انجمن های تخصصی فلش خور

نسخه‌ی کامل: خر در زبان فارسی یعنی بزرگ!
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه‌ها: 1 2 3 4
آیا میدانید خر در زبان فارسی یعنی بزرگ حتی در تخت جمشید شیراز هم در کتیبه های کوروش خر به معنی بزرگ بیان شده.
اگر باور نمی کنید مانند خر گوش یعنی گوش بزرگ و خر مگس یعنی مگس بزرگ.
در زمانی که مسلمانان از عربستان به ایران آمدند چون میخواستند ایرانی ها را مسخره کنند وقتی الاغ را میدیدندمی گفتند این خر است بهتر است.
از این به بعد به فرهنگ ایرانی خود احترام بگذاریم و از کلمات درست فارسی استفاده کنیمBig Grin
اگر کسی به شما گفت خر شما هم بگوییند ممنون شما هم گربه ایند
اشتباه می کنید خر بزرګ معنی نمیده. خر قوی معنی می ده این که خر ګوش یعنی بزرګ ګوش قضیش چیز دیګری است. هر کس بهتون ګفت خر یعنی داره توهیین می کنه . ولی شرایط داره اګر یکی بهت ګفت خر خونی یعنی شما مانند خر که خیلی سخت کوش است درس می خونی .
گفتم تو زبان فارسی باستان
فارسی باستان نداریم.
پارسی باستان داریم.
همون ببخشید
انواع خر
خر رمانتیک ,خر کیف ,خر نجیب ,خر مدرن ,خر اسراییلی ,خر حمال, خر در چمن ,خرخون ,خر زور ,خر حماسه ساز ,خر گاز سوز
(08-11-2011، 16:39)shayan1 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
[ -> ]
انواع خر
خر رمانتیک ,خر کیف ,خر نجیب ,خر مدرن ,خر اسراییلی ,خر حمال, خر در چمن ,خرخون ,خر زور ,خر حماسه ساز ,خر گاز سوز

دقیقا منظور من هم این بود.
خر می تونه به ۱۰۰۰ مفهوم باشه.
خودتون الان گفتید خرخون یعنی خون زیاد کسی که جان زیاد دارد
Big GrinBig GrinBig Grin
نه من ګفتم خر خون یعنی کسی که زیاد درس می خونه (خواندن=خون)
صفحه‌ها: 1 2 3 4