انجمن های تخصصی فلش خور

نسخه‌ی کامل: راز مدل مویی که علیفر از آن متنفر است!
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
از آرتورو ویدال بی مبالغه می‌توان به عنوان یکی از حاشیه‌ساز ترین بازیکنان بارسلونا یاد کرد. ستاره شیلیایی که با سبک بازی خاص و مدل موهای منحصربفردش همیشه در این تیم مورد توجه بوده. از این گذشته در ماه‌های اخیر شایعات درباره انتقال احتمالی ویدال و تمایل بارسا برای فروش او با هدف جمع آوری منابع مالی مورد نیاز برای خرید ستاره‌های دیگر نام او را سر زبان‌ها افتاده. در این یادداشت به بررسی پنج موردی می پردازیم که احتمالاً درباره او نمی دانید:

 
راز مدل مویی که علیفر از آن متنفر است! 1

 

هشت قهرمانی پیاپی لیگ
کمتر فوتبالیستی کلکسیون مدالهایی به غنای کلکسیون آرتورو دارد. او در هر کشوری که فوتبال بازی کرده قهرمان لیگ آن کشور شده. سه قهرمانی در کشورش شیلی با کولو کولو، چهار قهرمانی سری آ با یوونتوس، سه قهرمانی بوندس لیگا با بایرن مونیخ و یک قهرمانی لالیگا با بارسلونا. ویدال در فاصله سالهای 2011 تا 2019 هشت سال پیاپی موفق شد در سه کشور ایتالیا، آلمان و اسپانیا فاتح هشت فصل پیاپی لیگهای این کشورها شود.
 
ورود به بارسلونا با مهر تایید پپ گواردیولا
آرتورو ویدال که در بایرن مونیخ و سپس بارسلونا لقب شاه آرتورو را یدک می‌کشید ابتدا در بایرن کار کردن زیر نظر پپ گواردیولا را تجربه کرد. گواردیولا علاقه خاصی به این بازیکن شیلیایی پیدا کرده بود. با اینکه خیلی‌ها معتقد بودند سبک بازی ویدال با سبک فوتبال پپ همخوان نیست ولی او ثابت کرد این منتقدین اشتباه می‌کنند. پپ بارها از هوش تاکتیکی ویدال تعریف کرده و محسور اراده و تعصب او بوده. گواردیولا یک بار گفته بود: " اگر قرار باشد به جنگ بروم ویدال را با خودم خواهم برد".
 
راز مدل مویی که علیفر از آن متنفر است! 1

 

تجربه نزدیک به مرگ در کودکی
زمانی که آرتورو کودکی کم سن و سال بود در حالی به همراه خواهر و برادرهایش در خانه گیر می‌افتد که خانه طعمه حریق می‌شود و مادر او ژاکلین پاردو موفق می‌شود آرتور و برادر و خواهرهایش را از دل آتش بیرون کشیده و نجات دهد. ویدال همیشه مادرش را تحسین کرده و از او به بزرگی یاد می‌کند ولی تنها دلیل او این ماجرای زنده ماندن از آتش سوزی نیست. ویدال قبلاً توضیح داده که مادرش چطور با سخت کوشی و زمین‌شویی خرج زندگی و بزرگ شدن او و برادر و خواهرهایش را تامین می کرده.
 
داستان مدل موی منحصربفرد ویدال
ویدال به دلیل مدل موی منحصربفردش یکی از شناخته شده ترین چهره‌های امروز دنیای فوتبال است. مدل مویی که کمتر در زمینهای فوتبال دیده می‌شود. ویدال خودش اعتراف کرده که این مدل مو را تحت تاثیر کریستین تسیگه دفاع وسط افسانه‌ای فوتبال آلمان انتخاب کرده که در دهه 90 میلادی از این مدل مو استفاده می‌کرد. سبک بازی این مدافع آلمانی هم به اندازه سبک ویدال خشن و تهاجمی بود. مدل موی ویدال که به موهاک معروف است مدلی است که کناره های سر با تیغ تراشیده شده و در قسمت فوقانی سر یک نوار باریک از مو باقی می ماند. 
 
راز مدل مویی که علیفر از آن متنفر است! 1

 

 
شیفتگی به اسب و سوارکاری
ویدال فارغ از فوتبال شیفته اسب و اسبدوانی است. او در کودکی برای کمک خرج خود به عنوان کارگر تمیزکار اصطبل کار می کرده و حالا در کشورش شیلی صاحب یک اصطبل است. ویدال در باشگاه سوارکاری کلوپ هیپیکو دو سانتیاگو در پایتخت شیلی چیزی در حدود 50 اسب اصیل مسابقه در تملک دارد که برایش در مسابقات اسبدوانی شرکت می‌کنند.
 
راز مدل مویی که علیفر از آن متنفر است! 1