انجمن های تخصصی فلش خور

نسخه‌ی کامل: گرين گابلين و اسپايدر من از هويت مخفي يكديگر باخبر ميشوند
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
 گرين گابلين و اسپايدر من از هويت مخفي يكديگر باخبر ميشوند 1
با لحظه ای آشنا شوید كه دشمنی میان «گرین گابلین» و «مرد عنكبوتی» را برای همیشه به یك خصومت شخصی و خانوادگی تبدیل كرد!
«دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
گرین گابلین » در ابتدا شخصیت خبیثی بود كه میخواست به سردسته و رئیس تمام خلافكاران شهر نیویورك تبدیل شود. به همین دلیل سعی داشت تمام گروه های تبهكاری را به نوعی تحت كنترل خود درآورد. اما  از سوی دیگر، نویسنده و طراح كمیك های مرد عنكبوتی یعنی «دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
استن لی » و «ادیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
ستیو دیتكو » به طور ماهرانه ای هویت گرین گابلین را مخفی نگه داشته بودند و خوانندگان نمیدانستند كه زیر ماسك ترسناك او چه كسی قرار دارد. این موضوع جذابیتی بیشتر به او داده بود و خوانندگان بسیار مشتاق بودند تا بدانند گرین گابلین چه كسی است؟ (البته گفته میشود كه استن لی و استیو دیتكو بر سر اینكه گرین گابلین چه كسی باشد، با هم اختلاف نظر داشتند)
اما گرین گابلین در تمام این مدت میخواست با كشتن اسپایدرمن برای خودش شهرتی دست و پا كند ولی هر بار به نوعی از او شكست خورد. این شكست ها باعث شد تا بیش از پیش مصمم شود. حتی میتوان گفت كه گرين گابلين به جایی رسید كه انگار هیچ هدفی جز نابودی اسپایدرمن در سر نداشت و حاضر بود هر كاری بكند تا او را شكست دهد.
مدتی گذشت تا اینكه دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
شماره 39 از كمیك "مرد عنكبوتی شگفت انگیز"   در ماه اگوست  سال 1966 منتشر شد. این شماره توسط «استن لی» و طراحی نابغه به نام «دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
جان رومیتا » خلق شد و آنقدر مهم است كه در تاریخ داستان های مرد عنكبوتی ثبت شده زیرا در آن گرین گابلین   نقشه ای كشید تا هر طوری شده از هویت مخفی اسپایدرمن با خبر شود. او محلول ویژه ای درست كرد كه با استفاده از آن "حس عنكبوتی" (spider sense) اسپایدرمن را از كار بیاندازد. سپس از یك سری خلافكار خواست تا در یك دعوای ساختگی این محلول را بر ضد اسپایدرمن استفاده كنند.
اسپایدرمن خلافكاران را به راحتی شكست داد و بی خبر از همه جا داخل یك كوچه رفت تا لباسش را عوض كند  در حالیكه گرین گابلین در تعقیب اش بود! ولی اسپایدرمن به هیچ وجه متوجه تهدید یا خطری نشد زیرا حس عنكبوتی اش غیر فعال شده بود.

در هر حال گرین گابلین فهمید كه اسپایدرمن كسی نیست جز جوانی به نام «پیتر پاركر» !

سپس پیتر در حالیكه به جلوي در خانه اش رسيده بود ، ناگهان گرین گابلین را دید كه جلوی راهش قرار گرفته !!! پیتر هم كه به شدت میترسید «زن عمو می» از موضوع باخبر شود یا صدمه ببیند، سعی كرد گابلين را به جاي خلوتي بكشاند و سريعاً بر او پیروز شود ولی از آنجاییكه دستگاه های تار انداز (webshooters)  خود را به همراه نداشت، شكست خورد. گابلین هم او را به يكي از مخفيگاه هاي خود برد!
او در آنجا نقاب از صورت خودش نیز برداشت و معلوم شد كه كسی نیست جز «نورمن ازبورن» ، كارخانه دار معروف و پدر دوست صمیمی پیتر یعنی «هری آزبورن»!
در شماره بعدی (یعنی دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
شماره 40 از "مرد عنكبوتی شگفت انگیز" ) گرین گابلین سرگذشت خود را تعریف كرد و معلوم شد كه او چطور سر همكارانش را كلاه گذاشته و ماده ای شیمیایی اختراع كرده كه نیروهای جسمی و ذهنی اش را افزایش دهد اما این ماده منفجر و باعث شده تا دچار جنون شود و هویت گرین گابلین را برای خودش انتخاب نماید.
سپس پیتر موفق میشود خودش را آزاد كند و نبرد سختی میان او و گرین گابلین در میگیرد كه در نتییجه آن گرین گابلین با كابل های برق برخورد میكند و مخفیگاهش آتش میگیرد. پيتر او را از شعله های آتش نجات میدهد و در عین حال متوجه میشود كه نورمن حافظه اش را از دست داده و هیچ چیزی را به خاطر نمی آورد!  يعني نه يادش مي آيد كه خودش گرين گابلين است و نه يادش مي آيد كه پيتر اسپايدرمن است!
در پایان داستان هم میبینیم كه پیتر نزد زن عموی خود برگشته و نورمن هم روی تخت بیمارستان است در حالیكه هری به دیدارش آمده. به نظر میرسد كه همه چیز به خوبی و خوشی تمام شده. غافل از اینكه نورمن به زودی حافظه اش را به دست خواهد آورد و عزیزان پیتر ضربه خواهد زد ....
این داستان و این لحظه ماندگار از آن جهت اهمیت داشت زیرا برای اولین بار بدترین ترس های درونی پیتر پاركر را عیان كرد. در حقیقت پیتر همیشه میترسید كه اگر یكی از دشمنانش از هویت او با خبر شود چه خواهد شد و چه بر سر عزیزانش خواهد آمد؟ در هر حال، درست از زمانی كه گرین گابلین فهمید كه چه كسی زیر ماسك اسپایدرمن قرار دارد، رابطه میان آنها تا ابد تغییر كرد و بر تراژدی های زندگی مرد عنكبوتی افزوده شد.
از سوی دیگر از آنجائیكه پیتر به تازگی با «هری ازبورن» (پسر ناز پرورده «نورمن ازبورن») در دانشگاه آشنا شده بود، بلافاصله نوعی ارتباط شخصی و حتي خانوادگي ميان او و خانواده ازبورن ایجاد شد كه در طول سالیان بعد شخصی تر هم شد و سبب گردید تا گرین گابلین به دشمن شماره یك مرد عنكبوتی تبدیل شود و براي ضربه زدن به او و نزديكانش از هيچ تلاشي فروگذاري نكند.
(برای دانلود این داستان دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
اینجا را كلیك كنید)

لازم به ذكر است كه در سریال "دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
اسپایدرمن: مجموعه كارتونی" (Spider-Man: the Animated Series) و در اپیزود  41، این داستان مورد اقتباس قرار گرفته است:

روی جلد شماره 39 كمیك "مرد عنكبوتی شگفت انگیز" نیز بسیار مشهور و تاریخی است:

طراحان مختلفي بارها به تصوير بالا ادای احترام كرده اند:
UndecidedUndecidedUndecidedUndecidedBlushBlush