انجمن های تخصصی فلش خور

نسخه‌ی کامل: سوال و جواب: آئمها، تن به ۱۰
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
آئمها عضو قدیمی گروه تن به ۱۰ که چندی پیش از رپ و موسیقی خداحافظی کرد، بتازگی سوال و جوابی از خود منتشر کرده است. وی سعی کرده است به سوالاتی که اکثریت هوادارانش دارند پاسخ دهد. نکته قابل توجه، امکان بازگشت آئمها به رپ است که در این سوال و جواب به آن اشاره شده است.

قبل از تشکیل تن به ده کار موزیک میکردی؟
آره من از سال ۲۰۰۱ یه گروه رپ آلمانی داشتم تا ۲۰۰۵

چرا از تن به ده جدا شدی؟ رک و راست بگو
از تن به ده جدا نشدم، از رپ جدا شدم! اینو خیلی جاها میخونم ولی اشتباست، چون مثل استعدادایی که اومدن تو تن به ده و بعد از یه مدت رفتن نیستم. من تن به ده رو ۹ سال پیش استارتشو با آلفا و موتی و علی تن زدم، مارو با بقیه اشتباه نگیرین. وقتی یه چیزیرو بنیانگزارش باشی نمیشه ازش خارج بشی و کسیم نمیتونه بیرونت کنه. برای مثال من نمیتونم این اجازه رو به خودم بدم و بگم آلفا دیگه جزو تن به ده نیست چون دیگه نمیخواد بخونه! ما با هم تو تن به ده بزرگ شدیم.
ممکنه که من دیگه نخونم ولی همیشه یه تن به ده هستم. اگر جایی غیر از اینا گفته شده یا بشه مطمئن باشین که اطلاعات غلطه.

دلیل اینکه رپو گذاشتم کنار، اختلاف نظر شدید تو کار گروهی و طرز مدیریت پیج تن به ده بود که این اواخر خیلی اذیت میکرد. از طرفیم زندگی خارج از موزیک و کمبود وقت آزاد باعث ناهماهنگی کاری تو گروه میشد. شرایط رپ فارسم جوریه که شخصاً توش پیشرفت رو به اون صورت نمیبینم. از نظر من در حال حاضر فقط واسه سرگرمی خوبه.

بازهم مسابقات استعداد یابی دارین؟؟
حتماً نباید مسابقه بزاریم واسه استعدادیابی، هرکی فکر میکنه کارش خوبه بفرسته برامون گوش میدیم اگر خوب بود، برای مراحل بعد بهش اطلاع میدیم.

چرا آلبومتون نیومد؟
چون وقت آزاد خیلی کم داریم برای کامل کردن آلبوم، هنوز خیلی کار داره, اکثر آهنگا نصفه کاره مونده

رابطتون با زدبازی چطوره؟ فیت نمیدین؟
رابطتون نرماله، با جی جی بعضی وقتا مینویسم، صحبت جدی برای فیت نداشتیم هنوز

چرا آئمها زیادی بیزی شده؟
lol

بخوام با خودت همکاری داشته باشم (فیت بدم ) چقدر هزینه داره ؟؟ چه طوریه؟
هزینه نداره هرکی کارش قوی و جدید باشه خوشم بیاد باهاش کار میکنم، فقط باید ۲ تا کار نمونه برام بفرسته

اصلا به نظرت با این شرایطی ک واسه تن به ده به وجود اومده میتونن ادامه بدن؟
معلومه که میتونه ادامه بده! مهدی و علی و رضا آماده واسه کارای بعدین٬ حالا شاید منم ملحق شدم

تا حالا کسی رو از دس دادی؟
آره ولی اونم منو از دست داده

چرا سقف خونه هارو تو شمال شیب دار میسازن؟
چون نتونی بری بالا پشت بوم کفتربازی

چرا با تی ام بکس دیگه کار نمیکنی؟ اون آهنگ خوب گرفت.
چون سبکشون به سبک من نمیخوره، اون آهنگم یه شب دوره هم بودیم به شوخی نیم ساعته یه چیزی نوشتیم ضبط کردیم، اصلاً فکرشو نمیکردیم تا اون حد بترکونه

از نظر تو بهترین رپر فارس کیه؟
نمیشه گفت کی بهترینه، چون هر کسی توانایی و خصوصیات خودشو داره. شاید عجیب باشه ولی من زیاد رپ گوش نمیدم، بیشتر بیت یا آهنگای بدون خواننده گوش میدم

با سزار مشكلي داری؟
اگه مشکلی بوده اختلاف نظر بوده که خوب تو هر گروهی هست. کلاً کار گروهی خیلی سخته چون یه چیزایی هست که تو چهارچوب گروه باید رعایت بشه اگر نشه مشکل به وجود میاد. یکی از دلایل جدایی استعدادایی که تازه وارد گروه میشن همینه، واسه همین ترجیح میدن بعد از یه مدت دوباره مستقل بشن.
من زیاد رابطه با پرهام و پوریا نداشتم اکثراً با رضا در تماس بودن، جفتشون واسه گروه زحمت کشیدن مخصوصاً پرهام.

مشکلتون با عرفان چیه؟ چرا سوگند تو مصاحبه تلویزیونیش راجعبه بیوگرافی کاریش و آهنگ خاله زنک اسمی از تن به ده نیاورد؟
باید پرسید مشکل اون با ما چیه؟ شروع این بازی با خاله زنک بازیه خودشو اطرافیاش بود.

اونم معلومه دیگه با کی نشسته، جوگیر شده، حالا گذشته از همکاریا و رفت و آمدایی که با تن به ده داشته، آهنگ خاله زنکِ ایشون بیت و میکس مسترش از موتی بوده، به نظرم خیلی حرکت ضایعیه که همهٔ کارای آهنگتو یکی برات انجام بده بعد تو اسمشو نیاری.

بازم آهنگ میخونی؟
موزیک همیشه منو دنبال میکنه منم موزیکو دنبال میکنم، اگر وقتم یکم آزادتر بشه و تو مودش باشم ایده تو ذهنم زیاده واسه آهنگ.

اشتراک...؟