انجمن های تخصصی  فلش خور
۱۰مدل از بهترین خودرو های لامبورگینی - نسخه‌ی قابل چاپ

+- انجمن های تخصصی فلش خور (http://www.flashkhor.com/forum)
+-- انجمن: مسائل متفرقه (http://www.flashkhor.com/forum/forumdisplay.php?fid=18)
+--- انجمن: ماشین ها و موتور های روز دنیا (http://www.flashkhor.com/forum/forumdisplay.php?fid=21)
+--- موضوع: ۱۰مدل از بهترین خودرو های لامبورگینی (/showthread.php?tid=223956)۱۰مدل از بهترین خودرو های لامبورگینی - ( lιεβ ) - 05-05-2015

۱۰مدل از بهترین خودرو های لامبورگینی 1

به گزارش دنیای خودرو ،شرکت لامبورگینی همواره خود را به عنوان یکی از برترین سوپر اسپرت ساز جهان معرفی کرده است . این شرکت با مدیریت Filippo Perini در سالیان گذشته خودرو های جنجالی زیادی را به بازار معرفی کرده است که در این مقاله به ۱۰مدل از بهترین خودرو های طراحی شده توسط این شرکت در مقر اصلی خود در Sant’Agata را بررسی خواهیم کرد.
۱. JOTA
یکی از قدیمی ترین سوپر اسپرت های شرکت لامبورگینی که توسط مدیر ارشد قسمت های تست خودرو و مهندسی این شرکت یعنی باب والاس طراحی و ساخته شد . این مدل از طرح خودرو MIURA که مخصوص مسابقات سوپر اسپرت ساخته شده (این مدل هیچ گاه در مسابقات شرکت نکرد) با طراحی جدید در قسمت ایرودینامیک و بدنه خودرو ،الیاژ بدنه ، اسپویلر های متغیر و سیستم گیربکس جدید و همچنین موتور V12 که قدرتی برابر ۴۴۰ اسب بخار را تولید میکرد به بازار عرضه شد تا یکی از موفق ترین مدل های لامبو رگینی باشد .

۱۰مدل از بهترین خودرو های لامبورگینی 1

۲. VENENO
یکی از خاص ترین خودروهایی است که شرکت لامبوگینی به بازار عرضه کرده . این خاص بودن را از مراحل طراحی این خودرو تا قیمت ان میتوان مشاهده کرد . این شرکت در ۵۰ مین سالگرد تاسیس خود این مدل را عرضه کرد ، جدای از این که این مدل به صورت بسیار محدود عرضه میشد ، تنها ۳ دستگاه از این خودرو به صورت تمام دستساز به فروش میرسید که قیمت هر دستگاه ان چیزی حدود ۲.۸ میلیون دلار است.

۱۰مدل از بهترین خودرو های لامبورگینی 1

۳. EGOISTA
بی شک عجیب ترین خودرو طراحی شده توسط لامبورگینی است که طراحی ان به وسیله گروه طراحی GALLARDO صورت گرفته است . این خودرو به صورت بسیار خاص با بهره گیری از طراحی هلیکوپترهای اپاچی و به صورت تک سرنشین در ۵۰ مین سالگرد تاسیس و به عنوان بخشی از پروژه گسترش محصولات در رده خودرو های CONCEPT طراحی شد . نکته جالب توجه انجاست که این خودرو هیچ گاه از مرحله اولیه ساخت فراتر نرفت.

۱۰مدل از بهترین خودرو های لامبورگینی 1

۴. SESTO ELEMENTO
که به معنی عنصر یا اصل ششم که معنی در اصل همان فیبر کربن است است که این شرکت در ساخت این خودرو استفاده کرده است . شرکت لامبورگینی با ارائه این مدل که موتور V10 و ۵.۲ لیتری گالاردو را بر روی خود دارد ، قصد تست کردن محدودیت های خود در ساخت خودرو های سوپر اسپرت با فیبر کربن داشت . نکته جالب توجه در مورد این خودرو ان است که وزن این مدل خارق العاده فقط ۹۹۹ کیلو گرم است .

۱۰مدل از بهترین خودرو های لامبورگینی 1

۵. AVENTADOR J
این مدل که نمایشگاه ژنو عرضه شد مدلی متشکل از اونتادور و JOTA است و با اقبال عمومی همراه بود .

۱۰مدل از بهترین خودرو های لامبورگینی 1

۶. LM002
این یکی ازاولین مدل های SUV است که لامبو ارائه کرده است . این خودروی دومتری که برای مصارف نظامی ساخته شده بود در بازار عرضه شده و تعداد زیادی را به خود علاقه مند کرد که میتوان از جمله انها مایک تایسون قهرمان اسبق بکس جهان را نام برد . این خودرو با موتور V12 و به صورت ۴ WD به فروش می رسد.

۱۰مدل از بهترین خودرو های لامبورگینی 1

۷. Diablo GT
مدلی بود که شرکت لامبو برای مسابقات GT و مسابقات سوپر اسپرت به صورت ویژه ساخت . این خودرو با موتور V12 و مخزن سوخت ۶.۰ لیتری ماکسیمم سرعت را به ۲۱۰ مایل بر ساعت میرساند .

۱۰مدل از بهترین خودرو های لامبورگینی 1

۸. Gallardo LP550-2 Balboni
این خودرو به افتخار مدیر و طراح بازنشسته این شرکت BALBONI نام گذاری شده است که با ظاهری شبیه به گالاردو و دنده غیره اتومات و REAR WD عرضه شد .

۱۰مدل از بهترین خودرو های لامبورگینی 1

۹. Countach
با توجه به سال و نام سازنده این خودرو به طور حتم باید در این لیست جای داشته باشد . دوره ای که COUNTACH عرضه شد هیچ خودرویی حتی شبیه به ان نیز در بازار عرضه نشده بود و طراح خلاق و زبردست ان یعنی Horacio Pagani که در حال حضر مالک شرکت پاگانی است عصری نو را برای لامبورگینی به ارمغان آورد .

۱۰مدل از بهترین خودرو های لامبورگینی 1

۱۰.Reventon
شماره ده این لیست طرحی از یک جت جنگنده ، اونتادور ، گالاردو و مورسیولوگو است که توسط گروه طراحی لامبو با موتور V12 6.0 لیتری و ۶۴۱ اسب بخار که ماکسیمم سرعت ۲۱۴ اسب بخار را برای این مدل به ارمغان اورده ، به بازار عرضه شد .

۱۰مدل از بهترین خودرو های لامبورگینی 1


پنجُمی خیلی خفن بود ! ^_^