انجمن های تخصصی فلش خور

نسخه‌ی کامل: جنجال بزرگ بر سر فروش نیوکاسل به عربستانی‌ها
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
ولیعهد عربستان برای رسیدن به مالکیت باشگاه نیوکاسل و خرید سهام این باشگاه قدیمی دست به هر کاری زده بود.
جنجال بزرگ بر سر فروش نیوکاسل به عربستانی‌ها 1
به گزارش "ورزش سه"، گفته می شود که محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان، از بوریس جانسون، نخست وزیر انگلیس، خواسته است تا در پذیرفتن پیشنهادی که پرنس سعودی برای خرید باشگاه نیوکاسل داده است اعمال قدرت کند.

محمد بن سلمان از بوریس جانسون خواسته است تا به او کمک کند و موانعی که بر سر راه پذیرفته شدن پیشنهاد بیش از 360 میلیون یورویی او برای تصاحب باشگاه نیوکاسل وجود دارد را از سر راه بردارد. رسانه های انگلیسی از جمله دیلی میل گزارش کرده اند که به مجموعه از ایمیل های رد و بدل شده بین مقامات دولتی و لیگ برتر دست یافته اند که این موضوع را ثابت می کند.
جنجال بزرگ بر سر فروش نیوکاسل به عربستانی‌ها 1
صندوق سرمایه گذاری عمومی عربستان سعودی، که بن سلمان رئیس آن است، در آوریل سال گذشته با مایک اشلی، مالک نیوکاسل، به توافق رسید. با این حال پس از هفده هفته بحث و گفتگو که طی ان اشکی بارها و بارها شنید که هیچ پرچم قرمزی در ارتباط بایان معامله وجود ندارد، لیگ برتر همچنان تصمیمی در این زمینه نگرفته است و شرکت بن سلمان نیز در ماه جولای پیشنهاد خود را رسما پس گرفت.
جنجال بزرگ بر سر فروش نیوکاسل به عربستانی‌ها 1
کیت آلن، مدیر سازمان حقوق بشر انگلیس، در بیانیه ای گفت که گزارش میل نشان می دهد که این در اختیار گرفتن ها و تصرف ها "همیشه فراتر از یک معامله تجاری" هستند و در واقع این تلاش دولت عربستان برای "تطهیر ورزشی" بدنامی خود است.

بااین حال اشلی که همچنان در انتظار رای دادگاه برای ادامه روند واگذاری باشگاه است، معتقد است که تنها چند روز تا رسیدن به تصمیم نهایی و ادامه روند واگذاری فاصله دارند.
جنجال بزرگ بر سر فروش نیوکاسل به عربستانی‌ها 1
هواداران نیوکاسل اما از به تعویق افتادن واگذاری باشگاه به پرنس سعودی عصبانی هستند و معتقدند که باشگاه های رقیب از لیگ برتر خواسته اند تا در این میان کارشکنی کند.

دیلی‌میل گزارش کرده است که بن سلمان در ماه ژوئن به شکل خصوصی از بوریس جانسون خواسته است تا در مورد نتیجه یگری غلط لیگ برتر درباره این قرارداد 360 میلیون یورویی تجدید نظر کند و جانسون نیز از یکی از دستیارانش خواسته تا به این موضوع رسیدگی کند.