انجمن های تخصصی فلش خور

نسخه‌ی کامل: ☚آیا میدانید و دانستنی های خود را در اینجا قرار دهید☛
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه‌ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
*همدردی موش ها*

شاید عجیب بنظر برسد اما مشاهده شده که موش ها با درک شرایط روحی دیگر موش ها با آن ها همدردی کرده اند و این موضوع را با انجام حرکات خاصی شبیه دلداری نشان داده اند.
دم بلند آنها
دم موش به اندازه ی طول بدنش بلند خواهد شد که بدون مو است.
تعامل از طریق شکلک درآوردن
در واقع موش ها حالات و شرایط روحی شان را از طریق ژست های صورتشان نشان می دهند.
محیط زندگی تمیز و مرتب
موش ها معمولاً به عنوان موجوداتی تمیز و منظم شناخته می شوند.آن ها در خانه های زیرزمینی شان، نقاط خاصی برای استراحت، دفع فضولات و نگهداری غذا دارند.
سبیل پرکار
سبیل های باریک موش به او این امکان را می دهد که بتواند لبه های تیز را حس کند، نفس بکشد و تغییرات دمایی را تشخیص دهد.
بازیگرانی چیره دست
موش ها به درام علاقه زیادی دارند. در واقع وقتی که خطری آن ها را تهدید می کند و راه گریزی ندارند خود را به موش مردگی می زنند! دقت کنید که عبارت «موش مردگی» از همین قابلیت دراماتیک موش ها گرفته شده است و وقتی که خطر رفع شد موش ها ناگهان زنده می شوند! چه بازیگرانی!
آهنگ عاشقانه موشی
وقتی که موش نر سعی می کند نظر موش ماده را به خود جلب کند آهنگ خاصی اجرا می کند. در واقع آن ها نیز رمانتیک هستند!
موجوداتی پرحرف
موش ها یکی از پرحرف ترین موجودات شناخته می شوند و با استفاده از صداهای خاص و اولتراسونیک با هم ارتباط برقرار می کنند.
موش های شکمو
موش ها علی رغم جثه ی کوچکشان روزی ۱۰ تا ۱۵ بار غذا می خورند. به همین دلیل موش ها همواره باید نزدیک منبع غذایی و آبی باشند.
گونه های متنوع
بش از ۳۰ گونه موش مختلف در جهان جود دارد.
حامله شدن تنها ۴۸ ساعت پس از زایمان
شاید باور نکنید اما موش ها تنها ۴۸ ساعت پس از زایمان بار دیگر حامله می شوند. همچنین موش های ماده در دو ماهگی می توانند اولین فرزندان خود را به دنیا بیاورند.
ورزشکارانی قدرتمند
موش ها ورزشکاران توانمندی هستند و می توانند تا ۴۵ سانتیمتر بپرند و در بالا رفتن از دیوار و شنا کردن نیز بسیار ماهر هستند.
مغز فوق العاده
مطالعات نشان داده که مغز و بدن موش ها نیز مانند مغز و بدن انسان کار می کند. به همین دلیل در آزمایشگاه ها از موش به عنوان حیوان آزمایشگاهی برای تست داروها و غذاهایی که برای مصرف انسان به کار می روند استفاده می شود. عبارت «موش آزمایشگاهی» را به همین دلیل اختراع کرده اند!
هجوم موش ها
موش ها موجوداتی هستند که گله ای به جایی حمله می کنند. می دانستید که موش می تواند از یک شکاف ۶ میلیمتری نیز رد شوند یا در نور کم بهتر می بینند؟ به همین دلایل است که موش ها به خانه ی شما می آیند اما خروج آن ها را هیچ گاه نخواهید دید.
اهمیت دینی موش
آپولو، خدای یونان باستان گاهی آپولو اسمینتئوس نامیده می شد که به معنای «آپولو موش» است. به همین دلیل در معبد اپولو همیشه موش سفید نگهداری می شد. همچنین گانیشا، یکی از خدایان هندو،از موش به عنوان مرکب خود استفاده می کند.
استفاده دارویی
در مصر باستان از موش پخته شده برای درمان بیماری ها به خصوص بیماری هایی که مربوط به معده و شکم بود استفاده می شد.
- مواظب موش ها باشید
موش ها علیرغم جثه ی ریزشان حامل عوامل بیماری زای زیادی هستند. آن ها تا ۲۰۰ عامل بیماری زا برای انسان نیز در بدن خود دارند.
1. گربه ها خرخر می کنند .

