انجمن های تخصصی فلش خور

نسخه‌ی کامل: خودرويي كه تصادف نمي كند و خودش پارك مي شود
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
خودرويي كه تصادف نمي كند و خودش پارك مي شود 1

خودرويي كه تصادف نمي كند و خودش پارك مي شود
  يكي از شركت هاي خودرو سازي موفق به ساخت خودرويي شده است كه نه تنها تصادف نمي كند بلكه بدون كمك گرفتن از راننده پارك مي شود.
 اين خودرو زماني كه خطر برخورد به مانع، عابر پياده و خودروهاي ديگر را احساس كند، به طور خودكار فرمان ماشين را كنترل مي كند تا از بروز سانحه جلوگيري شود.

تكنولوژي استفاده شده در اين خودرو Obstacle Avoidance نام دارد و شامل سه رادار، حسگرهاي فوق صوت و يك دوربين براي اسكن عرض جاده است. به محض مشاهده هر گونه شي درحال حركت، شي ثابت و عابر پياده، سيستم به راننده هشدار مي دهد و كنترل خودرو را به دست مي گيرد.

در حال حاضر برخي از شركت هاي خودرو سازي، وسايل نقليه اي طراحي كرده اند كه به محض مشاهده مانع ترمز مي كند ولي مزيت اين خودرو جديد اين است كه با مشاهده مانع مسير را تغيير مي دهد.

يكي ديگر از ويژگي هاي منحصربه فرد اين خودرو ، قابليت پارك خودكار است. زماني كه راننده تصميم به پارك مي گيرد، از خودرو خود خارج و با فشار يك دكمه، شاهد پارك خودكار خودرو مي شود.

در حال حاضر اين خودروي جديد در بلژيك رونمايي شده است و تا پنج سال ديگر براي فروش در دسترس عموم قرار مي گيرد.
من ازاین ماشینا میخوام cryingتا 5 سال دیگه چه جوری تحمل کنم
منکه مثل شوماخر رانندگی میکنم.پس اصلا به این ماشین احتیاجی نداریم.سوسکی هم پارک میکنمBig Grin
البته تا زمانی تصادف نمی کنه که کسی بهش نزنه. ولی خودش به کسی نمی زنه.