند که فوتبال ایران پتانسیل برگزاری لیگ را ندارد و اگر قرار باشد مسوولان سازمان لیگ به تصمیم خود استوار بمانند، این باشگاه انصراف خواهد داد.

حالا مساله انصراف تراکتور از لیگ نوزدهم وارد مرحله تازه‌ای شده است و این تیم بهانه‌های لازم برای این کار را دارد. تمرینات تراکتور هنوز به مرحله تمرین گروهی که با شرکت تمام بازیکنان باشد، نرسیده و شاگردان الهامی به صورت گروه‌های کوچک و تنها به خاطر حفظ آمادگی بدنی تمرینات خود را پیگیری می‌کنند. ۴ بازیکن اصلی این تیم به دلایل مختلف هنوز به تبریزی برنشگته‌اند. اشکان دژاگه به همراه مهاجم الجزایری و مدافع برزیلی این تیم هنوز به ایران برنگشته‌اند و اگر هم بخواهند در ۳ یا ۴ روز آینده به تبریز برگردند، باید ۱۴ روز در قرنطینه باشند که این یعنی به اولین بازی تراکتور که در تاریخ هشتم یا نهم تیر برگزار می‌شوند نمی‌رسند. هم‌چنین مسعود شجاعی نیز با هماهنگی کادر فنی هنوز به تمرینات تراکتور برنگشته است و به همین دلیل اگر انفرادی تمرین نکرده باشد، او هم از آمادگی لازم برای بازی در ادامه بازی‌های لیگ نوزدهم دور است.

در کنار این، دیروز باشگاه تراکتور اعلام کرد که ۶ نفر از اعضای این باشگاه که شامل کادر فنی و بازیکنان این تیم می‌شوند به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند و باید دو هفته را در قرنطینه سپری کنند و این به معنی آن است که این افراد هم برای بازی اول تراکتور در لیگ آماده نخواهند بود. با این اوصاف، مجموع نفراتی که تراکتور در اختیار ندارد به عدد ۱۰ خواهد رسید و این یعنی یک سوم تیم سوم رده‌بندی لیگ برتر آماده حضور در یکی دو بازی ابتدایی این تیم که برابر نساجی مازندران و صنعت نفت آبادان خواهد بود، نیستند.

محمدرضا زنوزی، مالک باشگاه تبریزی پیش از این اعلام کرده بود که موضع اصلی این باشگاه شرکت نکردن در ادامه لیگ نوزدهم است و حالا با وضعیتی که تراکتور دچار آن شده بعید نیست ادامه لیگ برتر با ۱۹ تیم برگزار شود. البته تراکتوری‌ها هنوز این را به صورت رسمی اعلام نکرده‌اند؛ اما شرایط بازیکنان و کادر فنی این باشگاه نشان می‌دهد که دست الهامی برای هفته‌های ۲۲ و ۲۳ لیگ نوزدهم در پوست گردو است و اگر قرار باشد تراکتور در لیگ برتر شرکت کند، هواداران قرمزهای آذربایجان تیم نصفه و نیمه‌ای را از مدعی نیم‌فصل اول لیگ نوزدهم شاهد خواهند بود.