انجمن های تخصصی فلش خور

نسخه‌ی کامل: معرفی کتاب های تاریخ
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه‌ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
ویرایش/بازبینی بعد 12 سال:

کتاب‌های بی‌فایده و بی‌نتیجه که صرفا یک سری توصیفات خام جذاب تاریخی در اختیار شما قرار دهند، ارزش وقت گذاشتن ندارند. امروز بعد سال‌ها مطالعه و تحصیل این موارد را پیشنهاد میکنم؛

1- تاملی درباره ایران: دیباچه‌ای بر نظریه انحطاط ایران با ملاحظات مقدماتی در مفهوم ایران (جلد 1)، نوشته استاد جواد طباطبایی.

2- خواجه نظام الملک طوسی: گفتار در تداوم فرهنگی ایران، نوشته استاد جواد طباطبایی.

3- مقدمه‌ای بسیار کوتاه بر انقلاب‌ها، نوشته جک گلدستون و ترجمه عباس حاتمی.
با اجازه منم یه کتاب اضافه میکنم
تاریخ ایران از اغاز تا پایان
نوشته گیرشمن
کتاب مفید و مفصلی است ولی خوندنش یکم سخته
ویرایش بعد 12 سال:

کتاب‌های بدی معرفی کرده بودم.
این کتاب که در دوجلد به قلم رابرت مارسی گرد آوری شده بسیار زیباست وکاملا موضعی بی طرف دارد پیشنهاد می کنم آن را بخوانید
((آخرین تزار روس))
کتاب های انتشارات ققنوس در مورد روسیه وروسیه تزاری وانقلاب روسیه(در انقلاب روسیه کمی ضد تزار نوشته شده وزیاد بی طرف نیست)بسیار کتاب های ساده وپر محتوایی اند.این مجموعه کتاب های زیادی در هر زمینه ای منتشر می کند.

کتاب ((100دیکتاتور تاریخ)) نوشته نایجل کاتورن نشر البرز را توصیه می کنم.خییییییییییییییلی کتاب خوبیه
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
معرفی کتاب های تاریخ 1
نویسنده:سنفون(گزنفون)
برگردان:خشایار رخسانی
ناشر:انجمن ایران پژوهی ایرانشهر
این کتاب در اینترنت هم واسه دانلود موجود است. این لینک صفحه مربوط به این کتاب واسه دانلود است.
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
http://ketabnak.com/comment.php?dlid=34503&start=20
فرید مرسی خیلی برای خریداری کتاب خوبه

دمت گرم
درود
کتاب گزنفون!
باید خیلی برای مطالعه کتاب خوبی باشه
بله خیلی ازش تعریف میشه.
ولی کتاب ګزنفون ۶۰۰ برګ است.
مورد آخر رو خوندم
اصلا کتاب خوبی نیست!
به این کتابها می گویند:رمان تاریخی(کتابی که نیکلا معرفی کرده)
یعنی اگر نویسنده توش حرف مفت بزنه کسی نمیتونه بهش چیزی بگه چون کتاب تاریخ نیست کتاب رمان محسوب میشه از نظر کتاب شناسی
توی این کتاب از هیچ منبعی یاد نشده بنابراین کتاب معتبری نیست
توش هم تزار و خانواده اش رو خیلی خیلی خیلی بزرگ جلوه می ده و طوری در ذهن خواننده قصد تاثیر داره که انگار اینا فرشته بودند نه انسان!
صفحه‌ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11