انجمن های تخصصی فلش خور

نسخه‌ی کامل: گوشی آیفون ۱۳ به صفحه نمایش LTPO AMOLED مجهز خواهد شد
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
گوشی آیفون ۱۳ به صفحه نمایش LTPO AMOLED مجهز خواهد شد 1


به تازگی اطلاعاتی مبنی بر مجهز شدن گوشی آیفون ۱۳ – iPhone 13 به صفحه نمایش LTPO AMOLED منتشر شده و لازم به ذکر است که این نمایشگر توسط سامسونگ تولید شده است.

در سال گذشته در سری گوشی‌های iPhone 12 اپل تنها می‌توانست یک گزینه را بین پشتیبانی از شبکه ۵G و استفاده از نمایشگری با نرخ تازه سازی بالا، انتخاب کند. همانطور که می‌دانید اپل در آخرین پرچمدار خود از نرخ تازه سازی ۶۰ هرتزی پشتیبانی کرد و در نهایت گوشی‌های هوشمند خود را به شبکه ارتباطی ۵G مجهز کرد.
یک منبعی به نام Elec به نقل از UBI Research اعلام کرد که کارخانه Samsung Display در گذشته پنل‌های LTPS OLED را تولید می‌کردند، اما اکنون برای گوشی‌های جدید اپل نمایشگر‌های LTPO تولید می‌کند.
صفحه نمایش‌های LTPO ابتدا در ساعت هوشمند این کمپانی یعنی Apple Watch مورد استفاده قرار می‌گرفت، زیرا برخلاف LTPS این نمایشگر امکان کنترل دقیق نرخ فریم را برای کاربر فراهم می‌کند. به علاوه این فناوری به دلیل کم‌مصرف بودن بسیار مورد توجه سازندگان گجت‌های هوشمند قرار گرفته است. لازم به ذکر است که خط تولید Samsung Display از ۱۰۵ هزار به ۷۰ هزار نمایشگر کاهش خواهد یافت و این کاهش تولید به دلیل ساخت نمایشگرهای LTPO است.


گوشی آیفون ۱۳ به صفحه نمایش LTPO AMOLED مجهز خواهد شد 1
با توجه به گزارش‌های منتشر شده از تحلیلگر معروف یعنی Ming-Chi Kuo، اپل در گوشی آیفون ۱۳ پرو و پرو مکس از صفحه نمایش ۱۲۰ هرتزی استفاده خواهد کرد و نسخه پایه این سری را به نمایشگر ۶۰ هرتزی مجهز خواهد کرد. ناگفته نماند که این احتمال وجود دارد، در صفحه نمایش مدل پرو و پرو مکس این سری به جای ناچ یک بریدگی برای دوربین سلفی قرار دهد.
لازم به ذکر است که این موارد هنوز توسط اپل تایید نشده‌اند و نمی‌توان این اطلاعات را معتبر دانست، برای به دست آوردن اطلاعات بیشتر باید ماه سپتامبر (شهریور) صبر کنیم.


گوشی آیفون ۱۳ به صفحه نمایش LTPO AMOLED مجهز خواهد شد 1