انجمن های تخصصی  فلش خور
جــــــآم جــــهـــآنــی ۲۰۱۴ تـآ ۲۰۲۲ بـآ فـــلــشــخـــور - نسخه‌ی قابل چاپ

+- انجمن های تخصصی فلش خور (http://www.flashkhor.com/forum)
+-- انجمن: مسائل متفرقه (http://www.flashkhor.com/forum/forumdisplay.php?fid=18)
+--- انجمن: فوتبال و سایر ورزش ها (http://www.flashkhor.com/forum/forumdisplay.php?fid=20)
+--- موضوع: جــــــآم جــــهـــآنــی ۲۰۱۴ تـآ ۲۰۲۲ بـآ فـــلــشــخـــور (/showthread.php?tid=126178)

صفحه‌ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39

کی‌روش: ایران صاحب احترام بین‌المللی شد/در فوتبال خداحافظی معنا ندارد - ☼آریا☼ - 28-06-2014

جــــــآم جــــهـــآنــی ۲۰۱۴ تـآ ۲۰۲۲ بـآ فـــلــشــخـــور 30

کارلوس کی‌روش در جمع خبرنگاران گفت:‌ قبل از اینکه به اینجا بیاییم حضور تیم ملی را در جام جهانی بررسی کردیم و فهمیدیم که عملکرد فوق‌العاده‌ای داریم واقعاً فکر می‌کنم نتایجی که به دست آمد به خصوص مقابل آرژانتین می‌توانست بهتر باشد و باید بهتر هم می‌شد.

وی ادامه داد: در کل فکر می‌کنم بازیکنان فوق‌العاده بودند و باید همگان به آنها احترام بگذارند و از آنها قدردانی کنند. مهم‌ترین دستاوردم از جام جهانی این بود که از قبل از حضور در این رقابت‌ها هیچ‌کس در مورد ایران صحبت نمی‌کرد اما ما توانستیم بعد از این رقابت‌ها یک احترام بین‌المللی به دست آوریم. این وظیفه ما در زندگی و فوتبال است تا هر روز بتوانیم جایگاه تیم ملی را ارتقا ببخشیم.

وی گفت: همین‌جا بهترین آرزوها را برای تک‌تک شهروندان به خصوص هواداران فوتبال دارم واقعاً می‌خواهم از عمق قلبم از همکاری بازیکنان تشکر کنم و تا آخر عمر تلاشها و این همکاری در قلبم خواهد ماند.

سرمربی تیم ملی فوتبال گفت: درآخری از فدراسیون و مخصوصاً آقای کفاشیان تشکر می‌کنم که این فرصت بزرگ را 3 سال پیش به من داد تا سرمربی تیم ملی شوم.

وی در پاسخ به این سوال که معنای این جمله خداحافظی او از تیم ملی است، گفت:‌ در فوتبال خداحافظی وجود ندارد وقتی همیشه در صلح به سر می‌بری.سفر فوق‌العاده‌ای داشتیم و همه چیز بسیار زیبا بود اگر از مد فوتبالی نتوانستم یک سری تصمیمات را اجرا کنم و یک سری موافق من نبودند از آنها عذرخواهی می‌کنم اما این فوتبال است و بار دیگر از صمیم قلب از همه کسانی که ما را حمایت کردند تشکر می‌کنم.

به گزارش فارس‏، کی روش همچنین در جای دیگری در مراس استقبال اظهار داشت: خدمت وزیر ورزش که به نمایندگی از دولت اینجا هستند و مسئولان فوتبال ایران و تمام دست‌اندرکاران و خانواده‌های فوتبالیست‌ها سلام عرض کرده و به آنها خوش‌آمد می‌گویم. تشکر ویژه‌ای دارم از وزیر ورزش که امروز زحمت کشیده و به جمع ما آمد و از جانب تک‌تک بازیکنان تیم ملی از شما تشکر می‌کنم و خوشحالم که با اعتماد شما هواداران توانستیم در جام جهانی افتخارآفرین باشیم غرورتان را حفظ کنیم.

کی‌روش گفت: بنا به تجربه سالیان درازی که در فوتبال بوده‌ام باید اعلام کنم که در ایران باشگاه‌های مانند رئال مادرید و کورکیانس را نداریم اما یک چیز داریم و آن هم عشق و محبت است و ما با وجود این عشق و علاقه به فوتبال امروز اینجا هستیم.

