انجمن های تخصصی فلش خور

نسخه‌ی کامل: هشدار؛ کرونا چهره تهران را به زودی تغییر می دهد
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
هشدار؛ کرونا چهره تهران را به زودی تغییر می دهد 1
دکتر علیرضا زالی در مراسم تجلیل از شهدای عرصه سلامت ناجا که در ستاد فرماندهی انتظامی استان تهران برگزار شد، با بیان اینکه امنیت ستودنی و افتخار آمیز امروز کشور، از نقطه صفر مرزی تا قلب پایتخت، رهین تلاش شبانه روزی فرزندان این سرزمین است که در کسوت نیروی انتظامی خدمت می‌کنند، گفت: نیروی انتظامی قبل از اینکه یک نیروی نظامی باشد، یک نظام اجتماعی است و امروز رابطه الفت آمیز و مهرورزانه نیروی انتظامی با آحاد شهروندی مثال زدنی است.

وی ضمن تبریک به مناسبت آغاز هفته نیروی انتظامی، با بیان اینکه معمولا در سراسر کشورها، با شنیدن نام پلیس یک چهره خشن در اذهان عمومی متبادر می‌شود، شنیدن نام پلیس در اذهان مردم ایران را یادآور چهره‌ای مهرورز عنوان کرد.

دکتر زالی با بیان اینکه دستیابی به چنین سطحی از سرمایه اجتماعی در بین مردم ستودنی است، نیروی انتظامی را کانونی اطمینان بخش و امنیت بخش در آحاد اجتماعی توصیف کرد.

وی نقش اعتماد عمومی و مردمی بودن این نهاد را در اقتدار نیروی انتظامی موثر خواند و برخورداری از چنین جایگاهی را به نیروی انتظامی تبریک گفت.

فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران با تاکید بر اهمیت انکار ناشدنی مسئله کرونا در وضعیت فعلی کشور، توفیق حکمرانی را در گروی نحوه مدیریت بیماری کرونا دانست.

دکتر زالی با بیان اینکه امروزه در دنیا نوع رویکرد نسبت به مدیریت بیماری کرونا به عنوان یکی از شاخص‌های حکمرانی مطرح است، به مرور نحوه مشارکت نیروی انتظامی در مدیریت بیماری کرونا از روزهای نخست شیوع بیماری تا کنون پرداخت و با اشاره به اینکه نیروی انتظامی از روزهای نخست شیوع بیماری تمام ظرفیت‌های خود را در اختیار ستاد مقابله با کرونا قرار داده است، یادآور شد: خوشبختانه با همت بلند نیروی انتظامی کماکان این همکاری همگرایانه ادامه دارد.

وی با اشاره به نقش موثر نیروی انتظامی در مبارزه با قاچاق و احتکار اقلام بهداشتی و تجهیزات حفاظتی همچون ماسک، الکل، گان و ... به ویژه در هفته‌های نخست شیوع بیماری، فایق آمدن بر مبارزه با قاچاق را مرهون اقتدار نیروی انتظامی دانست و تصریح کرد: زدودن فرایند قاچاق اقلام بهداشتی از چهره شهر ماحصل تلاش نیروی انتظامی است.

زالی در ادامه با اشاره به نقش موثر نیروی انتظامی در مدیریت سفرهای نوروزی، مدیریت تجمعات ۱۳ فروردین و اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی و نظارت بر ارایه خدمات عمومی و همچنین مشاغل از منظر رعایت پروتکل‌های بهداشتی، گفت: نیروی انتظامی در شهر تهران تمام امکانات درمانی و بهداشتی خود را در اختیار ستاد مقابله با کرونای استان تهران قرار داده است.

فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران با بیان اینکه در روزهای آتی با همکاری نیروی انتظامی در اجرای برنامه‌های بازدارنده، شهر چهره‌ای متفاوت به خود خواهد گرفت، تصریح کرد: اپیدمی‌ها چهره خشن و بی رحمی دارند و به هیچ مساله اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی توجه نمی‌کنند، از این رو با توجه به چهره خشن این دشمن باید از اقتدار نیروی انتظامی بهره لازم در مبارزه با این ویروس گرفته شود.

زالی اضافه کرد: اگرچه اقدامات ایجابی در مبارزه با ویروس کرونا موثر است، اما برای صیانت از نفوس شهروندی اقدامات سلبی نیز با رعایت حقوق شهروندی باید صورت بگیرد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، وی نسبت به همکاری و تعامل بیشتر بین ستاد مقابله با کرونا و پلیس پیشگیری ، پلیس راهنمایی رانندگی، پلیس مترو، پلیس امنیت و ... برای اجرایی کردن یک شیوه عملیاتی برای مبارزه با کرونا ابراز امیدواری کرد.
همكاري نهادهاي جامعه مي تو نه تغيير سبك زندگي رو آسون تر بكنه
اما كلان شهر ها با رفت و آمد در شهر يا نوع صحبت كردن مردم بين هم مي تونن سريع تر باعث رشد متقابل بشن