صاحبان گربه ها معمولا به چرایی این اتفاق جواب روشنی می دهند. گربه ها نه تنها در زمان خوشحالی این صدا را در می آورند ، بلکه می توانند هنگام جنگ یا گرسنگی نیز این صدا را از خود تولید کنند و حمایت یا تهدید را به گربه مقابل نشان دهند.

دانشمندان به این نتیجه رسیده اند که فرکانس صدای خر خر گربه بین 50 تا 150 می باشد و گربه می تواند در مواقع مختلف خر خر کردن خود را تغییر دهد . این کار توسط گربه ها یکی از نشانه های سلامت جسمی آن ها می باشد و آن ها در هنگام دوره بهبودی از یک بیماری نیز این صدا را از خود تولید می کنند .

2. فلامینگو ها روی یک پا می ایستند .

فلامینگو ها به خاطر آناتومی بدن غیر متعادل از یکدیگر تفکیک داده می شوند و بدن آن ها بسیار بزرگ است . گردن آن ها بسیار دراز است و تمام این بدن روی یک پای نازک قرار گرفته است . این پرنده ها می توانند مدت زمان طولانی را به این حالت بایستند و تعادل خود را روی یک پا حفظ کنند اما واقعا چرا چنین پوزیشن سختی برای آن ها وجود دارد .

علت آن به دلیل رد و بدل کردن گرما می باشد و فلامینگو ها معمولا گرمای بدن خود را بیش از بقیه پرندگان از دست می دهند و بنابراین ایستادن روی یک پا باعث می شود که احساس گرمای بیشتری داشته باشند زیرا گرما بین دو پا تقسیم نمی شود . از طرفی هیچ سختی هنگام انجام این کار به آن ها وارد نمی شود .

3. برج پیزا به هیچ عنوان سقوط نمی کند .

مهندسی های بسیار پیچیده در برج پیزا به کار رفته است که همگان آن را می دانند . این برج از سال 1973 میلادی ساخته شده است . در طول قرن ها تلاش های زیادی برای ساخت برجی این چنینی شده اما هنوز کسی به این موفقیت دست نیافته است .

در سال 1990 در این برج به روی توریست ها بسته شد زیرا مردم عقیده داشتند که ممکن است این برج با بازدید های بیشتر فرو بریزد . چند سال است که مراقبت های اورژانسی برای این برج در دسترس می باشد و به شدت مراقب آن هستند اما در نهایت متخصصان به این نتیجه رسیدند که به دلیل تکنولوژی مهندسی پیشرفته ، این برج تا قرن ها می تواند سرپا باشد .

پوزیشن این ساختمان هنوز در حالت بسیار پایداری می باشد و هیچ جای نگرانی برای آن وجود ندارد .

4. منقار بعضی از پرندگان می درخشد .

طبق مطالعات انجام شده ، رنگ های روشن در منقار پرندگان معمولاً برای نرها وجود دارد و باعث می شود که توجه زیادی به آن ها جلب شود و معمولاً در فصل های جفت گیری رنگ منقار ها جذاب تر خواهد شد .
5. پروتئین انرژی بخش است .