کی‌روش گفت:‌در آخر می‌خواهم تشکر کنم از همه کسانی که در طول مسیر تا جام جهانی با ما بودند و این فرصت را نداشتند تا در برزیل ما را همراهی کنند.

دونده‌ترین بازیکنان جام‌جهانی معرفی شدند/ عملکرد متفاوت مولر، نیمار و مسی - ☼آریا☼ - 28-06-2014

اسامی دونده‌ترین بازیکنان جام‌جهانی 2014 برزیل معرفی شد و در این میان مایکل بردلی هافبک تیم ملی آمریکا با 38 کیلومتر دونده‌ترین بازیکن جام در مرحله گروهی لقب گرفت.

پس از این بازیکن مارسلو دیاز از شیلی با 36.7 کیلومتر در جایگاه دوم قرار گرفت و فایزولین از روسیه با 35.8 در رده سوم قرار دارد.

در این میان جدیناک از استرالیا با 35.4 کیلومتر چهارم است و کوکورین از روسیه با 35.3 در رده پنجم ایستاده است.

بسیچ از بوسنی با 34.9، کو از کره جنوبی با 34.7، لام از آلمان با 34.6، پیانیچ از بوسنی با 34.5 و کروس از آلمان با 34.4در رده‌های ششم تا دهم قرار دارند.

نکته جالب در این میان عملکرد متفاوت ستارگان و گلزنان برتر جام تا به اینجای کار بود.

توماس مولر، نیمار و لیونل مسی هر کدام 4 گل به ثمر رسانده‌اند؛ اما شرایط متفاوتی از خود به نمایش گذاشتند.

مهاجم ژرمن ها در سه دیدار اخیر آلمان 33.9 کیلومتر دوید، نیمار ستاره برزیل 27.3 کیلومتر دوندگی داشته و لیونل مسی 22.3 کیلومتر در میان گلزنان برتر کمترین دوندگی را به خود اختصاص داده است.

کریستیانو رونالدو هم که با پرتغال از این مسابقات وداع کرد، 28.2 کیلومتر را از خود برجا گذاشته است.

درخواست تیموریان از تاج برای ماندن کی‌روش - ☼آریا☼ - 28-06-2014

پس از پایان استقبال از ملی‌پوشان آندرانیک تیموریان به سمت مهدی تاج رفته و حدود 20 دقیقه با وی مشغول گفت‌وگو شد.

تیموریان در این صحبت‌ها از سوی تمام بازیکنان تیم ملی از تاج درخواست کرد تا شرایط را به گونه‌ای فراهم کند تا کارلوس کی‌روش بتواند همچنان به عنوان سرمربی تیم ملی کشورمان بماند و به کار خود ادامه دهد.

ظاهرا تیموریان این درخواست را از سوی تمام بازیکنان به تاج مطرح کرده و خواستار ادامه همکاری کی‌روش با تیم ملی فوتبال ایران شد.

بیک‌زاده: سرمان را بالا می‌گیریم و به این تیم افتخار می‌کنیم - ☼آریا☼ - 28-06-2014

هاشم بیک‌زاده در مراسم استقبال از تیم ملی گفت: تمام تلاش‌مان را کردیم و فکر می‌کنم مردم راضی باشند. ما سرمان را بالا می‌گیریم و به این تیم افتخار می‌کنیم.

وی افزود: تمام مردم ایران دیدند که چطور با نیجریه و آرژانتین که از بهترین های دنیا بودند بازی کردیم و همه ایران تلاش و غیرت بازیکنان تیم ملی را دیدند.

بیک‌زاده گفت: از اینکه توانستیم مردم را خوشحال کنیم، خوشحالم و امیدوارم تیم ملی همیشه اینطور با افتخار بازی کند.

قوچان‌نژاد: ٩٠درصد زحمات تیم ملی به گردن کی‌روش بود - ☼آریا☼ - 28-06-2014

رضا قوچان‌نژاد در مراسم استقبال از تیم ملی در جمع خبرنگاران گفت: باید به تیم ملی ایران افتخار کرد ما توانستیم تنه به تنه آرژانتین بزنیم و خدا را شکر نمایش خوبی از خود ارائه کنیم و همگان به این تیم امید پیدا کردند.

