انجمن های تخصصی  فلش خور
در مدارس ژاپن قلب‌ و اندیشه‌ دانش‌آموزان مد نظر است . - نسخه‌ی قابل چاپ

+- انجمن های تخصصی فلش خور (http://www.flashkhor.com/forum)
+-- انجمن: علم، فرهنگ، هنر (http://www.flashkhor.com/forum/forumdisplay.php?fid=40)
+--- انجمن: تحصیلات دانش آموزی و دانشجویی (http://www.flashkhor.com/forum/forumdisplay.php?fid=64)
+--- موضوع: در مدارس ژاپن قلب‌ و اندیشه‌ دانش‌آموزان مد نظر است . (/showthread.php?tid=257071)در مدارس ژاپن قلب‌ و اندیشه‌ دانش‌آموزان مد نظر است . - ( lιεβ ) - 24-04-2016

در مدارس ژاپن قلب‌ و اندیشه‌ دانش‌آموزان مد نظر است . 1

سمینار یک روزه درآمدی بر فرهنگ آموزش در ژاپن با حضور دکتر ابوالفضل بختیاری به همت گروه تکنولوژی آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی یزد برگزار شد.
به گزارش خبرنگار آنا، عضو هیأت علمی سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی کشور در سالن آمفی تئا‌تر مرحوم دکتر علی سلطانی دانشگاه آزاد اسلامی یزد گفت: «پژوهش‌های انجام شده در باره فرهنگ آموزش و فرهنگ مدارس ژاپنی‌ها، اعجاب جهانیان را برانگیخته است، به طوری که در چندین آزمون بین المللی TIMSS تیمز، آموزش و پرورش ژاپن جزء کشورهای بر‌تر جهان بوده است، همچنین مطالعات تطبیقی آموزش و پرورش نشان می‌دهد که آموزش و پرورش عمومی به ویژه دوره ابتدائی از کیفیت بسیار بالائی برخوردار است.»
این استاد دانشگاه در مورد مدارس ابتدایی در ژاپن اظهار کرد: «مدارس ابتدایی در آن کشور بسیار جالب و دیدنی است. ساختار نظام آموزش ابتدایی ژاپن به پرورش شخصیت کودک در این دوره بسیار توجه دارند. فضای فیزیکی مدارس ابتدایی بسیار مجهز و درخور توجه است. در مدارس ابتدایی ژاپن سرایدار وجود ندارد و دانش آموزان برای پاکیزه نگه داشتن کلاس‌ها، راهرو‌ها یا سرویس‌های بهداشتی و زمین‌های بازی خود وارد عمل خواهند شد.»
بختیاری ویژگی مهم فضای فرنگی مدارس ژاپن در دوره ابتدایی را شلوغی، سرزندگی، شادابی، توجه به روحیه کار گروهی، انضباط فردی بیان کرد و گفت: « در مدارس ژاپن قلب‌ و اندیشه‌ دانش‌آموزان مد نظر است.»
ابوالفضل بختیاری عضو هیأت علمی مرکز پژوهش و برنامه ریزی آموزش کشور چند سالی در ژاپن به تدریس و تحقیق مشغول بوده و از ایشان تألیفاتی چون «تدریس پژوهشی یا درس پژوهی» به چاپ رسیده است.RE: در مدارس ژاپن قلب‌ و اندیشه‌ دانش‌آموزان مد نظر است . - مـ༻؏☆جـےـیــّ◉ـב - 24-11-2021

خوب ميدانيم نظام آموزش مدارس ژاپن زبان زدي جهاني دارد
 حقيقت اين است با فراهم كردن محيطي بسيار خارق العاده براي محصلان به گونه اي كه ساعات مدرسه تئوري زندگي كردن را شيرين تراز هرجايي احساس مي كنند و تك تك پژوهش ها و ابتكارات را سرمايه مي دانند و به سادگي از ماهيت نوآوري نمي گذرند.


RE: در مدارس ژاپن قلب‌ و اندیشه‌ دانش‌آموزان مد نظر است . - ☪爪尺.山丨几几乇尺☪ - 24-11-2021

(24-11-2021، 1:45)ѕσℓιηα نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
 
خوب ميدانيم نظام آموزش مدارس ژاپن زبان زدي جهاني دارد
 حقيقت اين است با فراهم كردن محيطي بسيار خارق العاده براي محصلان به گونه اي كه ساعات مدرسه تئوري زندگي كردن را شيرين تراز هرجايي احساس مي كنند و تك تك پژوهش ها و ابتكارات را سرمايه مي دانند و به سادگي از ماهيت نوآوري نمي گذرند.

طنز بود(خودکشی دانش آموزاشون بیشتر از دانش آموزامونه)