انجمن های تخصصی فلش خور

نسخه‌ی کامل: مقاله‌ ای درباره‌ی نحوه استفاده زبان بدن در شخصیت‌پردازی و رمان‌نویسی!
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
مقاله‌ ای درباره‌ی نحوه استفاده زبان بدن در شخصیت‌پردازی و رمان‌نویسی!


|~ زبان بدن بخش مهمی از زندگی شخصیت های شماست و با این وجود، بسیاری از نویسندگان برای یافتن تعادل بین عدم توجه به زبان بدن شخصیت‌ها و وسواس در نحوه حرکت شخصیت‌های آنها تلاش می‌کنند.

|~ اگه نحوه حرکت شخصیت‌های خودتون در یک صحنه توصیف نکنید، فرصت‌های زیادی را برای نشان دادن شخصیت خود از دست میدید!
در حالی که اونا رو مجبور به حرکت در صحنه‌های احساسی مانند ربات‌ها می‌کنید! با این حال، تمرکز بیش از حد روی بدن می‌تونه خسته کننده به نظر برسه.

|~ اگر برای انتقال زبان بدن واقع بینانه در داستان‌های خود تلاش می‌کنید، احساس بدی نداشته باشید همراه بسیاری از نویسندگان دیگر در یک کشتی هستید.
با کمی کمک و راهنمایی، حرکات ظریف را به نوشته خود اضافه می‌کنید بدون اینکه حتی در لحظه به اون فکر کنید!

|^ چرا زبان بدن در نوشتن اهمیت دارد؟

نشانه های غیرکلامی بخش عمده‌ای از ارتباطات را تشکیل میده، بنابراین اگر توجه شما به نحوه حرکت و احساسات شخصیت های شما جلب نشه، خوانندگان شما عناصری از اون چه اونا در حال برقراری ارتباط هستند را از دست خواهند داد.

|^ زبان بدن کاربردهای مهمی در داستان‌ها داره، مانند:

جذاب نگه داشتن دیالوگ
تنظیم لحن صحنه انتقال احساسات
اشاره به احساسات پنهان، فریب و احساسات واقعی
اشاره به روابط بین شخصیت ها
مانند: تنش، احساسات عاشقانه یا بی‌اعتمادی
نشان دادن بخش‌هایی از شخصیت یک شخصیت!

|^ در نتیجه، زبان بدن یکی از عناصر کلیدی استفاده از تکنیک «نشان بده ، نگو» است.
با استفاده از زبان بدن برای نشان دادن عواطف، روابط و ویژگی های شخصیتی خاص، به خوانندگان اجازه می‌دید خودشون درباره این موارد استنباط کنند. این می‌تونه به خوانندگان کمک کند تا داستان خود را بیشتر سرمایه گذاری کنند و احساس کنند که آنها در رمزگشایی آنچه در حال انجام است نقش دارند. همچنین خواندن بسیار سرگرم کننده تر از جمله هایی مانند «او احساس عصبانیت کرد» یا «او با ناراحتی نگاه کرد» است.- ~ استفاده از زبان بدن برای تقویت گفتگو


-~ بر هیچ کس پوشیده نیست که مکالمات طولانی مدت و مکالمات طولانی اغلب به نظر می رسه که در حال طولانی شدن هستند. وقتی شخصیت ها بیش از چند صفحه صحبت می‌کنند، ممکن است واقعا خسته کننده بشه.

-~ یکی از راه هایی که می توانید با آن مقابله کنید ، توصیف کارهایی است که شخصیت ها در حال مکالمه با یکدیگر دارند. اگر مکالمه پرتنش است، آیا شخصیت های شما عصبی رفتار می‌کنند؟ دارند گیج می‌شوند؟ اگر آنها دعوا می‌کنند، با دستان خود چه می‌کنند؟ آیا آنها به طرز وحشیانه‌ای اشاره می‌کنند یا محکم در یک مکان ایستاده‌اند؟

|~ این روایت نه تنها به خوانندگان گشایش تازه ای از دیالوگ میده، بلکه به کلمات شخصیت‌ها نیز معنای بیشتری می‌بخشه. با نشان دادن احساس، حرکت و احساس شخصیت‌ها می‌تونید زمینه را به مکالمه اضافه کنید.

-~ یکی از ساده ترین راه ها برای ادغام یکپارچه زبان بدن در یک صحنه سنگین دیالوگ ، ضربات اکشن است.

چگونه زبان بدن را برای احساسات مختلف نشان دهیم؟

-~ زبان بدن یکی از ساده ترین راه‌ها برای بیان احساسات یک شخصیته، چون احساسات مختلف می‌تونه بر شیوه‌های حرکت یک شخصیت و حرکاتی که آنها استفاده می‌کنند، تأثیر بگذارند. جلب توجه به زبان بدن یک شخصیت می‌تونه راهی ظریف برای نشان دادن احساسات آنها باشد.

این مهمه که به خاطر داشته باشید که همه احساسات را دقیقاً یکسان تجربه یا ابراز نمی‌کنند. شخصیت‌های خود را ثابت نگه دارید و همیشه هنگام نوشتن زبان بدن خود شخصیت آنها را در نظر بگیرید.