وی افزود: 90 درصد زحمات تیم ملی بر گردن کارلوس کی‌روش بود و هرچقدر از او تشکر کنم کم است. افتخار می‌کنم مربی مثل کی‌روش سرمربی‌مان بود و گلم در جام جهانی را به او تقدیم می‌کنیم.

قوچان‌نژاد در مورد ماندن کی‌روش گفت: از جانب خودم می‌گویم برای ما باعث افتخار است که او بماند کی‌روش واقعاً محبوب و حرفه‌ای است و امیدوارم در تیم ملی همچنان بماند.

مهاجم تیم ملی در مورد آینده خود گفت: 20 ساعت در هواپیما بودم و خیلی به این مسائل فکر نمی‌کنم اما به زودی تیم خود را انتخاب خواهم کرد.

وی در مورد اینکه آیا پس از جام جهانی برای او حسرتی باقی نماند، گفت: بعد از بازی با بوسنی از اینکه اوت شدیم ناراحت بودم اما باید افتخار کنیم چون زحمت‌مان را کشیدیم و خوب کار کردیم چون کی‌روش یک تیم پرافتخار درست کرد شاید یک امتیاز کسب کردیم اما با توجه به امکاناتی که داشتیم این یک امتیاز هم کار بزرگی بود.

وی گفت: اگر مقابل آرژانتین داوری پنالتی را می‌گرفت و گل دوم بوسنی که آفساید بود را هم داور آفساید اعلام می‌کرد 100 درصد شرایط دیگری پیدا می‌کردیم.

پاسخ کوبنده استاد نکونام: مسی را ببینید، گریه می کنید!/ افتخار می کنم پیراهنش را گرفت - Nazanin♥Xavi - 28-06-2014

استاد جواد نکونام در مورد حرکت عجیب خود که گرفتن پیراهن مسی در بازی ایران و آرژانتین بود ، توضیحاتی را داد که به حدی کوبنده بود که همه منتقدان وی سر به بیابان گذاردندی و پشیمان گردیدندی!
کاپیتان تیم ملی ایران در شبی که تمرکز ۷۰ میلیون ایرانی روی بازی ایران و آرژانتین بود، به جای فکر کردن به عرق ملی به موضوع بی ارزشی مثل گرفتن پیراهن مسی فکر می کرد. وی برای توجیه بی تعصبی خود گفت گفت:” در این مورد قبلاً صحبت کردم ۶ سال در اسپانیا حضور داشتم و اصلا پیراهن مسی را از او نگرفتم. در سال ۲۰۰۶ و زمانی که جوانتر بودم و عشق لباس گرفتن داشتم هیچ وقت این کار را نکردم. لباس خود من ارزش بالایی دارد در دیدار مقابل آلمان با هیچ فردی لباسم را تعویض نکردم مقابل برزیل هم همین شرایط را داشتم. این چیزها برایم کوچک است.”

وی افزود : “حتی اگر لباس مسی را گرفته باشم این مسئله برایم افتخار دارد. همین کسی که از من ایراد می‌گیرد اگر جلویم بیاید برای دریافت لباسم خواهش می‌کند و اگر مسی را ببیند به گریه می‌افتاد افتخاراتی که من به دست آوردم بسیار زیاد است و افرادی می‌توانند در مورد من حرف بزند که بخشی از افتخاراتم را داشته باشند.بحث شخص خاصی را نمی‌کنم و صحبت کلی است. باید به ایران و نتایجی که گرفتیم همه احترام بگذارند کسی فکر نمی‌کرد به جام جهانی برویم اما ما رفتیم و روسیاهی به برخی ماند و در جام جهانی توانستیم خوب عمل کنیم. “

رکورد جدید رونالدو - Nazanin♥Xavi - 28-06-2014

کریستیانو رونالدو با گلزنی در برابر غنا موفق شد به رکوردی دیگر دست یابد . آقای گل تاریخ تیم ملی پرتغال در شب پیروزی تلخ تیمش مقابل غنا در ششمین تورنمنت مهم متوالیش در تیم ملی موفق به گلزنی شد .

