انجمن های تخصصی فلش خور

نسخه‌ی کامل: هالوتراپی یا نمک درمانی چیست؟
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
هالوتراپی یا نمک درمانی چیست؟ 1درباره هالوتراپی یا نمک دریایی چه میدانید؟
هالوتراپی یک درمان با نمک است که می تواند تعدادی از شرایط را کاهش دهد. اگر از آسم ، آلرژی ، مشکلات تنفسی و حتی بیماری مزمن انسدادی ریه رنج می برید ، ممکن است کاندید مناسبی برای نمک درمانی باشید.
هالوتراپی چیست؟
هالوتراپی یک روش درمانی جایگزین است که شامل تنفس هوای شور است. هالوتراپی از کلمه یونانی "halos" به معنی "نمک" گرفته شده است. قرن ها است که انواع مختلف درمان نمک در سراسر جهان استفاده می شود. نمک به اشکال مختلف به طور طبیعی در غارها یا از دریا تولید می شود. ریشه هالوتراپی به دوران قرون وسطی برمی گردد. اما محققان به تازگی مطالعه مزایای بالقوه آن را آغاز کرده اند.فواید هالوتراپی (نمک درمانی)
برخی ادعا می کنند که می تواند شرایط تنفسی مانند آسم ، برونشیت مزمن و آلرژی را درمان کند. همچنین :

• علایم مربوط به سیگار کشیدن مانند سرفه، تنگی نفس، خس خس سینه و افسردگی و اضطراب را درمان کنید.

• برخی از بیماری های پوستی مانند پسوریازیس ، اگزما و آکنه را درمان کنید.

انواع روش های هالوتراپی (نمک درمانی)
هالوتراپی معمولاً به روشهای خشک و مرطوب تقسیم می شود و این بستگی به نحوه مصرف نمک دارد.• روشهای خشک

روش خشک هالوتراپی معمولاً در غار نمکی ساخته دست بشر و بدون رطوبت انجام می شود. دما خنک است ، روی 68 درجه فارنهایت (20 درجه سانتیگراد) یا پایین تر تنظیم می شود. جلسات معمولاً حدود 30 تا 45 دقیقه طول می کشد.دستگاهی به نام هالوژنراتور نمک را به ذرات میکروسکوپی خرد کرده و در هوای اتاق آزاد می کند. این ذرات نمک پس از استنشاق ، مواد تحریک کننده از جمله آلرژن ها و سموم را از سیستم تنفسی جذب می کنند. طرفداران می گویند این روند باعث شکسته شدن مخاط و کاهش التهاب می شود و در نتیجه مجاری تنفسی را پاک می کند.گفته می شود که ذرات نمک با جذب باکتری ها و سایر ناخالصی های مسئول بسیاری از بیماری های پوستی ، تأثیر مشابهی بر روی پوست شما دارند.

همچنین گفته می شود نمک یونهای منفی تولید می کند. این از لحاظ نظری باعث می شود بدن شما سروتونین بیشتری آزاد کند ، یکی از مواد شیمیایی که احساس شادی در بدن ایجاد می کند.• روش های مرطوب

هالوتراپی همچنین با استفاده از مخلوط نمک و آب انجام می شود. روش های مرطوب هالوتراپی عبارتند از:

- غرغره آب نمک

- نوشیدن آب نمک

- شستشو با آب نمک

- استفاده از آب نمک برای آبیاری بینی

- مخازن شناور پر از آب نمک


آیا هالوتراپی خطری دارد؟
هالوتراپی احتمالاً برای بیشتر افراد بی خطر است ، اما هیچ مطالعه ای در مورد ایمنی آن انجام نشده است. علاوه بر این ، هالوتراپی معمولاً در چشمه های آب معدنی یا کلینیک های هالوتراپی بدون کارکنان پزشکی آموزش دیده در دست انجام برای رسیدگی به موارد فوری پزشکی انجام می شود. هنگامی که جوانب مثبت و منفی هالوتراپی را ارزیابی می کنید ، این نکته را در ذهن داشته باشید.اگرچه گفته می شود برای درمان آسم اما هالوتراپی ممکن است باعث کاهش یا تحریک امواج هوایی در افراد مبتلا به آسم شود. این می تواند سرفه ، خس خس سینه و تنگی نفس را بدتر کند. برخی از افراد همچنین گزارش می کنند که در طول هالوتراپی دچار سردرد می شوند.
هالوتراپی یک درمان مکمل است که برای کار با هر دارویی که استفاده می کنید ، است. به پزشک خود اطلاع دهید که می خواهید این روش را امتحان کنید. بدون مشورت با پزشک ، هیچ دارویی را قطع نکنید.طرفداران هالوتراپی ادعا می کنند که این روش برای کودکان و زنان باردار بی خطر است. با این حال ، تحقیقات کمی برای تأیید این ادعا وجود دارد. طبق مطالعه ای در سال 2008 ، استنشاق محلول نمکی 3 درصدی یک درمان ایمن و موثر برای نوزادان مبتلا به برونشیولیت است . با این حال ، هیچ استانداردی در کلینیک های هالوتراپی وجود ندارد. مقدار نمک تجویز شده می تواند بسیار متفاوت باشد.