انجمن های تخصصی فلش خور

نسخه‌ی کامل: پایان کلافگی عجیب برای یحیی گل‌محمدی (عکس)
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
ناکامی های قبلی تیم پرسپولیس در حفظ نتیجه، هواداران این تیم را در نیمه دوم بازی با الوحده نگران کرده بود.

به گزارش "ورزش سه" شاگردان یحیی گل‌محمدی در شرایطی سه امتیاز از بازی با الوحده امارات کسب کردند که پیش از این بارها در حفظ نتیجه ناکام بودند و تغییر برد با مساوی یا شکست کلافگی عجیبی را در هر سه جام لیگ، حذفی و آسیا برایشان به وجود آورده بود.
پایان کلافگی عجیب برای یحیی گل‌محمدی (عکس) 1
سرخ ها در شرایطی مقابل حریف اماراتی پیروز شدند که این بازی دو نیمه متفاوت داشت. در نیمه اول و به خصوص در دقایق ابتدایی پرسپولیس تشنه گلزنی نشان داد و بار ها به دروازه حریف نزدیک شد و چند موقعیت جدی را خلق کرد تا در نهایت این سیدجلال باشد که کابوس تن‌کاته را با شوتی تمام کننده تکمیل کند. در نیمه دوم الوحده صاحب توپ بود و برای کسب حداقل امتیاز به آب و آتش می‌زد. قرمزها در این نیمه با دفاعی کم اشتباه و ضد حملاتی خوب و همچنین با تعویض های به موقع یحیی اجازه گلزنی را به حریف اماراتی ندادند تا سه امتیاز شیرین از اولین بازی گروهی کسب شود.
شاید اگر قرمزها در حفظ نتیجه مانند این بازی کار می‌کرد، امروز پرسپولیس را مدافع عنوان قهرمانی آسیا می‌خواندیم! در بازی با اولسان کره جنوبی این پرسپولیس بود که با گل عبدی ابتدا به کاپ قهرمانی نزدیک شد و سپس اشتباهات فردی و نگه نداشتن نتیجه قهرمانی را به اولسانی ها تقدیم کرد.
پایان کلافگی عجیب برای یحیی گل‌محمدی (عکس) 1
سرخپوشان در لیگ امسال هم بار ها به چنین اتفاقی دچار شدند. حملات پی در پی و فشار برای رسیدن به گل؛ بی دقتی و فرصت سوزی های پرتعداد و در نهایت دریافت گل تساوی:


* در هفته ششم لیگ برتر پرسپولیس در آزادی با گل عالیشاه از ذوب آهن پیش افتاد اما دقیقه ۹۰ام میلاد جهانی با گلش امتیازات را تقسیم کرد.
* در هفته هشتم شهرآورد جذاب تهران که چهار گل داشت و سهم هر تیم دو گل بود برای پرسپولیسی ها با ناکامی عجیبی در حفظ نتیجه همراه شد. سناریوی جام حذفی تکرار شد و گل‌محمدی در وقت‌های اضافه شهرآورد دو یک برده را دوباره مساوی می‌دید تا هم سه امتیاز را از دست دهد و هم تلخی شکست در نیمه نهایی جام حذفی مقابل رقیب سنتی تکرار شود.
* در هفته یازدهم پیش افتادن با گل عبدی و فرصت سوزی در زدن گل های بیشتر کار را با پنالتی جنجالی که از کنعانی زادگان گرفته شد گره خورد. در آن بازی احمد نوراللهی در نقش منجی ظاهر شد و گل دوم و پیروزی بخش را به فولاد زد.
* اولین شکست پرسپولیس در اراک و در شرایطی که خود را زودتر از حد تصور پیروز می‌دید رقم خورد. کامیابی نیا با ضربه سر دروازه آلومینیوم را در دقایق ابتدایی گشود اما دو ضربه ایستگاهی کافی بود تا اراکی ها در همان نیمه پیش بیفتند و با حفظ نتیجه اولین شکست لیگ بیستم را به یحیی تحمیل کنند.
* در هفته سیزدهم و هنگام میزبانی از ماشین سازان سناریوی بازی فولاد تکرار شد. در نیمه اول جلو افتادند، با پنالتی دقیقه ۸۳ پیمان بابایی کار به تساوی کشیده شد و احمد نور دوباره در نقش منجی ظاهر شد.
* آخرین ناکامی یحیی در نگه داشتن تک گل پیروزی بخش به هفته هجدهم برمی‌گردد. پیش افتادن در نیمه اول مقابل مسجد سلیمانی ها، ناکامی در کلین شیت و گل خوردن در نیمه دوم. جبران نتیجه با گل وحید امیری و کسب سه امتیاز با سختی فراوان.
پایان کلافگی عجیب برای یحیی گل‌محمدی (عکس) 1
پرسپولیس در تمام بازی‌هایی که در حفظ نتیجه ناکام بوده است بار ها موقعیت گلزنی خلق کرده و توانایی پیروزی با اختلاف چند گل را نیز داشته ا ست.سرخ های پایتخت که رویای صعود دوباره به مراحل پایانی را در سر دارند، باید فرصت‌طلب تر باشند. البته در دیدار با الوحده استفاده از حداقل موقعیت‌ها و حفظ نتیجه پس از رسیدن به گل می‌تواند نردبان صعود پرسپولیس به مراحل بالاتر باشد.