انجمن های تخصصی  فلش خور
چرا می گویند افسانه دونگی؟؟؟ ( برای کسایی خوبه که عاشق نقش مثبت دونگ یی هستن) - نسخه‌ی قابل چاپ

+- انجمن های تخصصی فلش خور (http://www.flashkhor.com/forum)
+-- انجمن: مسائل متفرقه (http://www.flashkhor.com/forum/forumdisplay.php?fid=18)
+--- انجمن: فیلم و سینما (http://www.flashkhor.com/forum/forumdisplay.php?fid=22)
+---- انجمن: فیلم و سینمای کره، ژاپن و چین (آسیای شرقی) (http://www.flashkhor.com/forum/forumdisplay.php?fid=71)
+---- موضوع: چرا می گویند افسانه دونگی؟؟؟ ( برای کسایی خوبه که عاشق نقش مثبت دونگ یی هستن) (/showthread.php?tid=159987)

صفحه‌ها: 1 2

چرا می گویند افسانه دونگی؟؟؟ ( برای کسایی خوبه که عاشق نقش مثبت دونگ یی هستن) - الیکا0 - 16-08-2014

سلام.
این مطلبو از جایی کپی نکردم و خودم دارم تایپ میکنم.
موضوع اینه.
چرا میگن افسانه دونگ یی؟؟چرا از کلمه ی افسانه به عنوان پیشوند استفاده میکنن با این که حکومتی با اون پادشاهی در تاریخ کره و جود داشته و آن پادشاه نیز حکومت کرده.
جواب این سوال رو میخوام بهتون بگم.
دلیلش اینه که دونگ یی ( هان هیو جو) و ملکه اینهیون ( پارک ها سان)نقش های مثبتی داشتن و بانو جانگ اوکی جونگ ( لی سو یان) نقش منفی رو به عهده داشتن.
یعنی در اصل بانو جانگ در حکومت آن موقع فرد مثبت بانو جانگ و ملکه اینهیون و دونگ یی افراد منفی بوده اند.
شاید بگید من از کجا دارم این حرفو میزنم.منم میگم با توجه به فیلم جانگ اوکی جونگ ( زندگی برای عشق).
این فیلم کاملا واقعیت داره.در واقع تمام اتفاقاتی که در آن دوره حکومت به وجود اومده رو به صورت فیلم در اورده و روی پرده به نمایش در اورده.قصد دارم این فیلمو براتون بذارم تا با  کره ای قدیم بیشتر آشنا بشید.
خب امیدوارم خوب توضیح داده باشم.
اگر مشکلی بود در این باره در خدمتم.

RE: چرا می گویند افسانه دونگی؟؟؟ ( برای کسایی خوبه که عاشق نقش مثبت دونگ یی هستن) - لی مین هو3 - 16-08-2014

ممنون فک نمیکردم بانو جانگ مثبت بشه دونگی نقش منفیBig Grin

RE: چرا می گویند افسانه دونگی؟؟؟ ( برای کسایی خوبه که عاشق نقش مثبت دونگ یی هستن) - چان دونگی - 16-08-2014

من عاشق دونگی حتی اگه نقشش منفی باشهHeart

RE: چرا می گویند افسانه دونگی؟؟؟ ( برای کسایی خوبه که عاشق نقش مثبت دونگ یی هستن) - _.miss_.em - 16-08-2014

اشتباه می کنی دونگی نمی تونه بد باشه

RE: چرا می گویند افسانه دونگی؟؟؟ ( برای کسایی خوبه که عاشق نقش مثبت دونگ یی هستن) - الیکا0 - 16-08-2014

(16-08-2014، 18:44)مریم گلی +13 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

اشتباه می کنی دونگی نمی تونه بد باشه
 عزیزم دارم فیلم زندگی برای عشق رو میذارم.
من مطمئنم.....اینو از یه کره ای پرسیدم.یه کره ای بیشتر در رابطه با کشورش میدونه یا منو تو؟؟؟

RE: چرا می گویند افسانه دونگی؟؟؟ ( برای کسایی خوبه که عاشق نقش مثبت دونگ یی هستن) - ARMY - 17-08-2014

البته در ان دوره زمانی در تاریخ کره ملکه اوکی جونگ تنها 6 سال بیشتر ملکه نبود و بعد به فرمان امپراطور در قصر شخصی اش اعدام شد (با سم )

به شخصه چیزی در مورد دو ملکه بعدی نشنیدم ولی ملکه اینهیون چهره خنثی داشته به طوری که در یک بازه زمانی عزل میشه ولی دونگی رو نمی دونم .

