انجمن های تخصصی فلش خور

نسخه‌ی کامل: بیوگرافی امیر نادر بیگی
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
بیوگرافی  امیر نادر بیگی 1

امیر نادر بیگی

نگاهی کوتاه به زندگی نامه شاعر گرامی جناب آقای امیر نادر بیگی

امیر نادر بیگی شاعر متولد دهه شصت خورشیدی همدان:

امیر نادر بیگی فرزند اکبر در سال 1361در همدان پایتخت تاریخ و تمدن ایران زمین به دنیای پر زرق وبرق پای نهاد.

در سن چهار سالگی بر اثر سانحه ی رانندگی از نعمت پدر محروم شد دوران کودکیش دوران ، پر فرازو نشیبی بود و مشکلات زیادی داشت.

بعد از گذراندن دوران ابتدایی و راهنمایی در دبیرستان رشتیه ی ادبیات فارسی را به دلیل علاقه اش برگزید و همزمان با تحصیل کار هم  می کرد .

در همین زمان ها بود که شعر در او حلول کرد و فعالیت های شعری و ادبیش را آغاز کرد با وارد شدن به دانشگاه فعالیتش جدی تر شد در سال 1381 در رشته ی زبان و ادبیات فارسی در دانشگاه بوعلی سینا پذیرفته شد در دوران دانشجویی در انجمن ادبی دانشگاه و انجمن های ادبی دیگر حضور فعال داشت وی از قالب های شعری علاقه ی وافری به قالب رباعی دارد و بیشتر سرودها یش نیز درهمین قالب است .امیر نادربیگی در سال 1387با آشنایی با انجمن ادبی شهید آوینی به عضویت این انجمن فعال در آمد و از اعضاء اصلی انجمن ادبی شهید آوینی می باشد و در حال حاضر در این انجمن  مشغول به فعالیت می باشد.

نمونه ای از آثار ایشان:

امشب به تمام شهر سر خواهم زد

از این قفس شکسته پر خواهم زد

هرچند نشان از تو ندارم اما

بر خانه ی کل شهر در خواهم زد

*

تردید نکن به داد من زود برس

این جسم شکسته بی تو  فرسود برس

من زل  زده ام به آتش ای ابراهیم

از پشت هجوم آتش و دود برس

*

من حال هوای بهتری می خواهم