کریستیانو رونالدو با گلزنی در برابر غنا موفق شد به رکورد کلوسه و کلینزمن دست یابد . در واقع کریستیانو رونالدو در شش تورنمنت مهم پیاپی برای تیم ملی کشورش گلزنی کرده است . او در یورو 2004 ، جام جهانی 2006 ، یورو 2008 ، جام جهانی 2010 ، یورو 2012 گلزنی کرده بود و با گلی که امشب زد برای ششمین بار متوالی در یک تورنمنت مهم در رده ملی گلزنی می کند

زندگی جنسی بازیکنان در جام‌جهانی و دغدغه مربیان - *VENUS* - 28-06-2014

خبرگزاری پارس فوتبال- جام جهانی فوتبال به نیمه راه خود رسیده است . مسابقاتی که از 12 ژوئن شروع شده و تا 13 جولای ادامه خواهد داشت. روزنامه موندودپورتیوو به یک موضوع حاشیه ای جالب در جریان جام جهانی پرداخته است. زندگی جنسی بازیکنان حاضر در این جام. این گزارش را اینجا بخوانید:
زندگی جنسی بازیکنان حاضر در این جام که بعضا تا 40 روز را باید در اردوهای تیم ملی بمانند تبدیل به یکی از دغدغه های اصلی مربیان حاضر در این جام شده است. برخی به بازیکنان خود اجازه این کار را داده اند و برخی هم خیر.
به طور مثال اسکولاری سرمربی برزیل به بازیکنان خود این احازه را داده است که در روزهای استراحت ؛ در کنار همسر و یا نامزد خود حضور داشته باشند . این بازیکنان البته به گفته اسکولاری تنها مجازند تا رابطه جنسی سنتی داشته باشند و از انجام کارهای به زعم خودش آکروباتیک بپرهیزند.
دل بوسکه و یواخیم لو به بازیکنان خود در طول رقابتها برای چند ساعت اجازه فعالیت جنسی می دادند که البته روز قبل از مسابقه این کار ممنوع بود. مربیان تیم های آمریکا ،استرالیا ، ایتالیا ، انگلیس ، سوئیس ، هلند و اروگوئه هیچگونه ممنوعیتی برای بازیکنان خود در این زمینه ایجاد نکرده اند .
 همچنین هستند مربیانی که یکسری محدودیت های عجیب برای بازیکنان خود در زمینه فعالیت جنسی ایجاد کرده اند.
بطور مثال مربی نیجریه فقط به بازیکنان متاهل خود اجازه این کار را داده است. دیدیه دشان مربی فرانسه نیز در هفته، یک روز را برای بازیکنان خود در نظر گرفته که بتوانند به امور جنسی خود بپردازند. او در این مورد گفت:" نمی خواهم بازیکنان من تصور کنند که در اردو ایزوله شده اند. "
از طرفی؛ هستند مربیانی که برای تحریک و تهییج بازیکنان خود فعالیت جنسی را هدف قرارداده اند. مارک ویلموتس مربی بلژیک به بازیکنان خود گفته است که در صورت رسیدن به نیمه نهایی اجازه می دهد تا همسر یا نامزد خود را به اردوی تیم بیاورند.
بلژیک در صورت برتری بر آمریکا در یک هشتم باید با برنده آرزانتین و سوئیس در یک چهارم روبرو خواهد شد.
مربی کاستاریکا نیز در صورت صعود این تیم به یک هشتم اجازه این کار را صادر می کرد که با انجام این کار پینتو به قول خود وفا کرد.
اما میگل اررا مربی مکزیک اعلام کرده که هیچ فوتبالیسیتی، 40 روز بدون داشتن فعالیت جنسی نمی میرد و هرگونه اقدام جنسی را ممنوع کرده است.
سال گذشته جاناتان دوس سانتوس در اردوی زیر 22 ساله های این کشور اقدام به خوشگذرانی با چندین فاحشه کرده بود که جنجال زیادی را در پی داشت.
همچنین سرمربیان بوسنی ، روسیه و شیلی نیز عقیده ای همچون مربی مکزیک دارند.

عکس- گاف عجیب هنرمندان در برزیل - *VENUS* - 28-06-2014

سفر هنرمندان ایرانی به برزیل به اندازه کافی حاشیه داشت. در تصویری که به تازگی از سام درخشانی و رضا یزدانی منتشر شده تقریبا همه پرچم‌های حاضر در تصویر برعکس نقش بسته‌اند.

