انجمن های تخصصی  فلش خور
زمین منظم است؟؟؟ - نسخه‌ی قابل چاپ

+- انجمن های تخصصی فلش خور (http://www.flashkhor.com/forum)
+-- انجمن: علم، فرهنگ، هنر (http://www.flashkhor.com/forum/forumdisplay.php?fid=40)
+--- انجمن: دانستنیها و موضوعات علمی (http://www.flashkhor.com/forum/forumdisplay.php?fid=33)
+--- موضوع: زمین منظم است؟؟؟ (/showthread.php?tid=281063)زمین منظم است؟؟؟ - اردلان جلیلی - 08-04-2020

چرا دو هزار سال پیش وقتی خورشید میگرفت کمتر کسی از خودش می پرسید علت سیاه شدن خورشید چیه؟اکثرا از خودشون می پرسیدن که ما چکار کردیم که خدا(یا خداهامون) اینکار رو انجام داده و بر ما غضب کرده اند؟اما امروزه برای هرچیز دنبال دلیل هستیم؟بیشتر مردم،این کار قدیمی ها(منظورم همان مردم هزاران سال پیشه)رو احمقانه میدونن اما به نظر من اونها احمق نبودن!دلیلی نداشت دنبال علت وقایع برن چون دلیلی نداشتن دنیا نظم داشته باشه!
یکی از عجایب خلقت منظم بودن جهانه.میتونید امتحان کنید.شما خالق دنیایی هستید که اون رو در ذهنتون به وجود میارید یا روی کاغذ می نویسید.اگر در دنیایی که در ذهنتون خلق می کنید از این دنیا الگوبرداری نکرده باشید بعیدمیدونم بتونید یک دنیای منظم خلق کنید.منظورم رو متوجه میشید.اگر ما با هزار دلیل و استدلال اثبات کردیم شیئی که رها میکنیم به زمین میخوره باز هم دلیل نداره این اتفاق بیفته چون فرض ما منظم بودن جهانه.ایا متوجه منظورم میشید؟حالا بیشتر میشه ارزش کار نیوتون رو فهمید.در اون زمان پرسیدن این سوال که چرا سیب روی زمین افتاد یا هر سوال دیگری بی معنی به نظر میومد.در جهان نا منظم، هر پرسشی بی معنیه!
نیوتون فرض خودش رو منظم بودن جهان گرفت(این فرض نیوتون تا هم اکنون باقی مونده) و قوانین اون رو اثبات کرد.اون نخستین کسی بود که قواعد طبیعی حاکم بر گردشهای زمینی و آسمانی رو کشف کرد. همچنین تونست برای اثبات قوانین حرکت سیارات کپلر برهان‌های ریاضی پیدا کنه.با این کار وقتی نظم رو در جهان به تصویر کشید هم انقلاب بزرگی در فلسفه و هم در علم به وجود اورد و از ان زمان فرض همه ی دانشمندان منظم بودن جهانه به طوری که برای هر چیز دنبال دلیلن.برای هرچیز!حتی این که چرا در بیگ بنگ فلان قانون انیشتین جواب نمیده.
نظریه ریسمان ها وفیزیک مدرن،کشف ساختار اتم،پیشرفت نجوم رصدی وحرفه ای و تقریبا پیشرفت تمام علوم مدیون نیوتونه.بدون فرض منظم بودن جهان که نیوتون این فرض رو قرار داد.علم به این سرعت پیشرفت نمیکرد.وبه همین دلیل من نیوتون رو بزرگ ترین دانشمند جهان میدونم...
اما هنوز حرفم تمام نشده...
ایا کار نیوتون درست بود که فرض رو منظم بودن جهان گرفت؟ایا واقعا جهان منظمه؟چیزی که مسلمه اینه که منظم بودن جهان قابل اثبات نیست.چون برای اثبات هرچیز باید منظم بودن جهان رو فرض قرار داد وقتی خود این فرض مورد بررسی باشه دیگه اثباتش غیر ممکنه. ما تا حالا بی نظمی در جهان ندیدیم(به غیر از معجزات.ومعجزات انقدر کمند که بعید میدونم شما در عمرتون دیده باشید.)پس منظم بودن جهان رو با تعمیم این قضیه به دست میاریم!یعنی چون تا حالا بی نظمی ندیدیم دیگر هم نخواهیم دید.پس تمام کار های ما روی زمین بر اساس همین فرضه که هیچوقت اثبات نشده و هیچ وقت هم اثبات نخواهد شد.پس هیچ وقت یقین نداشته باشید که وقتی سنگی را رها می کنید به زمین بخورد!!!

اگه دوسداشتید یا نداشتید نظر بدید