انجمن های تخصصی فلش خور

نسخه‌ی کامل: انواع خلافی خودرو
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
برای بسیاری از ما پیش آمده است که زمانی که قصد پرداخت جریمه خودرو یا فروش خودرو را داریم، با لیست بلندبالایی از جریمه‌های مواجه می‌شویم که روحمان هم از آن‌ها خبر ندارد. جریمه‌هایی که قطره‌قطره روی هم جمع شده و حالا تبدیل به دریایی شده‌اند که پرداخت آن‌ها کار چندان آسانی نیست. به همین دلیل لازم است که پیش از غرق شدن در این دریا، ریزه‌ریزه آب جمع شده در قایقمان را خالی کنیم. به این معنا که استعلام خلافی خودرو خود را هرچه زودتر و با فواصل زمانی کمتر بگیریم.

پلیس راهنمایی رانندگی به چهار شکل رانندگان متخلف را جریمه می‌کند. این چهار شیوه بسته به نوع برگ جریمه و حضور یا عدم حضور راننده در صحنه متفاوت بوده و به نام‌های تسلیمی، الصاقی، دوربینی و دو برگی شناخته می‌شوند.

در جریمه‌های تسلیمی، راننده به فرمان ایست پلیس توجه کرده و می‌ایستد. در این حالت پلیس پس از مشاهده مدارک لازم مانند گواهی‌نامه، تخلف را به راننده توضیح داده و جریمه متناسب با آن را صادر می‌کند. در نهایت برگ جریمه خودرو به راننده تسلیم می‌شود.

در روش الصاقی، راننده خودرو خود را در یک مکان ممنوع مانند ایستگاه اتوبوس پارک کرده و رفته است. در این روش پلیس جریمه متناسب با تخلف انجام‌شده را صادر کرده و آن را در جایی که در دید راننده قرار بگیرد، مانند برف‌پاک‌کن، الصاق می‌کند.

جریمه دوربینی نیز همان‌طور که از نامش برمی‌آید، توسط دوربین ثبت و ضبط می‌شود. این نوع از جریمه‌ها بیشترین سهم را در زمان استعلام خلافی به خود اختصاص می‌دهند.

در نهایت جریمه‌های دو برگی هستند که به دلیل عدم توجه به فرمان ایست پلیس صادر می‌شوند. این نوع جریمه‌ها نیز یکی از رایج‌ترین جریمه‌های ذکرشده در زمان استعلام ریز جریمه خودرو هستند.