پروتئین ها معمولا در یک جا جمع نمی شوند و به این معنا که می توانید آن ها را در میوه ها، سبزیجات، غلات و گوشت پیدا کنید . اگر بخواهیم به سادگی موضوع انرژی بخش بودن پروتئین ها را توضیح دهیم، می توانیم این گونه بگوییم که پروتئین ها در درون خود یک حافظه دارند . این حافظه می تواند در زمان هایی که ما دچار کمبود انرژی هستیم ، انرژی ما را تامین کند و به این معنا که با مصرف پروتئین می توانید انرژی و توان خود را تا مدت زمان زیادی تضمین کنید ، پس نباید این ماده با ارزش را نادیده بگیرید .

6. بعضی از افراد اثر انگشت ندارند .

حتما این موضوع را شنیده اید که بعضی از افراد هرگز اثر انگشتی از خود به جا نمی گذارند و در واقع اثر انگشتی ندارند . این یک راز بزرگ برای متخصصان و دانشمندان می باشد .

نداشتن الگویی برای اثر انگشت به دلیل سندرومی خاص در این افراد می باشد .

در کل جهان فقط 4 خانواده هستند که به طور ژنتیکی اثر انگشت را دارا نیستند و این اتفاق به دلیل ژن خاصی در بدن آن ها می باشد و دانشمندان این افراد را مورد آزمایش قرار دادند اما هیچ مشکل خاصی در سلامتی آن ها پیدا نکردند .

7. پرندگان یا با استعداد هستند یا زیبا.

پرندگان نر توانایی زیادی برای جلب توجه پرندگان ماده دارند . مطالعه در مورد پرندگان به این موضوع اشاره می کند که پرندگان نر همراه با ظاهری جذاب تنها می توانند سیگنالهای یکنواختی را ایجاد کنند .

در حالی که پرندگان دیگر توانایی تولید انواع مختلفی از صدا ها را دارند و این به دلیل استعداد بیشتر آن ها می باشد .

8. بستنی هایی در ژاپن هستند که آب نمی شوند .

مطالعات اخیر به کشف این موضوع پرداخته است که بستنی که آب نمی شود. حتی اگر آن ها را در گرم ترین روزهای تابستان قرار دهیم و علت آن هم این است که پلی فنول موجود در توت فرنگی به این بستنی ها اضافه شده است و آن ها می توانند از سر زیر شدن روغن و آب در بستن جلوگیری کنند .

9. چای سبزی که بنفش می شود .

اگر به جزایر آزور سفر کرده باشید و در آنجا چای سبز سفارش داده باشید ، با چیزی عجیب روبرو می شوید. این چای ها در وهله اول سبز می باشند و کم کم به خاکستری می گرایند و بعد از مدت کوتاهی این چایی حالتی غلیظ پیدا می کند و کاملا بنفش می شود . از این موضوع تعجب نکنید. صاحبان این کافی شاپ ها قصد مسموم کردن شما را ندارند و علت آن به دلیل آب دریای خاص در این منطقه می باشد .

10. بخش اصلی ماچوپیچو قابل دیدن نیست .

با شنیدن نام ماچوپیچو، حتماً به یاد دیوارها و ساختمان های بلند می افتید اما جالب اینجاست که بخش اصلی ماچو پیچو هنوز قابل دیدن نمی باشد . قسمت هایی در ابن شهر هنوز توسط هیچ انسانی مورد بازدید قرار نگرفته است .

حدس ها حاکی بر آن است که این قسمت دیده نشده دارای ساختمان های سنگی است که بین دو قله کوه قرار گرفته است . تقریباً 60 درصد از ساختمان های ماچوپیچو در زیر زمین پنهان هستند و باید سنگ های زیادی را کنار بزنیم تا بتوانیم به این ساختمان ها برسیم و ممکن است این اتفاق تا سال های زیادی رخ ندهد .

