انجمن های تخصصی فلش خور

نسخه‌ی کامل: تئوری عجیب درباره تصمیم جنجالی داور اسپانیایی
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
حواشی پیرامون پنالتی اعلام شده در دیدار بین دو تیم دورتموند و منچسترسیتی همچنان ادامه دارد.
تئوری عجیب درباره تصمیم جنجالی داور اسپانیایی 1
به گزارش "ورزش سه"، بازی برگشت بین دو تیم دورتموند و منچسترسیتی همچون مسابقه رفت خالی از حاشیه نبود و یک تصمیم بحث برانگیز در زمینه داوری وجود داشت؛ جایی که کارلوس دل‌سرو، داور اسپانیایی بازی یک پنالتی مشکوک را به نفع شاگردان پپ گواردیولا اعلام کرد.

داور اسپانیایی در حالی نقطه پنالتی را به سود منچسترسیتی نشان داد که توپ در وضعیت غیر ارادی به بازوی امره جان برخورد کرد. در واقع قوانین فعلی فیفا حاکی از آن است که این هرگز شامل خطای هند نمی شود و تصمیم دل سرو اشتباه بوده است.
تئوری عجیب درباره تصمیم جنجالی داور اسپانیایی 1
اما وضعیت وقتی عجیب تر شد که دل‌سرو بعد از مشورت با داور اتاق VAR یعنی خوان مارتینز مونوئرا نیز تصمیم خود را تغییر نداد؛ موضوعی که باعث شد ریاض محرز از روی نقطه پنالتی کار را به تساوی بکشاند و شرایط بازی به طور کلی تغییر کند.

برخی معتقد هستند که اگر تصمیم یک داور در طول مسابقه ای مورد تجدیدنظر قرار گیرد ممکن است در سیستم ارزیابی یوفا با کسر امتیاز مواجه شده و وجهه اش به خطر می‌افتد؛ اتفاقی که حالا به جدیدترین تئوری پیرامون تصمیم بحث برانگیز دل سرو تبدیل شده است. در همین راستا تورستن کینهوفر، کارشناس داوری بیلد می گوید:" از نظر تئوری این یک استدلال محسوب می‌شود که خیلی به آن اعتقاد ندارم اما در عین حال دوست داشتم داور مسابقه حداقل یک بار خودش صحنه را از مانیتور کنار زمین تماشا کند چرا که به نظرم پنالتی نبود."