در مجموع قصر همینه دیگه بزن بزن و بخور بخور !Big Grin

RE: چرا می گویند افسانه دونگی؟؟؟ ( برای کسایی خوبه که عاشق نقش مثبت دونگ یی هستن) - الیکا0 - 17-08-2014

حرف من اینه.
در آن زمان چنین حکومتی با چنین پادشاهی وجود داشته و اون پادشاه 3 زن داشته که خیلی تو تاریخ بهشون اشاره شده.
1 ملکه اینهیون
2 بانو جانگ
3 دونگ یی

ملکه اینهیون و دونگی باعث فساد شدن و کارهای خلاف خودشون رو گردن بانو جانگ انداختن.البته به 3 تا موضوع دیگه باید توجه خاص داشت..
1 مادر امپراطور ( ملکه دوآگر) از همون اول با اینهون قبل از اینکه ملکه بشه رابطه داشته.ینی اینهیون دختر رییس جناه غربی بوده و جناه غربی هم جناه منفی در اصل بودن.
2 دونگ یی از زمان بچه بودن خود با ملکه اینهیون رابطه داشته.از وقتی وارد قصر شده با کمک اینهیون بزرگ شده.
3 از بین زنان امپراطور دونگ یی بیشترین فساد رو ایجاد کرده.بعدش ملکه اینهیون.

جالبه بدونید امپراطور فقط 1 همسر خودش رو دوست داشته و وقتی هم مرده به فکرش بوده . اونم بانو جانگ هستش.

من دارم سریال زندگی برای عشقو براتون میذارم.برید نگاه کنید.قشنگ متوجه میشید چه اتفاقاتی در اون زمان افتاده.
Smile

RE: چرا می گویند افسانه دونگی؟؟؟ ( برای کسایی خوبه که عاشق نقش مثبت دونگ یی هستن) - چان دونگی - 20-08-2014

دونگی افسانه است

RE: چرا می گویند افسانه دونگی؟؟؟ ( برای کسایی خوبه که عاشق نقش مثبت دونگ یی هستن) - چه گوارا - 20-08-2014

در تاریخ کره اشاره مستقیمی به بد یا خوب بودن این سه همسر امپراطور نشده است چون امپراطور این سه همسر را تنها نداشته است 

امپراطوری که در سریال دونگی دیده شد در سن 13 به امپراطوری رسیده و 9 همسر داشته ! که سه تای انان همین کسانی بودن که در سریال به انان اشاره شد 

در این بین امپراطور 7 فرزند پسر و 2 دختر داشتند که از این بین پسر بانو جانگ بعد از مرگ پدرش در 59 سالگی به قدرت رسید و 4 سال حکومت کرد ولی به خاطر بیماری که در تاریخ هم ذکر نشده می میرد و بعد از او فرزند دوم چان دونگی به نام گئوم به تخت سلطنت می رسد .

دلیل افسانه بودن این سریال اینکه بعضی مطالب رو خود اضافه کردند و همسران امپراطور را به 3 همسر مهم او یعنی ملکه اینهیون - بانو جانگ و چان دونگی محدود کرده اند .

مثلا در تاریخ کره بیان نشده است که پدر چان دونگی رئیس شمشیر زنان مبارز است 
یا بیان نشده است که پسر بانو جانگ صاحب فرزند نمی شده است .

و به 6 همسر و فرزندان دیگر امپراطور اشاره نشده است .

به همین دلیل اسم این سریال شده افسانه دونگی

RE: چرا می گویند افسانه دونگی؟؟؟ ( برای کسایی خوبه که عاشق نقش مثبت دونگ یی هستن) - الیکا0 - 20-08-2014

(20-08-2014، 13:45)چه گوارا نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

در تاریخ کره اشاره مستقیمی به بد یا خوب بودن این سه همسر امپراطور نشده است چون امپراطور این سه همسر را تنها نداشته است 

امپراطوری که در سریال دونگی دیده شد در سن 13 به امپراطوری رسیده و 9 همسر داشته ! که سه تای انان همین کسانی بودن که در سریال به انان اشاره شد 

در این بین امپراطور 7 فرزند پسر و 2 دختر داشتند که از این بین پسر بانو جانگ بعد از مرگ پدرش در 59 سالگی به قدرت رسید و 4 سال حکومت کرد ولی به خاطر بیماری که در تاریخ هم ذکر نشده می میرد و بعد از او فرزند دوم چان دونگی به نام گئوم به تخت سلطنت می رسد .

دلیل افسانه بودن این سریال اینکه بعضی مطالب رو خود اضافه کردند و همسران امپراطور را به 3 همسر مهم او یعنی ملکه اینهیون - بانو جانگ و چان دونگی محدود کرده اند .

مثلا در تاریخ کره بیان نشده است که پدر چان دونگی رئیس شمشیر زنان مبارز است 
یا بیان نشده است که پسر بانو جانگ صاحب فرزند نمی شده است .

و به 6 همسر و فرزندان دیگر امپراطور اشاره نشده است .

به همین دلیل اسم این سریال شده افسانه دونگی
نه دوست عزیز!!!!!!!!!
به بقیه زنان اشاره شده.من خودم دیدم.زمانی که ملکه کیم به قدرت رسید بقیه ی زنهای امپراطور کنار دونگی بودن و به ملکه کیم تبریک گفتن.
عزیزم من گفتم که.اینو از یه فردی پرسیدم که اهل خوده کره می باشد.حالا تو بیشتر میدونی یا اون؟Rolleyes