انجمن های تخصصی  فلش خور
گفتگوی آزاد || نسخه ۳۷2 - نسخه‌ی قابل چاپ

+- انجمن های تخصصی فلش خور (http://www.flashkhor.com/forum)
+-- انجمن: مسائل متفرقه (http://www.flashkhor.com/forum/forumdisplay.php?fid=18)
+--- انجمن: گفتگوی آزاد (http://www.flashkhor.com/forum/forumdisplay.php?fid=19)
+---- انجمن: بحث و گفتگو (http://www.flashkhor.com/forum/forumdisplay.php?fid=36)
+---- موضوع: گفتگوی آزاد || نسخه ۳۷2 (/showthread.php?tid=287187)

RE: گفتگوی آزاد || نسخه ۳۷2 - ابراهیم هادی - 17-07-2020

(17-07-2020، 2:12)sh.99 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

(17-07-2020، 2:07)ابراهیم هادی نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

(17-07-2020، 1:53)sh.99 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

(17-07-2020، 1:49)ابراهیم هادی نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

(17-07-2020، 1:39)sh.99 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

@ابراهیم هادی

من نمیگم اشکالات دولت ربط به دین داره .من میگم هر حرفی از هرکسس قابل استناد نیست!
بله قران و دین گسترده اس و شامل یک دوره خاص نیست ولی برداشت و تحلیل انسان از قران برای یه دوره خاصی هست بعدش به هاطر افزایش سواد و خیلی مسایل مجبور به تغییرن
من حس میکنم شما اصلا متوجه منظورم نمیشین.__.

البته  نماز یه سری فواید پزشکی هم داره

من ضمنی اینو برداشت کردم که خیلی هم قریب به ذهن بود

اینکه  در ذهن رو ببندیم غلطه چون هر حرف از هر کسی از پنجره میاد باید بررسی کرد

اینم بگم حرف زیر و رو دارد علمیش میشه دلالت التزامی من تو اون هم وارد شدم 

اما این که میگید خیلی از مسائل مجبور به تغییرن باید توضیح بدید این جور مخاطب میگه علم بالاتر دینه دین برا عقب مونده هاست باید منظور رو واضح کنید که قصد ما متشابهات هست که به هر دلیلی واضح نشده نه پایه کار 

بله فواید پزشکی هم براش گفتن 

معلومه حوصلتون سر رفته Telegh_01

من گفتم تغییر نگفتم رد یا ضدش! مثلا قبلا با کالا خریدو فروش میکردن الان با اسکناس پس قوانین شرعی و قانونی در این دوحالت فرق داره!
دین برا عقب مونده ها نیست .دین فقط دستور زندگیه .هر کالایی میخریم دفترچه راهنما داره .دین درواقع دفترچه راهنمای زندگیه

من کلا بحث رو دوست دارمD:

منم گفتم واضح بگید چون تغییر لفظ عامه من نگفتم حرف شما آینه که دین برا عقب مونده هاست گفتم ضمنی این طور برداشت میشه 
گمان کنم هم نظر شدیم
اما خرید فروش قانون بیع اینه که ثمن و مثمن معلوم باشه مالیت داشته باشه و......
مالیت داشته باشه یعنی ارزش چه یه کالا چه یه سکه  چه یه ارزش معنوی -البته این توش اختلافه- چی تغییر کرد؟ قانون یا ابزار؟ گمان کنم حرف ما تو قانون بود 

بله همینطوره

بالاخره یک سری قانون تغییر کرد (بازم میگم تغییر نه رد و تکذیب!) نمیشه گفت اقتصاد این دوران با اقتصاد اون موقع یکی بود!صنعت بانکداری و انواع موسسات خب قانونای خاص خودشو داره ک صددرصد اون دوران مشکلات الان و نداشت!
دقیقا 
اقتصاد الان با اقتصاد اون موقع فرق داره 
منظورم قانون شرع بود مثلا بیمه تحت عنوان قانون شرعی صلح میاد البته بعضی مستقل حسابش کردن چیزی تغییر نکرد که دقت کنید نمیشه چیزی به دین اضافه کرد تنها کاری که میشه کرد مصداق شناسی هست حرفم اینه که اتفاقات جدید رو میشه با قانون دین تطبیق داد بگیم این اونه اسمش عوض شده چیزی هم غیر دینی داشت بکنیم ازش

RE: گفتگوی آزاد || نسخه ۳۷2 - Đęąđ.ğïřł - 17-07-2020

(17-07-2020، 2:22)ابراهیم هادی نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

(17-07-2020، 2:12)sh.99 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

(17-07-2020، 2:07)ابراهیم هادی نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

(17-07-2020، 1:53)sh.99 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

(17-07-2020، 1:49)ابراهیم هادی نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

من ضمنی اینو برداشت کردم که خیلی هم قریب به ذهن بود

اینکه  در ذهن رو ببندیم غلطه چون هر حرف از هر کسی از پنجره میاد باید بررسی کرد

اینم بگم حرف زیر و رو دارد علمیش میشه دلالت التزامی من تو اون هم وارد شدم 

اما این که میگید خیلی از مسائل مجبور به تغییرن باید توضیح بدید این جور مخاطب میگه علم بالاتر دینه دین برا عقب مونده هاست باید منظور رو واضح کنید که قصد ما متشابهات هست که به هر دلیلی واضح نشده نه پایه کار 

