انجمن های تخصصی  فلش خور
رمان «صد سال تنهایی»سریال می‌شود - نسخه‌ی قابل چاپ

+- انجمن های تخصصی فلش خور (http://www.flashkhor.com/forum)
+-- انجمن: علم، فرهنگ، هنر (http://www.flashkhor.com/forum/forumdisplay.php?fid=40)
+--- انجمن: ادبیات (http://www.flashkhor.com/forum/forumdisplay.php?fid=39)
+--- موضوع: رمان «صد سال تنهایی»سریال می‌شود (/showthread.php?tid=274565)رمان «صد سال تنهایی»سریال می‌شود - ♱ ᴠɪᴄᴛᴏʀ ♱ - 07-03-2019

رمان «صد سال تنهایی»سریال می‌شود 1


کمپانی فیلمسازی «نتفلیکس» از ساخت سریالی با اقتباس از رمان «صد سال تنهایی» یکی از برترین آثار قرن بیستم  و  نوشته «گابریل گارسیا مارکز»‌ خبر داد.
به گزارش ایسنا و به نقل از سی تی وی نیوز، کمپانینتفلیکس روز چهارشنبه اعلام کرد که قرار است سریالی اسپانیایی زبان با اقتباس از این رمان محبوب بسازد. تاکنون هیچ اثر سینمای یا تلویزیونی از کتاب «صدسال تنهایی» که حدود ۴۷ میلیون نسخه از آن فروخته شده و به ۴۶ زبان ترجمه شده، ساخته نشده است.
به گفته نتفلیکس، اکثر قسمت‌های این سریال در کلمبیا تصویربرداری خواهد شد. «رودریگو گارسیا» و «‌گونزالوگارسیا» پسران «گابریل گارسیا» به عنوان تهیه کنندگان اجرایی در این پروژه حضور خواهند داشت.
با این حال پیش از این، کتاب‌های دیگر «گارسیا» همچون «‌عشق سال‌های وبا» و «وقایع نگاری یک مرگ از پیش تعیین شده» به فیلم تبدیل شده‌اند.
یکی از پسران «گابریل گارسیا مارکز» در خصوص این اقدام بیان کرد: "‌برای دهه‌های متوالی پدرمان نسبت به فروش حق ساخت فیلم از کتاب «صدسال تنهایی» تمایلی نداشت چرا که معتقد بود که ساخت این کتاب طی مدت محدود فیلمسازی مقدور نخواهد بود و یا ساخت این فیلم به هر زبانی به جز اسپانیایی عادلانه نخواهد بود. اما اکنون که در عصر طلایی ساخت سریال‌ها و با وجود استعدادهای چشمگیر در عرصه نویسندگی و کارگردانی و استقبال مخاطبان سراسر دنیا از برنامه‌های ساخته شده به زبان‌های مختلف، قرار داریم به موقعیت بهتری برای ساخت سریالی با اقتباس از این کتاب دست نخواهیم یافت.»
«‌رما» فیلم برنده اسکار از آثاری است که توسط نتفلیکس و به زبان اسپانیایی ساخته شده است.
کتاب «صد سال تنهایی» یکی از برترین آثار رئالیسم جادویی است. سبکی به گفته بسیاری «‌گابریل گارسیا مارکز» آن را ابداع کرد و در آن فضای فانتزی و واقعی درهم می‌آمیزند.RE: رمان «صد سال تنهایی»سریال می‌شود - Mr.Ramin - 07-03-2019

جووووووووووووووووون Be3 دیوونه این رمانم.. امیدوارم درست دربیاد سریالش..


RE: رمان «صد سال تنهایی»سریال می‌شود - فرنودِ بن گیومرث - 19-08-2020

-سبکی به گفته بسیاری «‌گابریل گارسیا مارکز» آن را ابداع کرد و در آن فضای فانتزی و واقعی درهم می‌آمیزند.توضیحی که در تایپک برای مکتب رئالیسم جادویی گذاشتید جامع و مانع نمی باشد.

رئالیسم جادویی: اسطوره ها و عقاید بومی و خرافات با واقعیّت روزمره زندگی آمیخته می شوند و در بافت داستان این عقاید کاملاٌ واقعی هستند.

بخوانید از بهرام صادقی مجموعه ترس و لرز را. خصوصاً داستان پنجم -اگر درست خاطرم باشه-