انجمن های تخصصی  فلش خور
فهرست بزرگترین امپراطوری های جهان - نسخه‌ی قابل چاپ

+- انجمن های تخصصی فلش خور (http://www.flashkhor.com/forum)
+-- انجمن: علم، فرهنگ، هنر (http://www.flashkhor.com/forum/forumdisplay.php?fid=40)
+--- انجمن: تاریخ (http://www.flashkhor.com/forum/forumdisplay.php?fid=34)
+--- موضوع: فهرست بزرگترین امپراطوری های جهان (/showthread.php?tid=3809)

صفحه‌ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28

RE: فهرست بزرگترین امپراطوری های جهان - SABER - 26-02-2012

نقل قول: البته من مستندش رو دیدم که به نظرم کاملاً دقیق و موشکافانه بود. تو اون مستند بزرگترین دلایلش که از نظر من هم صحیح است، نقص کلی ابنیه تخت جمشید و پاسارگاد و ... هستش.
این شخص هم برای خودش نظریه پرداز است مثل شما.

چیزی که در تاریخ ثبت شده و قابل استناد است مدرک و میزان سنجش است.

RE: فهرست بزرگترین امپراطوری های جهان - FARID.SHOMPET - 26-02-2012

نقل قول: کدام پاسخ آثا باستانی رو اگه آتیش هم بزنی باز اثارش میمونه ما از دوران هخامنشیان حتی اینهارو هم نداریم
من این رو ګفتم؟؟؟؟ حتما باید با یک بنای بسیار بزرګ تاریخ ثابت بشه؟؟؟ من در مورد کتابخانه ها ګفتم که به دست عرب ها و مغول ها اتش زده شد.
اثار باستانی روم خیلی بیشتر است چون معماری بیشتری کردن و بیشتر از ما برای ساخت بنا ها تلاش کردن. که این منطقی است.
مهم ترین اثار باستانی ما در دوره هخامنشیان همان تخته جمشید است و مکان های اطراف ان.

RE: فهرست بزرگترین امپراطوری های جهان - اورمان - 26-02-2012

نقل قول: اثار باستانی روم خیلی بیشتر است چون معماری بیشتری کردن و بیشتر از ما برای ساخت بنا ها تلاش کردن. که این منطقی است.
مهم ترین اثار باستانی ما در دوره هخامنشیان همان تخته جمشید است و مکان های اطراف ان
آثار باقی مونده از هخامنشیان حتی قلبل مقایسه با کوچکتری امپراطوریهای دوران باستان هم نیست
این عجیب نیست؟ (البته منظور من این نیست که هخامنشیان وجود نداشتندا)
نقل قول: این شخص هم برای خودش نظریه پرداز است مثل شما
صابر این حرفای بچه گونه چیه میزنی آره من نظریه پردازم
این مساله ربطی به بحثمون نداره که تو اگه اطلاعات داری جواب شبهات منو بده اگه نداری بگو من اطلاعات کافی ندارم

نقل قول: آثار باقی مونده از هخامنشیان حتی قلبل مقایسه با کوچکتری امپراطوریهای دوران باستان هم نیست
این عجیب نیست؟ (البته منظور من این نیست که هخامنشیان وجود نداشتندا)
خوب این یک سوال دیگه است که اگر واقعا برات سوال است و از رو تعصب فقط برای عیب پیدا کردن و تخریب نپرسیده باشی باید بری و جوابش رو شیدا کنی .

ولی عظمت و شکوه هخامنشیان و برتر بودن ان ها از روم مطلبی مستند در تاریخ است(البته اگر تاریخ بدانی!).

راستی مثل اون (درباره چنگیز) زود نگیرین این تاپیکو ببندین ها داریم بحث میکنیم

چه بحثی؟
عادت شماست واضحات و اثبات شده ها در تاریخ را رو هوا و شکمی رد کنی.

بحث در این مورد بی معنی است چون مستند در تاریخ است و شما و من در حدی نیستیم ردش کنیم.

RE: فهرست بزرگترین امپراطوری های جهان - Azarbayjanliam - 26-02-2012

(26-02-2012، 16:03)فرید_کامیاب نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

اهان پس اقای azarbayjanliam تاکیید دارن بر این که مغول ها و عرب ها کتابخانه های ما رو نسوزاندن(که مدرکی نداره و توی هیچ کتابی چنین چیزی نوشته نشده). و این که این اقا تاکیید دارن که خودشان راست میګن و تاریخ و تاریخنویسان دروغ.

نه واقعاً،غیر اینه؟

بابا ، چطور شد که رضاشاه کتابخانه های آذربایجان رو که پر از منابع ارزشمند ترکی بود رو سوزوند و هیچ کی ازش خبر نداره و حرفش هم نمیزنه، ولی شما با حرفهای پر از شبهه تون میخواید نواقصتون رو گردن عربها و مغول ها بندازین؟

RE: فهرست بزرگترین امپراطوری های جهان - 1939 - 26-02-2012

تنها تخت چمشید از ان دوره باقی نماده
ارگ بمم برای ان دوره است(ارگ بم مال500پیش از میلاد است یعنی هم دوره هستن)
و همچنین اثار زیبایی که در شوش موجود است

نقل قول: خوب این یک سوال دیگه است که اگر واقعا برات سوال است و از رو تعصب فقط برای عیب پیدا کردن و تخریب نپرسیده باشی باید بری و جوابش رو شیدا کنی .
من هزار بار گفتم و بازم میگم من مسائل علمی رو با تعصب قاطی نمیکنم
من عاشق آثار معماری هستم
بیشتر آثار معماری ایران و چند تا کشور همسایه رو از نزدیک دیدم
بقیه رو هم عکساشو دیدم مثل همه شما
اما یک چیز عجیبی وجود داره
ما که ادعای بسیار زیادی داریم آثار باقی مونده تو کشور ما قابل مقایسه با بسیاری از کشورها نیست از ترکیه اردن سوریه لبنان گرفته تا هند چین اندونزی تایلن اروپا هم که دیگه هیچی

RE: فهرست بزرگترین امپراطوری های جهان - 1939 - 26-02-2012

(26-02-2012، 16:21)azarbayjanliam نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

(26-02-2012، 16:03)فرید_کامیاب نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

اهان پس اقای azarbayjanliam تاکیید دارن بر این که مغول ها و عرب ها کتابخانه های ما رو نسوزاندن(که مدرکی نداره و توی هیچ کتابی چنین چیزی نوشته نشده). و این که این اقا تاکیید دارن که خودشان راست میګن و تاریخ و تاریخنویسان دروغ.

نه واقعاً،غیر اینه؟

بابا ، چطور شد که رضاشاه کتابخانه های آذربایجان رو که پر از منابع ارزشمند ترکی بود رو سوزوند و هیچ کی ازش خبر نداره و حرفش هم نمیزنه، ولی شما با حرفهای پر از شبهه تون میخواید نواقصتون رو گردن عربها و مغول ها بندازین؟
چه ربطییییییییییی داره