بله فواید پزشکی هم براش گفتن 

معلومه حوصلتون سر رفته Telegh_01

من گفتم تغییر نگفتم رد یا ضدش! مثلا قبلا با کالا خریدو فروش میکردن الان با اسکناس پس قوانین شرعی و قانونی در این دوحالت فرق داره!
دین برا عقب مونده ها نیست .دین فقط دستور زندگیه .هر کالایی میخریم دفترچه راهنما داره .دین درواقع دفترچه راهنمای زندگیه

منم گفتم واضح بگید چون تغییر لفظ عامه من نگفتم حرف شما آینه که دین برا عقب مونده هاست گفتم ضمنی این طور برداشت میشه 
گمان کنم هم نظر شدیم
مالیت داشته باشه یعنی ارزش چه یه کالا چه یه سکه  چه یه ارزش معنوی -البته این توش اختلافه- چی تغییر کرد؟ قانون یا ابزار؟ گمان کنم حرف ما تو قانون بود 

بله همینطوره

بالاخره یک سری قانون تغییر کرد (بازم میگم تغییر نه رد و تکذیب!) نمیشه گفت اقتصاد این دوران با اقتصاد اون موقع یکی بود!صنعت بانکداری و انواع موسسات خب قانونای خاص خودشو داره ک صددرصد اون دوران مشکلات الان و نداشت!
دقیقا 
منظورم قانون شرع بود مثلا بیمه تحت عنوان قانون شرعی صلح میاد البته بعضی مستقل حسابش کردن چیزی تغییر نکرد که دقت کنید نمیشه چیزی به دین اضافه کرد تنها کاری که میشه کرد مصداق شناسی هست حرفم اینه که اتفاقات جدید رو میشه با قانون دین تطبیق داد بگیم این اونه اسمش عوض شده چیزی هم غیر دینی داشت بکنیم ازش
بله اصل دین هیچ وقت تغییر نمیکنه

ساعت ۴ شد D;:
صحبت و گپ خیلی خوبی بود
اگه کاری ندارید من برم دیگ:}
شب خوش

RE: گفتگوی آزاد || نسخه ۳۷2 - ابراهیم هادی - 17-07-2020

(17-07-2020، 2:24)sh.99 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

(17-07-2020، 2:22)ابراهیم هادی نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

گمان کنم هم نظر شدیم

بله همینطوره

دقیقا 
بله اصل دین هیچ وقت تغییر نمیکنه

ساعت ۴ شد D;:
صحبت و گپ خیلی خوبی بود
اگه کاری ندارید من برم دیگ:}
شب خوش
شب بخیر 
یه حسی میگه پشت این حرفتون اه چه آدم نچسبی بود هستTelegh_01
امیدوارم حرفامون مفید بوده باشه 

RE: گفتگوی آزاد || نسخه ۳۷2 - BIG-DARK - 17-07-2020

بچه ها فردا تولدمه تبریک نمیگید

Dodgy

RE: گفتگوی آزاد || نسخه ۳۷2 - شـــقآیــق - 17-07-2020

سلام بر غزلللللللللللللللللللللللللللللللل4xv
@ρσєѕɪ
حوصله نداشتم پ خ بیامcof

غزل کجا رفتیییییییییییcry2cry2cry2cry2cry2

RE: گفتگوی آزاد || نسخه ۳۷2 - ᴀᴡᴀʏᴀᴜʀᴏʀᴀ - 17-07-2020

سلامممممم*-*

RE: گفتگوی آزاد || نسخه ۳۷2 - ρσєѕɪ - 17-07-2020

(17-07-2020، 11:34)ֆɦǟɢɦǟʏɛɢɦ نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

@ρσєѕɪ
حوصله نداشتم پ خ بیامcof

سلام بر شق ^^
با عنواناي قشنگت منتظرت بودم حيف شد ):

+سلام اناهيد (:

RE: گفتگوی آزاد || نسخه ۳۷2 - ᴀᴡᴀʏᴀᴜʀᴏʀᴀ - 17-07-2020

(17-07-2020، 11:57)ρσєѕɪ نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

(17-07-2020، 11:34)ֆɦǟɢɦǟʏɛɢɦ نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

@ρσєѕɪ
حوصله نداشتم پ خ بیامcof

سلام بر شق ^^

+سلام اناهيد (:

خوبی جانم:)

RE: گفتگوی آزاد || نسخه ۳۷2 - شـــقآیــق - 17-07-2020

(17-07-2020، 11:57)ρσєѕɪ نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

@ρσєѕɪ
حوصله نداشتم پ خ بیامcof

سلام بر شق ^^

+سلام اناهيد (:

چطورییییییییی Big Grin
ایندفه با خاله سوسکه میام25r3025r3025r30

RE: گفتگوی آزاد || نسخه ۳۷2 - ρσєѕɪ - 17-07-2020

(17-07-2020، 12:02)ραяα∂σχ نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

@ρσєѕɪ
حوصله نداشتم پ خ بیامcof

سلام بر شق ^^

+سلام اناهيد (:

خوبی جانم:)
من عاليم تو خوبي عزيزم ؟ ^^