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
☚آیا میدانید و دانستنی های خود را در اینجا قرار دهید☛ 4
*دوازده دانستنی درباره خودکار*

1-خودکارهای کریستالی بیک اولین بار در سال 1959 در آمریکا به قیمت 19 سنت به فروش رسیدند. با افزایش تورم، هنوزهم قیمت این خودکارها در آمریکا همین حدود است.
☚آیا میدانید و دانستنی های خود را در اینجا قرار دهید☛ 4
2- یک کمپانی خصوصی آمریکایی نه تنها هزینه‌ی تحقیقات خودکار فضایی ناسا را داد، بلکه خودکار انقدر خوب کار می‌کرد که شوروی هم آن را خریداری کرد.

3- با وجود تولید حدود 38 میلیون خودکار در سال، چین تا سال 2017 هنوز تکنولوژی تولید آن را در داخل نداشت.

4- در انگلستان خودکارهای نوک ساچمه‌ای را به افتخار مخترع آن Laszlo Bior، Bior می‌نامند. او در سال 1938 از دست نازی‌ها به آرژانتین فرار کرد و در طی جنگ جهانی دوم برای نیروی هوای سلطنتی خودکار درست می‌کرد.

5- آمریکا برای خودکارهایی که می‌خرد مشخصه‌های دقیقی دارد، مثلا نابینایان بتوانند از آن استفاده کنند، یک مایل توانایی نوشتن داشته باشند، از زیر یونی فرم قابل تشخیص نباشند و در شرایط اورژانسی بتوان از آن برای برش و سوراخ کردن استفاده کرد.

6- استفاده از خودنویس در مدرسه‌ای در ادینبورگ، هم عملکرد تحصیلی و هم عزت نفس را افزایش داد.

7- اولین اشاره به قلمی که مخزن جوهر دارد در سال 973 در منطقه‌ای در شمال غربی آفریقا صورت گرفته. اشاره‌ی بعدی در قرن 17 توسط مخترعی آلمانی به نام   Daniel Schwenter شده.

8- درپوش خودکارهای بیک سوراخی دارند تا در صورت بلعیده شدن مانع از خفگی شوند. آن سوراخ روی خیلی از خودکارها به چشم می‌خورد.

9- سیلوستر استالونه یک خودکار 5 هزار دلاری طراحی کرده است.

10- نوک یک خودکار تقریبا به سختی یک الماس است.

11- برخی خودکارها بوی فرمون‌های مورچه می‌دهند. اگر با این خودکارها خط بکشید و مورچه‌ای در نزدیکی باشد، خطوط را دنبال خواهد کرد.

12- بزرگترین خودکاری که تا به حال ساخته شده در هند بوده. این خودکار 5 و نیم متر طول و حدود 37 کیلوگرم وزن دارد و کاملا درست کار می‌کند.
1-یک سیاه چاله میتواند بر اثر افق حرارتی بیش از حد گسسته شود.
2-رنگ زرد زود تر از رنگ آبی کشف شد.
3-انیشتین سیاه چاله را کشف نکرد.
4-پر رمز و راز ترین عدد دنیا عدد صفر است.
5-بعد از مرگ نگاه کردن جهان از اسمان ممکن است.
6-هزاران نفر شکل شما هستند.
7-در روز تولد ما هزار نفر فوت میکنند.
8-ملیارد ها انسان در مغز ما شکل خودمان در حال ساخت فکر هستند.
9-تپش قلب انسان های دیوانه کمتر از انسان های معمولی میزند.
10-خرس ها دوست انسان ها هستند،ولی نباید اناها را اذیت کرد.
11-یک کوه نورد یک شب را در کنار خرس خوابیده بود.
1.آیا می دانید قدیمی ترین بنا در شمال توکیو 50 هزار سال قدمت دارد.

2.آیا می دانید همه سیاره های منظومه شمسی از غرب به شرق دور محور خود میچرخند اما سیاره ناهید از شرق به غرب میچرخد.

3.آیا می دانید سرعت تولید مثل در چین آنقدر زیاد است کارگر آنها مقابل شما حرکت کنند هیچ گاه به پایان نمی رسد.

4.آیا می دانید غذای مورد علاقه مردم آمریکا پیتزاست و آنها میانگین روزانه 73 هزار مترمربع پیتزا می خورند.

