انجمن های تخصصی فلش خور

نسخه‌ی کامل: سلطه کامل لژیونرها بر فهرست تیم ملی
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
حضور چند بازیکن دیگر می‌توانست فهرست تیم ملی را به لژیونرهای فوتبال ایران تغییر بدهد.

سلطه کامل لژیونرها بر فهرست تیم ملی 1
به گزارش "ورزش سه"، مطابق انتظار پس از برگزاری روز دوم هفته شانزدهم رقابت‌های لیگ برتر شاهد اعلام فهرست تیم ملی برای دو مصاف حساس مقابل عراق و امارات بودیم؛ فهرستی که بخش عمده‌ای از آن را بازیکنان شاغل در خارج از لیگ برتر فوتبال ایران تشکیل می‌دهند. در واقع این لیست 27 نفره از 21 بازیکن لژیونر تشکیل شده و تنها 6 چهره حاضر در فوتبال ایران در آن به چشم می‌خورند.
در خط دروازه کاملا قابل پیش بینی بود که امیر عابدزاده، علیرضا بیرانوند و پیام نیازمند سه گلر مورد نظر اسکوچیچ هستند تا هیچ‌کدام از دروازه‌بان‌های تیم‌های باشگاهی ایران مثل دو سه سال اخیر راهی به فهرست پیدا نکنند.


در خط دفاعی اوضاع کمی برای بازیکنان لیگ برتری بهتر است و علاوه بر امید نورافکن که نمایش خوبی در نیم فصل اول مسابقات ارائه کرد و همینطور صالح حردانی که همچنان در غیاب وریا غفوری و رامین رضاییان مورد توجه اسکوچیچ است، نام سیاوش یزدانی نیز مانند اردوهای گذشته در تیم ملی دیده می‌شود.
سلطه کامل لژیونرها بر فهرست تیم ملی 1
درنهایت در بخش میانی شاهد حضور سه بازیکن پرسپولیس یعنی میلاد سرلک، وحید امیری و مهدی ترابی هستیم که هر سه از بازیکنان کلیدی یحیی گل محمدی در نیم فصل مسابقات بوده‌اند و هیچ‌کدام از هافبک‌های تیم‌های دیگر نتوانسته‌اند خودشان را با نمایش‌هایی که در لیگ ارائه می‌کنند، به فهرست ٢٧ نفره برسانند. البته در این منطقه اگر یاسین سلمانی که به دلیل آسیب دیدگی همسترینگ از میادین دور نمی‌ماند، سپاهان هم در بخش میانی زمین صاحب یک نماینده می‌شد.


در خط هجومی، در این روزها که دفاعِ متمرکز بیشتر مورد توجه اکثریت قریب به اتفاق مربیان ایرانی قرار گرفته، اوضاع از سه خط دیگر هشدار دهنده‌تر است و با بازگشت طارمی و دعوت از آزمون، قایدی، انصاری‌فرد، زاهدی و رضایی فرصت به هیچ‌یک از مهاجمان شاغل در لیگ برتر نرسیده است.
سلطه کامل لژیونرها بر فهرست تیم ملی 1
البته اوضاع در صورت دعوت از علی علیپور، محمد محبی و همین‌طور لژیونرهای نظیر امید ابراهیمی، یونس دلفی، و حتی اشکان دژاگه می‌توانست از این هم برای فوتبالیست‌هایی که در لیگ برتر خلیج فارس شاغل هستند بدتر بشود، ولی با این وصف هم آنها مانند اردوهای گذشته در مقایسه با لژیونرها در اقلیت هستند و اگر مبنا را بازی‌های گذشته تیم ملی در نظر بگیریم، به استثنای وحید امیری و امید نورافکن شانس بقیه برای رسیدن به ترکیب اصلی کم است.


در این بین اما 6 بازیکن رزروی که محمدرضا اخباری، دانیال اسماعیلی‌فر، عارف آقاسی، کمال کامیابی‌نیا، زبیر نیک‌نفس و سروش رفیعی هستند امیدوارند در صورت نیاز با اضافه شدن به فهرست تیم ملی در مصاف با عراق و امارات این سلطه لژیونرها را کم رنگ‌تر کنند.

طی سال‌های اخیر به دلیل افزایش نرخ دلار و کاهش ارزش پول داخلی علاقه بازیکنان ایران برای ترک ایران سبب دور شدن سریع ستاره‌های ایرانی لیگ شده و از سوی دیگر کم‌توان شدن باشگاه‌ها برای جذب بازیکنان خارجی کیفیت لیگ را پایین آورده است؛ موضوعی که به نظر می‌رسد به یک بررسی چند بعدی نیاز دارد.