داور دیدار ایران - آرژانتین بدترین داور مرحله گروهی جام بیستم - *VENUS* - 28-06-2014

به گزارش خبرگزاری تسنیم، سایت «redcardtheref» در گزارشی با عنوان « شش اشتباه داوری در دور اول جام جهانی 2014» بارزترین اشتباهات داوری را در این مرحله از مسابقات مورد بررسی قرار داده است. در نظرسنجی که این سایت انجام داده میرولاد مازیچ، داور صربستانی دیدار آرژانتین- ایران در حال حاضر با 83 هزار و 961 رأی و 83 درصد کل آرا بدترین داور دور اول جام بیستم است. نفر دوم پیتر اولِری، داور نیوزلندی است که با 15 درصد آرا در جایگاه دوم ایستاده است.
در این گزارش بارزترین اشتباه داوری مربوط به میلوراد مازیچ، داور صرب دیدار آرژانتین- ایران از گروه F می‌شود. در دقیقه 55 دیدار تیم ملی کشورمان مقابل آرژانتین در چارچوب مرحله گروهی جام جهانی 2014 پابلو زابالتا، مدافع آلبی‌سلسته در داخل محوطه جریمه روی اشکان دژاگه، هافبک تیم ملی کشورمان مرتکب خطا شد که به اعتقاد اکثریت کارشناسان فوتبالی داور صربستانی باید ضربه پنالتی به سود ایران می‌گرفت که این کار را نکرد و در نهایت شاگردان کارلوس کی‌روش با گل دقیقه 91 لیونل مسی با نتیجه یک بر صفر مغلوب آرژانتین شدند.
5 اشتباه دیگر داوران مرحله گروهی از دید این سایت به شرح زیر است:
2- نیجریه یک- بوسنی‌و‌هرزگوین صفر
پیتر اولِری، داور نیوزلندی این مسابقه گل صحیح ادین ژکو را در دقیقه 21 مردود اعلام کرد تا در نهایت بوسنی مغلوب عقاب‌ها شود. این داور با بیش از 15 هزار رأی در جایگاه دوم این نظرسنجی است. طرفداران بوسنی تا کنون بیش از 23 هزار امضا جمع‌آوری کرده‌اند تا فیفا این داور نیوزلندی را از قضاوت محروم کند.

3-  برزیل 3- کرواسی یک
یوئیچی نیشیمورا، داور ژاپنی دیدار افتتاحیه جام جهانی 2014 نخستین گام را در قضاوت‌های ضعیف این تورنمنت برداشت. او در دیدار برزیل- کرواسی یک پنالتی بحث‌برانگیر برای میزبان گرفت که جنجال زیادی به راه انداخت. نیکو کواچ، سرمربی کرواسی پس از این بازی گفت: اگر این پنالتی بود پس بهتر است فوتبال را کنار بگذاریم. واقعاً جای تأسف دارد که در مورد احترام صحبت می‌کنیم ولی در این بازی هیچ احترامی به کرواسی گذاشته نشد.

4- یونان 2- ساحل عاج یک
یونان در حالی موفق شد 2 بر یک از سد ساحل عاج بگذرد و به مرحله یک‌هشتم نهایی جام بیستم صعود کند که تا در پایان 90 دقیقه بازی صعود این تیم به مرحله بعد منتفی بود ولی کارلوس ورا، داور اکوادوری این دیدار در وقت‌های تلف‌شده یک پنالتی به سود یونان اعلام کرد که به گفته کارشناسان جیووانی سیو، مدافع ساحل عاج در داخل محوطه جریمه خودی با ساماراس، هافبک یونان برخورد جدی نداشت و پنالتی به اشتباه گرفته شده است.

5- مکزیک یک- کامرون صفر
ویلمار رولدان، داور کلمبیایی این بازی دو گل صحیح مکزیک را مردود اعلام کرد، هرچند شاگردان میگل هررا در نهایت موفق شدند با نتیجه یک بر صفر بر کامرون غلبه کنند.

6- فرانسه 5- سوئیس 2
در بازی بیست‌و‌پنجم جام جهانی 2014 تیم‌های فرانسه و سوئیس در دومین دیدار خود از مرحله گروهی به مصاف هم رفتند اما در این بازی صحنه‌ای دلخراش رقم خورد و اولیویه ژیرو، مهاجم فرانسه ضربه‌ای به صورت استیو فون‌برگن، مدافع سوئیس زد که باعث خونریزی از ناحیه چشم او شد ولی بورن کوئیپرز، داور هلندی این دیدار واکنشی از خود نشان نداد.