5.آیا می دانید خطوط هوایی آمریکا با حذف یک زیتون از سالاد هر مسافر توانست 40 هزار دلار صرفه جویی نماید.

6.آیا می دانید چینی ها بیشتر از آمریکایی ها انگلیسی بلدند.

7.آیا می دانید زمان کوتاه ترین جنگ 38 دقیقه بود و بین نازی ها و انگلستان رخ داد.

8.آیا می دانید که سنگ بکار رفته در هرم خئوپوس در مصر به قدری است که با آن می توان دیواری آجری به ارتفاع 50 سانتی متر دور دنیا ساخت.

9.آیا می دانید انسان برای اولین پروازش در 1783 8 کیلومتر را با بالن پیمود.

10.آیا می دانید مساحت کره زمین 515 میلیون کیلومتر می باشد.

11.آیا می دانید جمیعت جهان تا 50 سال آینده از مرز 9 میلیارد نفرعبور خواهد کرد.

12. آیا می دانید کهکشان راه شیری 100 میلیون ستاره و یا بیشتر دارد.

13.آیا می دانید عمر کهکشان راه شیری 10 میلیارد سال است.

14.آیا می دانید سیاره زهره گرمترین سیاره است و درجه حرارت آن درجه462 می باشد.

15.آیا می دانید 33 میلیارد الکترون در هر قطره آب وجود دارد.

16.آیا می دانید حلزون قادر است سه سال بخوابد.

15.آیا می دانید 33 میلیارد الکترون در هر قطره آب وجود دارد.

16.آیا می دانید حلزون قادر است سه سال بخوابد.

19.آیا می دانید عمر خورشید 5 میلیارد سال است.

20.آیا می دانید سگ ها کمتر از 100 صدا از خود تولید می کنند اما گربه ها بیش از یکصد صدا تولید می کنند.

21.آیا می دانید فیل ها تنها حیواناتی هستند که قادر به پریدن نمی باشند.

22.آیا می دانید نقره می تواند 650 نوع میکروب را از بین ببرد ومواد ضد عفونی قوی است .

23.آیا می دانید افراد مبتلا به ایدز روزانه 14000 نفر هستند.

24.آیا می دانید زبان مقاوم ترین ماهیچه در بدن است.

25.آیا می دانید پخش موسیقی برای مرغ سبب می شود او بزرگترین تخم را بگذارد.

26.آیا می دانید لایه پوستی آرنج دست هر 10 روز یک بار عوض می گردد.

27.آیا می دانید 1/10 کالری انرژی درهر بار زبان زدن یک تمبرمصرف می شود.

28.آیا می دانید حنجره زرافه دارای تار صوتی نیست و او گنگ است.

29.آیا می دانید عسل تنها غذایی فاسد نشدنی است.

30.آیا می دانید ماهی قرمز با قرار گرفتن در تاریکی تغییر رنگ می دهد و سفید می شود.

31.آیا می دانید زنان دو برابر مردان پلک می زنند.

32.آیا می دانید تمام رگ های خونی بدن 97 هزار کیلومتر است.
- قورباغه ها همزمان می توانند جلو، اطراف و رو به بالا را ببینند. آنها هیچ وقت چشمانشان را نمی بندند، حتی زمانی که خوابند !

-کوسه‌ها به طور مداوم دندان‌هایشان را استفاده می‌کنند و آن ها را از دست می‌دهند. گونه ای از آنهادر طول عمر خود نزدیک به ۳۰ هزار دندان درمی‌آورند !

- راکون پیش از خوردن غذا آن را میشوید و نوع غذا هم هیچ تاثیری در این اقدامش ندارد :|

- خون خرچنگ دریایی بی رنگ است، اما وقتی که با اکسیژن ترکیب میشود آبی رنگ میشود .
مرگ تنها واقعیتی است که از آن نمی‌توان فرار کرد. هرکسی که وارد این جهان می‌شود حتما می‌میرد و هیچکس نمی‌تواند جلوی مرگ انسان را بگیرد. مردن اتفاقی

ناراحت‌کننده و در عین حال جالبی است.


گاهی اوقات مردم از انواع راه‌های مختلف برای فرار از مرگ استفاده می‌کنند، اما واقعیت این است که قانون خلقت را نمی‌توان تغییر داد.


حقایق زیادی درباره مرگ وجود دارد که ترسناک و تکان‌دهنده هستند.


امروز می‌خواهیم دانستنی‌های تکان‌دهنده و ترسناکی درباره مرگ را مرور کنیم.

☚آیا میدانید و دانستنی های خود را در اینجا قرار دهید☛ 4

۱. پس از بریده شدن سر، ذهن انسان تا سی ثانیه همچنان هوشیار باقی می‌ماند.

۲. سرعت تجزیه بدن در آب ۴ برابر بیشتر از تجزیه بدن روی زمین است.

۳. ظرف سه روز پس از مرگ انسان، آنزیم‌های دستگاه گوارش، شروع به خوردن و تجزیه خود بدن می‌کنند.

۴. وقتی یک نفر می‌میرد، آخرین حسی که از دست می‌دهد حس شنوایی است.

۵. روزانه حدود ۱۵۳۰۰۰ نفر در جهان می‌میرند.

۶. شما به خاطر پیر شدن نمی‌میرید بلکه به خاطر بیماری‌های ناشی از افزایش سن می‌میرید.

۷. چپ‌دست‌ها سه سال زودتر از راست‌دست‌ها میمیرند.

۸. دانشمندان و محققان پزشکی قانونی با بررسی گونه‌های حشرات روی بدن می‌توانند بگویند چند وقت از مرگ انسان می‌گذرد.

۹. پس از مرگ، پوست اطراف انگشت و ناخن پا خشک و منقبض می‌شود و ظاهر انگشت و ناخن طوری به نظر می‌رسد که انگار بزرگتر شده‌اند.

۱۰. جسد فرد مرده پس از حدود چهار روز به دلیل انتشار گاز و مایعات، مثل بالن باد می‌کند.

۱۱. جامعه زرتشتیان پارسی در هند به جای دفن یا سوزاندن جسد، آن را جلوی کرکس‌ها می‌گذارند.

۱۲. تیولا یا عروس دریایی نامیرا، تنها موجودی شناخته شده است که زندگی جاودانه دارد.

۱۳. سالانه بیش از ۷۰۰۰ نفر از مردم به خاطر دست خط بد پزشکان می‌میرند.

۱۴. در برخی موارد، بدن مومی تولید کرده که جسد را سال‌های سال از تجزیه شدن حفظ می‌کند.
آیا میدانستید اگر تمام انسان های زمین با هم همزان بپرند زمین ترک میخورد و حس شنوایی از بین میرود؟
آیا میدانستید رنگ بنفش در ایتالیا رنگ خدا خطاب می شد؟
آیا میدانستید که عطارد از سنگ های سخت تری نسبت به سنگ های زمین ساخته شده؟
آیا میدانستید بقایای بمب هسته ای در آلمان غربی،در یک کلیسا به دست آمده است و هیچوقت منفجر نشد؟
آیا میدانستید که بازی های اندروید به خواب آلودگی کمک میکند؟
-ماساژ چند یخ بر روی صورت به مدت 20 دقیقه باعث درخشش پوست میشود
-قدیمی ترین تاس در دنیا در مصر باستان بود که تاس بیست بعدی نامیده میشد،این نماد حتی برای پرستش خدا ها استفاده میشد.
-گران ترین عطر جهان کلایو کریستین است.
-عدد صفر از خاندان متغیر های ریاضیست
-فضانوردان بدون لباس فضانوردی منفجر میشوند
-عطارد از دور زرد اما از درون سیاه رنگ و مذاب است
صفحه‌ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10